ZduneX25

MIUI 8.8.16

Recommended Posts

MIUI 10 8.8.16

• Włączone chińskie motywy w aplikacji Motywy, z automatycznym tłumaczeniem tytułów na polski
  • Włączone nowe tapety statyczne i tapety wideo w Motywach
  • Brak aktualizacji dla Mi Max 3 i Mi 4c – stabilność systemu
  • Brak aktualizacji dla Redmi Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X (MTK) – problemy z restartami
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 4X (SD), Mi 6X,
    Redmi S2, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Note 3: problemy z kamerą
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-08-16-10-17-14-e1534407996916-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Zadam jedno pytanie. Dlaczego wrzucacie np w piatek aktualizacje 8.8.16 a postu nie ma dla tej wersji. Po czym jezeli ktos o vos zapyta odnosnie tej wersji w watku 8.8.9 to dostaje bana.....

Btw. Jaka wersje przegladarki macie na sagicie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

18 godzin temu, ZduneX25 napisał:
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 5, Mi 6X,
  • Redmi S2, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Note 3: problemy z kamerą

W dziale download jest już aktualizacja dla redmi note 5, czy to znaczy, że udało się wyeliminować problemy z kamerą?

Jestem w szoku . Poraz pierwszy od kiedy posiadam Mi6 , działają mi codzienne tapety ekranu blokady.  Ps.Koniczynki do ustawień nie ma.

Edited by maciek04

Jestem w szoku . Poraz pierwszy od kiedy posiadam Mi6 , działają mi codzienne tapety ekranu blokady.  Ps.Koniczynki do ustawień nie ma.
Już od bardzo dawna tam jej nie ma ...

Guest

Pojawiają Wam się aktualizacje OTA? Mnie od dwóch wersji nie działa i muszę instalować przez TWRP. 

Mi ta aplikacja do pokazywania safety net nigdy dobrze nie pokazywała. Pokazuje dobrze w Magisk. Płacę normalnie.

Z Mi5

Czy ktoś zauważył "Optimization - Improved system stability and performance"??

Z braku jakiegokolwiek progresu w kolejnych wydaniach MIUI zrezygnowałem z poprzedniego ROMu i jeśli w tym też nic nie poprawili w kwestii poboru energii i wydajności to też olewam.

2 minuty temu, JacekBB napisał:

Pobierz przez telefon z dedyk. Mi na laptopie eset blokuje.

Z Mi5

Ten serwer to jakaś lipa, najpierw się nie mógł połączyć, a potem czas pobierania to 10h... do tego czytałem na xiaomi.eu że jakieś bootlopy łapie Mi5 więc jednak odpuszczam :P 

Brak aktualizacji dla Redmi Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X (MTK) – problemy z restartami

Te mają problemy. Reszta normalnie.

Już wcześniej było że:

UWAGA: w związku z antiroll back od Xiaomi instalacja softów xiaomi.eu dla Redmi Note 5 Pro (whyred) i Redmi 6 Pro (sakura) musi być wykonywana na najnowszych dostępnych u nas wersjach (minimum 8.8.3) po odblokowaniu.

Brak aktualizacji dla Redmi Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X (MTK) – problemy z restartami

Te mają problemy. Reszta normalnie.

Już wcześniej było że:

UWAGA: w związku z antiroll back od Xiaomi instalacja softów xiaomi.eu dla Redmi Note 5 Pro (whyred) i Redmi 6 Pro (sakura) musi być wykonywana na najnowszych dostępnych u nas wersjach (minimum 8.8.3) po odblokowaniu.
Nie bardzo wiem co to ma do rzeczy. Wcześniej na liście widniał jeszcze Note 5, a teraz zniknął, chociaż ROMu do pobrania wciąż nie ma. Pytanie więc całkowicie zasadne - co się dzieje :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Nie bardzo wiem co to ma do rzeczy. Wcześniej na liście widniał jeszcze Note 5, a teraz zniknął, chociaż ROMu do pobrania wciąż nie ma. Pytanie więc całkowicie zasadne - co się dzieje default_smile.png

Rom już jest do pobrania tylko pytanie czy wszystko jest ok bo to znikanie i pojawianie się jest niepokojace..

Rom już jest do pobrania tylko pytanie czy wszystko jest ok bo to znikanie i pojawianie się jest niepokojace..

