Skocz do zawartości

Aplikacja "szukaj"- jak zmienić baidu na google


Khan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jak w tytule, gdy w aplikacji "szukaj" wybieram "wyszukaj w sieci" przekierowuje mnie do przeglądarki i wyświetla daną treść poprzez wyszukiwarkę baidu. W ustawieniach mam google jako domyślną wyszukiwarkę. 

 

Da się jakoś to zmienić żeby dana treść była wyświetlana przez wyszukiwarkę google? 

 

I jeszcze jedno: pomimo wybrania domyślnej aplikacji do internetu "chrome" i tak otwiera się miuiowa przeglądarka (zauważone przy korzystaniu ze skanera kodów* i wyżej wspomnianej aplikacji "szukaj").

 

*w sumie w tym przypadku dziwna sprawa, po zeskanowaniu kodu i kliknięciu by przejść do przeglądarki, otwiera się na ułamek sekundy chrome, a następnie systemowa przeglądarka :/ 

 

________

Edit: zmianę baidu na google ogarnąłem. Pozostaje druga kwestia czyli sprawienie by przekierowywało mnie na chrome, nie systemową przeglądarkę. 

Edytowane przez Khan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Wydaje mi się że nie działa również kojarzenie URLi z aplikacjami, przykładowo gdzieś nacisnąłem wystawienie komentarza w jakiejś aplikacji i przeniosło mnie do google play otworzonego w przeglądarce a nie w aplikacji. Tak samo było z google+ gdzieś wcześniej i jeszcze z aplikacją do tokena VPN. Jak korzystałem na innym sprzęcie z CM to tego problemu nie było. A może to jest feature? Dodam jeszcze tylko, że używam V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up mam tak samo właśnie, po zeskanowaniu kodu nie dość, że nie otwiera się chrome (pomimo tego, że jest domyślną aplikacją) to jeszcze otwiera się google play w przeglądarce, a nie aplikacji, a na poprzednich telefonach i romach nie było z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skanowanie kodów jest właśnie powiązane z Przeglądarka v6. Ustawienie Chrome nic nie zmieni. W sensie zmienia np to ze otworzysz link z Poczty w Chrome, z Tapatalk czy Hangouts.

Wysłane z MI4 W

 

No to szkoda, że jest powiązane z przeglądarką systemową :( 

 

A da się zrobić coś żeby po skanowaniu kodu otwierało google play (bo kod odnosi do niego), a nie google play w przeglądarce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > Aplikacje > Na dole Domyślne > Internet > Chrome, co do otwierania linków w aplikacjach do tego przeznaczonych to konieczny jest moduł CrappaLinks pod Xposed, a Xposed pod v6 trzeba sobie samemu zbudować, źródła są na githubie MiCode dostosowane pod MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekajcie.. Czy dobrze rozumiem? Nie ma możliwości ustawić żeby zewnętrzna przeglądarka otwierała linki, w które kliknę na poczie? Wczoraj zmieniłem MI3 na v5 i nie mogę sobie z tym poradzić. W ustawieniach aplikacji ustawiłem inną przeglądarkę jako domyślną a i tak linki otwierają się w systemowej. Można to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...