ZduneX25

MIUI 8.8.16

Recommended Posts

W piątek wgrałem miui 10 ale 8.8.9 i teraz mam pytanie czy aktualizacje będą wyszukiwane automatycznie czy muszę sam je instalować jeśli tak to wytłumaczy ktoś jak?

Guest

@Adamk102, również odnoszę takie wrażenie. Bateria spada bardzo szybko.

@Avenis, powinny być wyszukiwane automatycznie, ale różnie z tym bywa, bo np. u mnie na redmi 4a, od dwóch wersji nie wyszukuje automatycznie (ciągle jest, że wersja MIUI jest aktualna).

Jeśli nie będzie Ci wyszukiwało automatycznie, to musisz wejść na stronie miuipolska.pl w zakładkę "pobierz MIUI", ściągasz wersję na swój telefon, a następnie wchodzisz w ustawienia > o telefonie > wersja MIUI, po prawej stronie na górze wybierasz trzy kropki i "zainstaluj z pliku zip". 

40 minut temu, Avenis napisał:

W piątek wgrałem miui 10 ale 8.8.9 i teraz mam pytanie czy aktualizacje będą wyszukiwane automatycznie czy muszę sam je instalować jeśli tak to wytłumaczy ktoś jak?

Opis instalacji masz w pierwszym poście

Dla Mi5 wyszedł jakiś v2 bo mam najnowszy dev a Ota coś chce ściągać.

Z Mi5

Czy przed aktualizacja mi5 do 8.16 miales face unlock ustawione?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Czy przed aktualizacja mi5 do 8.16 miales face unlock ustawione?

Nie nie. Nic z tych rzeczy.

Z Mi5

Nie nie. Nic z tych rzeczy.

Z Mi5

Czyli wina niepowodzenia aktualizacji z 8.8.9 na 8.8.16 moze byc przez to ze przed aktualizacja jest ustawione face unlock.

Na Mi5SPlus wszystko ok, oprócz tego, że jak wyżej sklonowało mi aplikacje, których nie ma w aplikacjach sklonowanych, nie da rady ich usunąć.

3.thumb.png.acaa45f535f352ff292163d6d48143a2.png

@rockmonster

Znalazłeś na to jakieś rozwiązanie?

Edited by ketesch
  • Like 1

@ketesch @rockmonster

Dawno dawno temu, na starszych softach miałem ten sam problem, co instalację softu (bez znaczenia jaki numerek) pojawiały mi się ikonki z tym samym pomarańczowym znaczkiem. Nikt nie wiedział dlaczego i nikt nie miał takich objawów oprócz mnie.

Ikonki znikały zawsze po pierwszym restarcie telefonu. Czyli: Instalacja softu -> Śmieszne ikonki -> Restart -> Brak śmiesznych ikonek.

Problemu całkowicie pozbyłem się po zrobieniu full wipe. Niestety odpuszczam sobie 8.8.16 i sami musicie sprawdzić, czy zwykły restart sprawi, że ikonki znikną.

Edited by srgn1
  • Like 1

@srgn1 no u mnie niestety restart nie pomaga, instalacja ponowna softu też nie, wipe również, wrócę może na 8.8.9 zobaczę czy zniknęło i najwyżej jeszcze raz 8.8.16 i poczekam na kolejną wersję, bo poza tym 8.8.16 lepiej się u mnie sprawdza niż 8.8.9. Ale dzięki za info.

@ketesch niestety na razie nie, jak coś ogarnę to napiszę

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A mam pytanie czy macie problemy z panelem sterowania? Mianowice usuwają się ustawienia czyszczenia. Ustawie żeby nie dodawało ikony czyszczenia na pulpicie i nie czyściło dnaych aplikacji i dam wyczyść i wszystko jest znowu po staremu. Ikonka czyszczenia pojawia na pulpicie a w ustawieniach czyszczenia jest znowu wszystko zaznaczone..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Coraz gorsze te aktualizacje, niestabilne i kłopotliwe. Mam pytanie: w MIUI9 w panelu szybkich ustawień (po przeciągnięciu w dół belki powiadomień) w lewym górnym rogu pokazana była temperatura, teraz brakuje mi tego. Jest jakaś opcja na przywrócenie tego? A może w dalszych aktualizacjach to dodadzą?

[mention=25117]srgn1[/mention] no u mnie niestety restart nie pomaga, instalacja ponowna softu też nie, wipe również, wrócę może na 8.8.9 zobaczę czy zniknęło i najwyżej jeszcze raz 8.8.16 i poczekam na kolejną wersję, bo poza tym 8.8.16 lepiej się u mnie sprawdza niż 8.8.9. Ale dzięki za info.
[mention=2894]ketesch[/mention] niestety na razie nie, jak coś ogarnę to napiszę

Spróbujcie w opcjach zarządzania telefonem . Może trzeba tam to wykasować.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Administratorzy urządzenia .

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

U mnie również sklonowało aplikację. Wejście do ustawień wywala rdzeń systemu, po kilku komunikatach o tym wszystkie aplikacje są x2 a te już sklonowane x4.

b4c49837dd440b8d28827a9f6597f6e2.jpg3ddb9378119b8bca98a210c1d59fcc2f.jpg

rn5p

Dnia 18.08.2018 o 20:41, mariusz5891 napisał:
U mnie na redmi note 5 wszystko ok

Nie skopiowało ci żadnych aplikacji x2? 

