Skocz do zawartości

MIUI v6


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Miui 6 jest nowe recovery? Wczoraj specjalnie zainstalowałem oryginalne recovery, żeby zainstalować najnowszą aktualizacje ale też pojawiły się błędy. Co dziwne przy instalacji wersji 5.5.8 również był błąd. Dopiero po przywróceniu TWRP zainstalowałem 5.5.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qualcommach jest to łatwe bo jest rom fastboot i tam jest recovery.img. Natomiast przy Redmi MTK chyba też trzeba poszukać softu pod SpFlash i teoretycznie może tam jest jakiś img. Normalnie recovery jest w romie (ale nie w postaci img).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problemy z ostatnią aktualizacją to:

1.       Najlepiej zrobić pełną kopie zapasową (np. TWRP)

2.       Jeśli jeszcze ktoś nie ma instaluje Mobileuncle Tools i przyznaje prawa Roota
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=pl

3.       Pobieramy obraz Mi Recovery i zapisujemy na karcie zewnętrznej SD
https://drive.google.com/file/d/0B6HlglbkeD5SVG1vSzBIblc0Y3c/view?pli=1

4.       Pobieramy aktualizację 5.5.15, zapisujemy w pamięci wewnętrznej( nie na zewnętrznej karcie SD) i zmieniamy nazwę na „update.zip”

5.       Otwieramy Mobileuncle Tools, wybieramy „Recovery Update” i (jeżeli nazwa pliku z linku nie została zmieniona) klikamy na „recovery.img”, zatwierdzamy i potwierdzamy uruchomienie w trybie recovery.

6.       „Vol+” zatwierdzamy wybór, „vol-„ przesuwamy w dół”
(gdyby recovery samo się nie włączyło wchodzimy do niego włącza jąć telefon trzymająć jednocześnie „vol+” oraz przycisk „Power”, „Power” puszczamy kiedy pojawi się logo „MI”)

Wybieramy  język „english”, następnie „Install update.zip to System One” i wracamy do systemu.

 

U mnie instalacja zatrzymała się na dłużej na 25% po czym przeskoczyła na 90% i poszłą dalej.

Po aktualizacji straciłem IMEI ale po ponownej instalacji TWRP (być może to przypadek) wszystko wróciło do normy.

Gdyby ktoś chciał wrócić do TWRP pobiera plik https://drive.google.com/file/d/0B6HlglbkeD5SeWwxLWR4Q1AzVUk/view?usp=sharing

 zapisuje go w pamięci wewnętrznej i zmienia nazwę na „update.zip”, uruchamia telefon w trybie recovery ->”english”->„Install update.zip to System One”->uruchamiamy system

U mnie wszystko poszlo ok. ale nie biorę odpowiedzialności za ewentualne problemyJ

Edytowane przez hamsteer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kucykpl, zgadza się. Co do IMEI nie wiem czy nie powrócił w wyniku kolejnego restartu który zbiegł się z instalacją TWRP. Najważniejsze, że wszystko działa prawidłowo.

 

Przy okazji zapytam, może ktoś miał podobny problem: po którejś aktualizacji V6 komputer nie może zainstalować sterownika MTP.

Windows 7x64 oraz x86. Ściągałem różne sterowniki z internetu ale nic nie pomaga. Kiedy podłączam telefon w trybie recovery MTP działa. Miał ktoś podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale dziś wgrałem wczorajszy upgrade przez aktualizację mając twrp 2.8.5 chyba z przekory lub próby i uwaliło mi przy logo miui.

Więc odcegliłem phonika, odzyskałem dane za pomoca twrp.

Wymieniłem twrp na standartowe recovery miui, i za pomocą jego wgrałem upgrade.

Następnie wgrałem twrp zrobiłem na wszelki wypadek backup i działa.

Z tego co widze przy kopii za pomoca twrp krzyczy że nie może selinux zapisać. Ale odzysk idzie ok.

Następnym razem wgram standartowe recovery i dopiero zrobię aktualizację za pomocą systemowej apki. Zobaczymy co będzie się działo. :)

Ja miałem taki sam problem tydzień temu z powszednia aktualizacją, mam TWRP 2.8.5, kiedy przywrówiłem backup twrp zainstalowałem jakieś stockowe recovery i za nic nie mogłem przez nie wgrać aktualizacjii, skąd wziąłeś standardowe recovery miui? masz może jakiegoś linka?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po raz pierwszy problem z aktualizacją piątkową na ekranie aktualizacji brak trzech kropek, a przez mi recovery też nie idzie.

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o podpowiedź.

Nie aktualne poszło :-P

Edytowane przez robin210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nowe aktualizacje wchodzą już

tylko przez mi recovery. Gdyby ktoś utknął na logo mi po instalacji z TWRP może wrócić do aktualizacji 5.5.8(jeśli ma jeszcze instalke gdzieś na tel) , to ostatnia, która instaluje się przez TWRP a następnie zainstalować mi recovery i instalować najnowsze aktualizacje. Link do Mi Recovery w moim wcześniejszym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez MiRecovery , bez problemu. Ale zacząłem jak ostatnio...pobierz ROM miui polska...potem zainstaluj rom...zawachało się przy 25% potem skoczyli do 90.

Na razie spokoju żadnych FC..

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij odpowiedni plik ze stronki, wejdź w aplikację aktualizacje, menu, zainstaluj Rom, poszukaj wcześniej ściągnięty plik ( folder download na pamięci telefonu ) i odpal. Przy aktualizowaniu stanie na 25% na dość długo, później przeskoczy.

Gdybyś troszkę chciał to byś znalazł rozwiązanie we wcześniejszych postach. Od siebie dodam jeszcze że w moim przypadku automatyczne aktualizację zawsze uceglały telefon.

No właśnie plik powinien mieć troszkę większa wagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tu wcześniej opisywany problem mam powiadomienie o aktualizacji i pobiera się plik 64mb odpala MI Recovery 2.0.1 i przy 32% Install update.zip failed!

Masz rom, który ma błędnie podłączone OTA do Chin czego nie ma w obecnym MIUIPolska a tym bardziej nie pobiera się sam taki plik.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam dwa pytania: czy w ROMie v6 da się wejść w ustawienia Engineer Mode (MTK) (Narzędzia MTK) np. poprzez Mobile Uncle Tools? Dodam więcej screenów później. post-1180-1432550864,3196_thumb.jpg

Chciałbym mieć opcje podglosnienia telefonu jak to jest w Miui v5.

Drugie pytanie: czy jest już działające WSM Tools na v6?

Z góry dzięki ;)

Note | Swype | Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...