Skocz do zawartości

GPS oraz podstawowe funkcje - Amazfit BIP


red1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem tutaj nowy więc chciałem się na wstępie z Wami przywitać. Mam nadzieję, że znajdę tutaj nieco pomocnych informacji co do sprzętu, którego jestem szczęśliwym posiadaczem od wczoraj.

Wybaczcie za może pytania nie na miejscu, ale jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę, ale czynnym sportowo...stąd mój zakup tego zegarka - Amazfit BIP.

Nie posiadam smartfona, ale chciałbym korzystać z funkcji zegarka. Grzecznościowo procesu instalacji dokonałem na smartfonie rodziny. Przeszedłem ten etap myślę jak należy.

Jednak mam problem z GPS-em. Jak go się włącza w zegarku? Czy konieczne jest stałe połączenie z telefonem? Hmmm. Włączając np funkcję "wędrówek" mam info tłumacząc "gps ma mocniejszy sygnał na zewnątrz" i opcję "pomiń". Co to oznacza? Czy trzeba mieć telefon/smartfon włączony non-stop by korzystać z GPS? Zależy mi na wysokościówce by mi zegarek na bieżąco pokazywał wys. lub współrzędne na ekranie...jeśli jest taka opcja. Proszę o info i krótki instruktaż co i jak.

Reasumując...brak smartfona, wszystko zainstalowane na smartfonie rodziny, kroki sprzęt liczy, puls także, czas pokazuje jak należy, pogodę także, kompas hula...Ale jak to z tą aktywnością? A konkretnie GPS. 

Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam / Radek

Edytowane przez red1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem treningu kliknij opcję Compass. Będzie tam info o kalibracji, a na drugim ekranie info o lokalizacji, ciśnieniu i wysokości. Jak zegarek złapie" dane", to możesz odpalać trening.
Jak już odpalisz, to możesz podejrzeć dane o których wspominałeś przeciągając ekran treningu do dołu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red1977 Co do pierwszego problemu to klikasz pomiń bo to tylko taka informacja i po 3 sekundach pojawi się ekran mierzenia aktywności ale bez smartphona to raczej mija się z celem bo na zegarku zobaczysz jedynie tempo, dystans, prędkość, ilość kroków i puls. Mapka będzie tylko zarysem. Na telefonie miał byś dokładniejsze statystyki min. wysokość i dokładną mapę

Jeśli chcesz mieć podgląd współrzędnych i wysokości "na żywo" na ekranie kompasu przesuń palcem w w lewo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam koledzy. Dzisiaj to przetestuję w terenie. Super. Mam nadzieję, że będzie ok. Nie wiedziałem, że przy ekranie kompas jest jeszcze ukryty z boku drugi ekran. To tak jak nie ma instrukcji szczegółowej do produktu. Jeszcze raz wielkie dzięki. Dam znać co i jak...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem..."sportowo czynna". Po prostu sporo wędruję (głównie po górach), jeżdżę na rowerze oraz okazjonalnie biegam. Może nieco przesadziłem...:) Jednak tak czy owak sprzęt mi się przyda. :) Na początek...niech będzie BIP, a potem zobaczymy. :) Nikt nie zaczyna od razu od "Mercedesa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa koledzy. Dziękuję. Współrzędne pokazuje wraz z ciśnieniem i wysokością, a po zakończeniu trasy (w mym przypadku była to ponad 6km wędrówka) podsumowanie wraz z symboliczną mapką i wrzuca całość do kat. "archiwum". Jedynie ten puls coś wariuje. Nie wiem czy można jakoś przerwać czas, który biegnie podczas wędrówki...bo jakiś czas przesiedziałem sobie - a on biegł w tle (jedynie prędkość i tzw. przebieg stał w miejscu). Nie rozumiem tez kresek pod piktogramami obrazkowymi - nic mi się tam nigdy nie wyświetla.Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. A i jeszcze co oznaczają te kolorowe kwadraty przy pulsie i taka ikonka trampka częściowo w powietrzu...bo nie są to przebyte kroki (tutaj jest stopa)? No i śledzenie snu...nie mam pojęcia jak to włączyć. Z góry dziękuję za pomoc... 

Edytowane przez red1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red1977 Te kwadraciki wskazują jaki masz puls( tętno tlenowe, anerobowe itp.)

Mozeszustawić automatyczną pazue jak stoisz albo sam ją uruchamiać przytrzymując przycisk

Śledzenie snu uruchamiasz przesuwając w górę na głównym ekranie. To tryb DND ale nic ci to nie da bo statystki możesz zobaczyć jedynie na smartfonie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Wybaczcie za te pytania, ale chciałbym w pełni wykorzystać funkcję sprzętu i go poznać. Wiem wiem...wszystko wyjdzie w praniu. Ale skoro są pomocni koledzy...:) Super. 

Domyślam się, że automatyczna pauza w ustawieniach - suwakiem się włącza. A jeśli chodzi o GPS jest on zawsze automatycznie włączany wybierając aktywność? Czy można jakoś go wyłączyć by np nie pracował w tle? I jeszcze...jest jakaś możliwość wyłączenia całkowicie zegarka? Tak by ponownie za jakiś czas go włączyć nie ustawiając nic ze smartfonem? Np nie będzie używany kilka dni - więc można by go wyłączyć. Jednak musiałoby to być bezinwazyjnie i bez użycia telefonu, kolejnych aktualizacji, etc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red1977 GPS na jest uruchamiany tylko jak włączysz jakąś aktywność lub kompas(współrzędne) więc w tle nie będzie Ci pracował raczej. 