Po skasowaniu sklonowanej aplikacji[u mnie PoGO] wszystkie klony zniknęły. Jednak nie dam rady obecnie ponownie sklonować aplikacji, ponieważ po wysypaniu się rdzenia systemu klonowanie mieli i mieli i nie ma żadnego efektu.

Przemieliło. Trochę to trwało. Sklonowane ikonki niechciane zniknęły. Jest tylko to co ma być, teoretycznie działa OK, jednak wejście w ustawienia klonowania wciąż wywala rdzeń systemu.

Po opaniwaniu sklonowanych aplikacji losowo wysypywał się rdzeń systemu [bez ikonek z jedynym sklonowanym PoGO]. Odinstalowałem w ogóle klona i póki co spokój. Jednak rezygnacja z tej funkcji to żadne rozwiązanie tak na prawdę.

U mnie klonowanie działa dobrze na 8.8.16 na RN5P i nie miałem żadnych sklonowanych apek po aktualizacji.

@marcinj6

To moze:
1. Kiedy wipe całości? Ja na poprzedniej wersji. Teraz nadinstalowałem na 889.
2. Magisk? Ja mam 16.7
3. Miałeś jakieś klony przed aktualizacją? Czy tylko testowo sprawdziłeś czy/jak działa? Ja miałem przed aktualizacją klona zrobionego.

@marcinj6

To moze:
2. Magisk? Ja mam 16.7
3. Miałeś jakieś klony przed aktualizacją? Czy tylko testowo sprawdziłeś czy/jak działa? Ja miałem przed aktualizacją klona zrobionego.
Full wipe robiłem jak instalowałem pierwszy raz miuipolska czyli z 2 miesiące temu. Magiska 16.3 i klonów wcześniej nie miałem sprawdzałem tylko. Korzystam z kirks Kernel i wczesniej na 8.8.9 nie działały klony a na 8.8.16 działają:)

15 godzin temu, frrancuz napisał:
@marcinj6

To moze:
2. Magisk? Ja mam 16.7

Full wipe robiłem jak instalowałem pierwszy raz miuipolska czyli z 2 miesiące temu. Magiska 16.3 i klonów wcześniej nie miałem sprawdzałem tylko. Korzystam z kirks Kernel i wczesniej na 8.8.9 nie działały klony a na 8.8.16 działają:)

Skoro mi note 3 ma cofnięta aktualizacja to dlaczego jest ona widoczna ? 21b64f62173ed81fc8fc43324e67c992.jpg

Niestety na redmi 4 pro, bateria zasysana jest w ogromnej prędkości, robiłem full wipe, dalvik, niestety nie pomaga, użycie baterii przez system to ponad 30% dochodzi do 50 czasem, gdy w poprzednich wersjach max było 27%

Był reupload dla mi5. Zainstalowana przez updater. Działa wszystko pieknie poza przegladarka. 9da0a085d19f85f26092b23db15b6267.jpg

Na mi5x nie działa port Google camera od arnova, na wcześniejszej wersji i poprzednich bez problemu. Ktoś ogarnia o co chodzi z błędem?

Screenshot_2018-08-21-10-16-58-606_com.miui.bugreport.png

20 godzin temu, talib1990 napisał:

Skoro mi note 3 ma cofnięta aktualizacja to dlaczego jest ona widoczna ?

Wg mnie jest od początku na dedyku pojawiło się wraz z pozostałymi (oprócz 2 początkowych) teraz widać ją na wszystkich serwerach

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Bateria na 8.8.9 i 8.8.16 tak samo jest drenowana... Wiecznie te same problemy. Android system powinno być 7% a nie tyle.
ee33fff0329febb9c6dc77965d009255.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Dnia 19.08.2018 o 20:54, ketesch napisał:

Na Mi5SPlus wszystko ok, oprócz tego, że jak wyżej sklonowało mi aplikacje, których nie ma w aplikacjach sklonowanych, nie da rady ich usunąć.

U mnie wystąpiło to samo, restart nie pomógł, pomogło dopiero czyszczenia pamięci sklonowanych aplikacji (mimo że takich nie miałem).

Niestety nie widzę takiej opcji nigdzie, ale ja usunąłem którąś ze sklonowanych aplikacji przez przytrzymanie na pulpicie i przeciągniecie do kosza, wtedy chyba pojawił mi się komunikat czy chce wyczyścić dane sklonowanych aplikacji czy coś w ten deseń. Wyczyściłem i wszystko gra.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Czy ktoś spotkał się z takim błędem. Nie mogę zainstalować teraz żadnej wersji. Telefon się nie uruchamia. W TWRP->reboot mam informację No OS Installed! Are you

Przy próbie instalacji roomu taki komunikat na czerwono i koniec 
Updater process ended with error: 7 
Error installing zip file 'sdcard/xiaomi.eu_multi_Mi6_8.8.16_v10-8-0-zip'|

E: String resource 'tw_aroma_btn not found. Using default value.

Guest
This topic is now closed to further replies.