Skocz do zawartości

Brak internetu lub bardzo niska prędkość.


bagieta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od pewnego czasu zauwazylem problem z internetem mobilnym w moim Mi6. Dopóki jestem w mieście z reguły jest wszystko OK. Problem zaczyna się, kiedy wsiadam do pociągu, wyjeżdżam samochodem za miasto. Prędkość internetu drastycznie spada. Co dziwne zdążą się, że mam pełny lub prawie pełny zasięg LTE, a prędkość nadal jest strasznie SŁABA. Dodam, że zasięg LTE+ nie doświadczyłem nigdy.

 

Wszystko testuje na karcie SIM z Plusa i NJU Mobile. Wersja softu co jakiś czas zmienna, aktualnie 8.7.26. Mieszkam na codzień we Wrocławiu, kursuje na trasie Wrocław - Bydgoszcz.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc. Może coś nie tak jest ustawione w APN?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem APN do obu kart SIM i dzisiaj akurat jadę pociągiem i testuję. Tak jak w mieście rzeczywiście była różnica, bo pojawił się zasięg LTE+, tak niestety w pociągu nadal to samo. W dalszym ciągu bywają momenty, gdy mam pełny zasięg H+, a prędkość jest po prostu tragiczna. Mówię tu tylko o nju.mobile, bo Plus aktualnie mam wyłączony. W załączniku screenshot. Co ciekawe jak czasami włączę i wyłączne samolotowy to telefon magicznie się łączy z LTE na pełnym zasięgu i zaczyna to w miarę działać...

 

APN że strony operatora, jakieś pomysły czy muszę się z tym pogodzić? 21ea08d371a025ecee780bc131571520.jpg

 

Edit: Byłem na stacji w Inowrocławiu, patrzę LTE pełny zasięg, miasto jednak nie jakaś wiocha, sprawdzę. Prędkość pobierania nadal tragiczna...

 

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

 

 

1f78c3088ef2bd39a1a0b2d34c95756e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość kresek to nie jest wyznacznik szybkości internetu, a też w pociągu prędkości mogą być sporo zaniżone. Dodam także, że to, że jesteś "w dużym mieście" nie znaczy, że internet będzie latać po 150mb/s. Właśnie w dużych miastach wyniki mogą być najgorsze :P. Zawsze możesz wgrać sobie system na czysto, ale ja nic dziwnego na razie w tych 2 screenach nie widzę, musiałbyś podrzucić wyniki z innego telefonu w tym samym miejscu.

PS: Twój wynik po H+/3G nie jest dziwny, czy niski, tym bardziej, że poruszasz się pociagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same objawy jak ty jak pojadę do rodziny na wieś (sieć PLAY). Niby pokazuje LTE czasem H+, zasięg na lull a nawet ciężko stronę www załadować nie mówiąc o jakimś YT.  W Krakowie mam cały czas LTE/LTE+ i wszystko działa jak powinno

Wkurza mnie to bo siostra ma starego samsunga w tmobile i internet jej super śmiga gdzie by nie była, to samo brat ma jakiś badziewny tel. z abonamentu w plusie i internet śmiga jak diabli może YT w hd oglądać tam gdzie ja nawet pogody nie odświeże. Kiedyś będę miał chwile to kupie starter w plusie i porównam jak to u mnie działa w mi6 czy to wina play czy b20. Podejrzewam że jedno i drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.08.2018 o 20:15, olaboga napisał:

... Niby pokazuje LTE czasem H+, zasięg na lull a nawet ciężko stronę www załadować nie mówiąc o jakimś YT...

Dokładnie.

Przy LTE+ śmiga super, LTE zdecydowanie dłużej myśli przy załadowaniu strony, H+ i mniej nic nie ładuje, a najczęściej wtedy Chrome informuje, że brak internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pasma B20 urósł do miana legendy. Plus nie ma nadajników w tej częstotliwości, więc zasięg i internet powinien być. Poza tym nawet jeśli to brak pasma B20 nie usprawiedliwia problemów z internetem 3G.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


W Plusie jest prawie 3500 stacji z B20.
Co do samych problemów to może poprostu sieć jest przypchana. Jeśli UL jest wyższy od DL to na 99% to jest tego wina

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne się pod temat.

Tydzień temu wróciłem. Do Polski i zauważyłem pewien problem a mianowicie. W domu korzystam z wi fi, ale jak wychodzę z domu telefoniczna nie uruchamia automatycznie danych. Jest to wkurzajcae bo przed wyjazdem za granicę tego nie miałem,  Żeby szybko złapać dane muszę wejść w ustawienia  w sieć komórkowa - preferowany typ sieci i zmieniać między LTE a3 g żeby złapały dane. Wyszukiwanie sieci mam automatyczne , mój operator to Play. Kurcze co się mogło stać że wysteuje taki problem z lapaniem danych komórkowych , czyzby brak B20?? No tylko wcześniej było ok

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina Play bo często mam podobnie a mieszkam w centrum Krakowa więc to nie B20. Jest zasięg, jest LTE+ a mieli i mieli i nawet strony nie załaduje. 

Pomaga włączenie na chwilkę trybu samolotowego tak żeby rozłączyć sieć i jak go wyłączę to połączy się na nowo i wszystko śmiga przez jakiś czas

Wkurza mnie to bo czasem nawet biletu nie mogę kupić w autobusie tylko czekam 30 sekund aż się odświeży łaskawie parę kilobajtów danych

Żal jak uj 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...