Zegarek możesz wyłączyć w ustawieniach - ostatnia opcja po zjechaniu na dół ale nie gwarantuje, że podczas uruchamiania nie będzie potrzebował połączenia z telefonem bo nigdy tego nie próbowałem. Być może zegarek będzie potrzebował połączenia w celu zaktualizowania pogody lub synchronizacji treningów bo np. skończy się skromna pamięć zegarka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego. Bardzo mi pomogłeś. Poznaję urządzenie...tak więc wybacz za te pytania. A jeśli będę chciał połączyć zegarek z innym telefonem to jaka procedura? Trzeba coś odinstalować w tym aktualnym? Na dwóch jednocześnie te aplikacje to chyba nie bardzo. Rozumiem, że trzeba się połączyc ponownie z nowym telefonem - ale czy bedzie to współgrało skoro już raz się połączyłem z innym. Jak to wygląda? Gdy zegarek był nowy to było konieczne połączenie, bo nie chciał się w ogóle włączyć. Ale teraz już zegarek będzie uzywany...a aplikacja będzie przyszłościowo na innym telefonie? Co będzie trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pauza włączona - przerywa trening podczas postoju automatycznie, a potem podczas ruchu się aktywność/trening uruchamia. Jest OK.

Jednak pojawił się dzisiaj inny problem...A mianowicie nie włączając treningu - std noszenie zegarka i liczenie kroków (bez aktywności, gps-a) zegarek nie pokazuje w ogóle pulsu na ekranie startowym powyżej kroków. Przechodząc w "status" także przy pulsie BPH "serce" są cały czas puste kreski bez wskazania. Co może być przyczyną? Jakiś problem? Pasek założony jak zwykle dość ciasno. Czyżby zegarek po 5 dniach już nawalił??? A dodam, że podczas treningu puls średni jakiś wyliczył...dziwne. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie Amazfit Bip--->wykrywanie tętna (wyłącz wykrywanie mam takie info tak więc rozumiem, że mam włączone)...bo już sam nie wiem. Ale jak to kliknę mam info wykrywanie częstotliwości - 1 min (jest to "blade" i nie można tego zmienić na inną wartość). Bo gdzie indziej mogę to zmienić? Nie kumam...

Nic tutaj nie zmieniałem/nie modyfikowałem...tak było automatycznie ustawione (nie mój tel więc nie chce mieszać). Ale jak trzeba...to zmienię tylko jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego. To lepiej mieć to włączone? Miałem info, że cierpi na tym bateria...aż tak bardzo? Nie wiem czy jest sens co minutę by mierzył czy może być co 30 min? Co radzisz? Czy w ogóle to wyłączyć i niech mierzy tętno przy aktywności? Sam nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam std tarczę - zegarek, puls i kroki niżej...w rzędzie. A to super. Tak też zrobię...ustawię tak jak i Ty masz skoro bateria aż tak na tym nie cierpi. :) We wtorek kupiłem zegarek i miał 39% baterii dzisiaj ma 19%, ale nie ukrywam, że się troszkę bawię nim, poznaje go i 3 raz po 2-3h miałem włączoną aktywność (co za tym idzie gps). Wielkie dzięki kolego. Bardzo są mi pomocne Twoje informacje i porady. Na pewno wkrótce znów się zgłoszę. Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez red1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa ładowania zegarka, bo powoli się przymierzam do I-szego ładowania. Mam poziom baterii 9% i sygnalizował mi przy 10% by przymierzyć się do ładowania. Już to robić czy czekać jeszcze? Przy jakim poziomie najczęściej ładujecie? Doczytałem, że czas ładowania ok. 2,5h...pewnie tak też jest. Jednak nie mam pojęcia czy czekać do 2-3% (a może do zera) czy już go podłączyć. Jak robicie? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziękuję kolego. W takim razie dzisiaj naładuję. Stacjonarnej ładowarki nie posiadam 300mA więc zmuszony jestem przez USB i komputer. Jakby miało zaszkodzić baterii włączę dzisiaj. Nie wiedziałem, że przy 20% warto już się rozglądać za ładowarką. Jeszcze raz dziękuję. ładujecie std przez komputer czy stacjonarnymi ładowarkami także? Ale trzeba uważać na parametry ładowarek...hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, red1977 napisał:

Ale trzeba uważać na parametry ładowarek...hmmm.

Na nic nie trzeba uważać. Bip sam dobiera sobie prąd ładowania. Jaki maksymalny prąd daje ładowarka nie ma tu znaczenia. Czasami problemem może być, że przerwie ładowanie przed końcem, bo prąd ładowania będzie dla ładowarki na granicy błędu. Z tego względu ładowanie przez usb z kompa jest najpewniejsze, bo nie przerwie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie. Nie będzie się ładował szybciej bo ma ograniczenie chyba do 500mA, wiec czy podepniesz ładowarkę 1A czy 2A to i tak będzie się ładował max. 500mA. Co do telefonów to już różnie, zależy od danego modelu np. mój stary Redmi 3 ładował się do 2A więc najwolniej pod USB bo 500mA, a najszybciej ładowarką 2A i tu tak można było odczuć. Bipa to nie dotyczy, czy pod USB czy pod 2A ładowarką będzie się ładował swoim tempem - 500mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...