Skocz do zawartości

Wymiana ekranu (Potłuczona szybka)


Norbix029

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, wczoraj doszło do bardzo smutnego zdarzenia z moim Redmi Note 4 Global (Snapdragon 3/32 GB Black) :-(

Otóż telefon upadł mi, co skończyło się zbitą szybką, wyświetlacz jest cały i poprawnie reaguje na dotyk oraz wyświetla kolory.

Lecz z tego co się już podowiadywałem to w tym modelu nie da się wymienić samego Digitizera (szybki) lub jest to po prostu nie opłacalne i trzeba mieć specjalny sprzęt (nagrzewnicę).

Pisałem też do Mi Center gdzie za wymianę chcą 260 zł (cały ekran nowy) 

U mnie w miejscowych serwisach też powiedzieli koło 200/250 zł, niestety tyle pieniędzy nie posiadam aktualnie.

Zostały mi 2 opcje :

1.Kupno całego wyświetlacza na allegro za 90 zł też z narzędziami do rozmontowania telefonu, ale tu na spokojnie bym sobie z tym poradził. Na YT jest nawet poradnik jak wymienić i co trzeba po kolei zrobić. Minus tego taki że za 90 zł to na 100 % jest jakiś zamiennik nie oryginał i teraz pytanie jakiej jakości, bo może się okazać że jest mega słaby i wgl z kolorami np czy że nie reaguje całkowicie dobrze na dotyk.

Wyświetlacz Allegro

2.Kupić na allegro digitizer ale w aukcji jest usługa montażu tego za 100 zł czyli razem 135 zł. Ale plus tego taki że mam swój oryginalny ekran a nie jakąś podróbę. Przyjeżdża kurier i zabiera go i potem oddaje naprawionego (door to door). Wiem że taki digitizer też będzie nie oryginalny ale to jest chyba tylko przecież szybka przed ekranem, więc nie musi być jakoś super.

Digitizer Allegro

 

Co będzie lepiej zrobić, o ile coś z tych opcji było by dobrym pomysłem ?

 

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...