Skocz do zawartości

Płynność obrazu


tomi81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na jakiej rozdzielczości oglądacie filmy na boxie w kodi..1080 p50hz czy 1080 p60hz.Chodzi mi o płynność obrazu. U mnie tym bardziej gdy obraz filmu się przesuwa widać że to nie jest tak płynne jak powinno.Czytyłem że filmy są kręcone np 24 klatki na sekundę. Czy ktoś ma podobnie ?U mnie płynność jest lepsza gdy xiaomi mi box jest ustawiony na 1080 p60hz. Czy można coś zmienić żeby było lepiej. You tube i inne aplikacje chodzą super płynnie tylko w tym kodi tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie lipnie ten mi box sobie radzi z obsluga roznych typow video jezeli chodzi o plynnosc.

Np u mnie w kodi zeby filmy z dysku z plikow 4k szly plynnie musze ustawic 24hz (np. 4k2k 24hz), ale juz np jak odpalam w kodi wtyczke hbo go to na 24hz rwie i musze dac 50hz (tak samo dla hbo go przez chromecast).

Czy inni tu obecni maja jakus pomysl na uniwersalne ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza zależy co i z jakiej wtyczki w Kodi się ogląda dany film.U mnie ostatnio pomogło wyłączenie dźwięku przestrzennego w ustawieniach w mi box.Kiedyś zainstalowałem mx player i ustawiłem go jako domyślny odtwarzacz w kodi.Radził sobie z płynnością filmów o wiele lepiej.Ten box tak ma niby jest auto resolution i hdmi adaptation ale jakby słabo to działa.Jest jeszcze w ustawieniach w kodi akceleracja sprzętowa ald jeden film lepiej działa płynniej inny słabiej. To zależy pewnie od tych fps czy 24 czy np.29 itd.To ma znaczenie i nasz box różnie się zachowuje...Plus sam telewizor .Dużo tego naraz ja w miarę to opanowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...