Skocz do zawartości

Problem z wygaszaniem ekranu


Worrior

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Worrior napisał:

Koledzy poradzicie co zrobić. Problem zaczął się kilka dni temu. Praktycznie w ogóle ekran się się wygasza podczas rozmowy. Wcześniej chodziło normalnie

Skalibruj czujnik zbliżeniowy. Wejście do menu - kilkukrotnie naciskaj w krótkich odstępach belkę "Wersja jądra" w: Ustawienia -> O telefonie ->Pełna specyfikacja

Tam poszukaj pozycji Proximity sensor i ustaw wartość na "5". Przynajmniej u mnie działa na tym ustawieniu bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibruj czujnik zbliżeniowy. Wejście do menu - kilkukrotnie naciskaj w krótkich odstępach belkę "Wersja jądra" w: Ustawienia -> O telefonie ->Pełna specyfikacja
Tam poszukaj pozycji Proximity sensor i ustaw wartość na "5". Przynajmniej u mnie działa na tym ustawieniu bezproblemowo.
Ekran się teraz wygasza i to nie zawsze ale jak odstawie od ucha jak się wygasi to się znowu nie zapala

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Worrior napisał:

Chodzi mi automatycznie jak zrobić. Co mam tam kliknąć

Właśnie sprawdziłem. Faktycznie nie ma teraz automatycznej kalibracji czujnika zbliżeniowego. Musisz popróbować różnych wartości. U mnie dobrze działa na "5". U niektórych dobrze działa na "8". Pozostała metoda prób i błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem jakiś ułomny, ale za cholerę nie mogę odszukać pozycji proximity sensor ani żadnej zbliżonej. 

Klikam kilkukrotnie w "wersje jądra" i telefon wchodzi w ekran "diagnostyki" a tam za cholerę nie ma opcji dla czujnika zbliżeniowego. Co źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, birdm napisał:

Może jestem jakiś ułomny, ale za cholerę nie mogę odszukać pozycji proximity sensor ani żadnej zbliżonej. 

Klikam kilkukrotnie w "wersje jądra" i telefon wchodzi w ekran "diagnostyki" a tam za cholerę nie ma opcji dla czujnika zbliżeniowego. Co źle robię?

W prawym, górnym rogu, masz trzy kropki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.08.2018 o 17:00, mrosi napisał:

W prawym, górnym rogu, masz trzy kropki?

Tak, mam, znalazłem. Dziękuję. Ustawiłem na razie na 5db, może to pomoże.

Edited:

Niestety nie bardzo wiem jak to ustawić. Ustawiłem na 8db - nic - telefon się świeci jak rozmawiam. Ustawiłem 5 - to samo. Problemy zaczęły się od 9.6.... Wcześniej było ok. Jakieś sugestie? 

Edytowane przez birdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam podobny problem. Czujnik zachowuje się prawidłowo tylko przy krótkich rozmowach. Przy dłuższej rozmowie (powyżej 2-3 min) telefon po odsunięciu od ucha za każdym razem się nie wybudza.. Cholernie to irytuje. Próbowałem skalibrować ten sensor, ale po próbach od 12db do 1db skończyła mi się cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Czujnik zachowuje się prawidłowo tylko przy krótkich rozmowach. Przy dłuższej rozmowie (powyżej 2-3 min) telefon po odsunięciu od ucha za każdym razem się nie wybudza.. Cholernie to irytuje. Próbowałem skalibrować ten sensor, ale po próbach od 12db do 1db skończyła mi się cierpliwość.
Ja już odpuściłem, wygaszam ekranu przyciskiem power ;/

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odpuszczę. Nie ma bata. Jak do końca tygodnia nie znajdę sposobu na rozwiązanie tego problemu to skorzystam z gwarancji. Niby mały szczegół, ale mnie to wkurza strasznie.
Mnie też aale ja nie mogę oddać na gwarancję. Jak znajdziesz rozwiązanie daj znać

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.08.2018 o 08:37, birdm napisał:

Tak, mam, znalazłem. Dziękuję. Ustawiłem na razie na 5db, może to pomoże.

Edited:

Niestety nie bardzo wiem jak to ustawić. Ustawiłem na 8db - nic - telefon się świeci jak rozmawiam. Ustawiłem 5 - to samo. Problemy zaczęły się od 9.6.... Wcześniej było ok. Jakieś sugestie? 

"Fabryczne" ustawienie to bodajże 8.

Dodam, że po aktualizacji MIUI do wersji 8.10.11 jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, birdm napisał:

Też o tym czytałem, ale jakoś nie mam odwagi dziobać w telefon igłą:)

I prawidłowo. Można uszkodzić telefon.

@znafca, najpierw trzeba zacząć od spraw programowych, a potem można myśleć o sprzętowych, jeśli te pierwsze nie dadzą efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem występuje gdy ktoś dzwoni to czasem zdaża się, że telefon się blokuje(czarny ekran) i nijak nie mogę odebrać telefonu.

Pozornie udało się to obejść - używam aplikacji do dzwonienia drupe. Tam można ustawić - odbierz telefon po zbliżeniu do ucha.

Jest to rozwiązanie prowizoryczne bo zazwyczaj już po wyjęciu telefonu z kieszeni mam już trwającą rozmowę, czyli nie mogę nie odebrać jak teściowa dzwoni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na oficjalnym forum dość sporo podobnych wątków i nie tylko my mamy taki problem. Jest duża szansa, że update to poprawi. Niemniej ja już od miesiąca nic nie dostałem - mam global stable 10.0.2.0. Martwi mnie tylko fakt, że w testach sensor jest totalnie "głuchy" i już sam nie wiem czy to jest kwestia sprzętu czy softu.

Co do drupe to chwilowo korzystałem z niego na jakimś samsungu(kiedy moja Mi5 była w serwisie), ale to było prawie 2 lata temu. Od tego czasu program zmienił się bardzo. Mnóstwo reklam i syfu. Do tego przeszli(popraw jeśli się mylę) na model subskrypcji. Mnie osobiście standardowy dialer bardzo przypadł do gustu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o drupe to nie płacę nic i nie mam żadnych reklam. Kluczem jest instalka starej wersji apki, gdy jeszcze reklam nie było i po aktualizacji do najnowszej wersji możemy korzystać ze wszystkich opcji i bez reklam.

Co do naszego problemu to u mnie zaczęło się to pojawiać całkiem niedawno - na samym początku było wszystko cacy. Dlatego albo to problem z zanieczyszczeniami dostającymi się do naszego ultradźwiękowego czujnika lub właśnie coś z softem

Edit:

Też siedzę na globalu, ktoś potwierdzi ża na MIUI Polska problem także występuje??

 

Edytowane przez znafca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Problem nadal występuje. Z kolei nie bardzo wiem co ręcznie zmienić w ustawieniach programisty aby odczulić /zmienić ustawienia czujnika zbliżeniowego.

Ps

Zmieniałem ten parametr w menu programisty. Przedmuchałem sprężonym powietrzem okolice czujnika i lipa...

Wszystko s... g trafił po aktualizacji do 10.0.4.0;

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...