Mnie chroni bycie na wyjeździe, do poniedziałku sytuacja powinna być już wyklarowana :)

Redmi Note 3 Pro (Kenzo) - instalacja i działanie bezproblemowe. Interface działa płynnie i bardzo szybko.

Z tego co widzę, przybyło w menu "Laboratorium MIUI" a w nim 2 opcje - jakieś poprawione wyszukiwanie fotek w galerii oraz SI do szybszego uruchamiania aplikacji. Nie testowałem jeszcze tych rzeczy, nie wiem czy i jak działają. Na pewno, w stosunku do 8.8.9 poprawiło się (przynajmniej u mnie) włączanie się danych pakietowych (w 8.8.9 czasem pomimo włączonej opcji w menu telefon pokazywał brak sieci, pomagało włączenie i wyłączenie trybu samolotowego). Wydaje mi się jednak, że ciut szybciej bateria schodzi - ale to może subiektywne odczucie, od rana "grzebię" w telefonie sprawdzając wszystko po kolei :) No i jedna rzecz, która nie zmieniła się niestety - w Magisk nadal przy próbie sprawdzenia stanu SafetyNet dostaję komunikat "Usługa nie odpowiada".  Dziwi mnie równiez brak certyfikacji Play Protect - nawet na czysto postawionym systemie bez root'a - jest to dziwne tym bardziej, że np. LOS 14.1 ma certyfikację nawet po zrootowaniu ...

3 godziny temu, QBAQ napisał:

Mi 8. Android Pay nadal nie działa. SafetyNet - Fail

Wywal magisk, załaduj na nowo system. I sprawdź. U mnie podziałało. Ja miałem na poprzednim złe dziś juz płaciłem normalnie

Redmi 4X - w czasie robienia zdjęcia z włączonym HDR wywala błąd o braku połączenia z aparatem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie na redmi note 5 wszystko ok, mignęły mi gdzieś drobne braki w tłumaczeniu ale to szczegół. Przyznam, że nie zagłębiałem się zbyt mocno, ale wszystkie funkcje które używam działają tak jak powinny

@Antyhaker@marcinj6

• Like 1

@weah reinstall Magiska, reset i Android Pay działa. Co ciekawe w Magisk sprawdzenie SafetyNet = usługa nie odpowiada.

Na forum miui.com ingbrzy wrzucił link do SafetyNet 'attest', który pokazuje że z SafetyNet wszystko wporządku... 

Screenshot_2018-08-18-20-42-51-833_com.scottyab.safetynet.sample.png

Mam stary Rom 8.1.11, nie mogę pobrać tej aktualizacji poprzez telefon. Pokazuje mi że jest. Przy próbie pobrania wyskakuje komunikat że miui mam aktualne.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Confused 1

Też już mam i właśnie testuje tapety wideo. Również zauważyłem jakieś błędy w tłumaczeniu ale nie przeszkadza to w ogóle:) jak na razie nie widzę błędów.

Mi 5 po aktualizacji 8.8.16 wraca w kółko do TWRP, wracam na  8.8.9.

Edited by Grzesiuso
  • Like 1

Czy wie ktoś czy na przykład można swoje video czyli jakiś krótki filmik podłożyć na tapetę ?
Świetna sprawa w ogóle..

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

U mnie po restarcie błąd na dzień dobry Rdzenia i Aktualizacji oraz sklonowane systemowe aplikacje, których nie da się pozbyć. Mi Note 3. Próbowałem czyścić dalvik/cache, wgrać ponownie rom, to samo. 4f2dafa6602bd1869e21dce46319e997.jpga25a234c53578e87b3f0a7e0fc4ca4cc.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mi 5 po aktualizacji 8.8.16 wraca w kółko do TWRP, wracam na  8.8.9.
Też tak mam. Rozwiązałeś problem na Mi5?

U mnie Mi5 się zaktualizowało bez problemu

@simcold robiłeś wipe cache? Może w tym problem bo nie trzeba tego robic

23 godziny temu, maciek04 napisał:

Gdzie nie ma koniczynki do ustawień? 

Mi5. Czy wipe czy nie. To samo. Nie pomaga. Może problem w tym że jest ustawione face unlock? Czytałem że niektorzy mieli z tym problem przy aktualizacjach.

U mnie Mi5 się zaktualizowało bez problemu
[mention=1895]simcold[/mention] robiłeś wipe cache? Może w tym problem bo nie trzeba tego robic
Gdzie nie ma koniczynki do ustawień? 

Guest
This topic is now closed to further replies.