Jump to content

Redmi Note 5 - Nie działające czujniki, instalacja Global Rom

protheo

Recommended Posts

Cześć,

Nabyłem Redmi Note 5 (dystrybucja na rynek Chiński). Problem początkowy jest taki, że nie działa auto obracanie ekranu (kalibracja żyroskopu i akcelerometra zwraca failed). Z tego co sprawdziłem mam zainstalowany nieoficjalny ROM 9.5.13.0.0(OEIRUFA):

version.png

i rozwiązaniem problemów z czujnikami może być zmiana ROM. Mam już możliwość odblokownia bootloadera (po przejściu na https://en.miui.com/unlock/, dostaję linka do Download MI Unlock). Po uruchomieniu procedury odblokowania, konto przechodzi weryfikację i mogę wybrać Unlock. Przy 99% dostaję komunikat "Current account is not bound to this device") jak niżej:

acc_Err.png

Konto Xiaomi mam wprowadzone w telefonie, urządzenie (tylko jedno) dodane w https://i.mi.com/, status Online (przynajmniej ten widoczny na stronie), mogę użyć Find Device i zadziała to poprawnie:

online.pngaccount.png

Nie mogę natomiast wprowadzić danych w Developer Options -> Mi Unlock status -> Add account, bo jak tam wejdę otrzymuję tylko komunikat, że urządzenie jest odblokowane:

unlocked.png

Kiedy podłączę telefon w trybie fastboot do koputera i wykonam device-info otrzymuję informację, że bootloader jednak odblokowany nie jest:

fastboot.png

Nie mogę także wykonać Upgrade (Choose upgrade package) z menu MIUI - otrzymuję informację Can't verify update), nie ważne który ROM bym wybrał z dostępnych obecnie global, global dev, ru global:

cant_Verify.png

Nie mam już pomysłów na to co można zrobić aby wgrać Global/Dev ROM (zalecenie instalacji DEV do odblokowania bootloadera widziałem także tutaj, na forum) i ewentualnie wtedy spróbować jeszcze raz wykonać Mi Unlock. Czy jest jakiś sposób żeby wgrać oficjalny ROM w takiej sytuacji jak ta? ewentualnie czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki i pomoc bo został mi już ostatni włos na głowie, resztę wyrwałem... :(

• Like 1

3 godziny temu, protheo napisał:

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki i pomoc bo został mi już ostatni włos na głowie, resztę wyrwałem... :(

Najrozsądniejsze było by odesłanie sprzedawcy, niech sam naprawi co zepsuł, a najlepiej oddał kasę. Prawdopodobnie można wgrać, ale MiFlashem rom fastboot w trybie EDL (download). Tylko wprowadzenie w EDL wymaga rozebrania telefonu i dostanie się do testpointów. Tu masz gdzie to jest: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/edl-mode-redmi-note-5-pro-t3779267 Żeby to zrobić bezpiecznie i bez zostawiania śladów na obudowie trzeba mieć trochę wprawy. Może lepiej skorzystać z usług jakiegoś serwisu. W sumie chyba już wszystko jedno czy ten ostatni włos Ci zostanie (a może już go wyrwałeś).

Dziękuję bardzo za odpowiedź. OLX cena "okazyjna" więc dałem się na to wychodzi nabrać. Oddać nie bardzo mogę. Myślę, że spróbuję poszukać serwisu wcześniej (pisałem do MiCenter, czekam na odp.) a jak to mi się nie uda, spróbuję sam to zrobić. Ostatni włos, odpadł sam... :D

Zdjęcie obudowy nie wygląda specjalnie źle. Te dwa piny (test point) zdaje się, ukazują się po zdjęciu tej metalowej osłony powyżej baterii co na dwóch śrubkach siedzi (tak na dole, na środku płyty). Prosiłbym tylko o potwierdzenie bo lepiej zwierać co trzeba :D:

Edited by protheo

9 minut temu, dzidexx napisał:
  Odkryj ukrytą treść

Spróbuj najpierw:

fastboot oem edl

Dzięki za odpowiedź. Póki co tylko sprawdzić co się stanie i dać znać, czy jeżeli zadziała to już iść dalej z flashowaniem? Jeżeli tak, to czy masz może jakieś godne polecenia źródło co robić dalej jeżeli to zadziała bo wszystkie co wyszukałem mówią o tym, że po którejś wersji to już nie działa i trzeba odblokowywać bootloader wcześniej?

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Obawa zawsze jest, samo "fastboot oem edl" wrzuci cię do tego trybu(czarny ekran) lub nie.

Jeśli nie jesteś pewien poczekaj na odpowiedź z MiCenter.

Dzięki, sprawdziłem w międzyczasie i dostałem tylko komunikat: FAILED (remote: Device already locked!):

oem_Edl.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...