Skocz do zawartości

Problem z jakością dźwięku dzwonka


Sarna Kaszalot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Od kilku dni jestem posiadaczem Mix2S (Global 9.6.4.0)  i dziwna jest dla mnie jedna kwestia.
Problem dotyczy dzwonków. Ogólnie telefon odtwarza dźwięk naprawdę ok, kiedy ustawiam jakikolwiek dzwonek, brzmi na odsłuchu normalnie.

Dziwny jest sam dźwięk dzwonka gdy ktoś dzwoni i gdy zmienia się głośność dzwonka z poziomu ustawień. Tak jakby mocno obniżone były tony średnie.

Posiadacze mix2s też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sarna Kaszalot napisał:

Dziwny jest sam dźwięk dzwonka gdy ktoś dzwoni i gdy zmienia się głośność dzwonka z poziomu ustawień. Tak jakby mocno obniżone były tony średnie.
Posiadacze mix2s też tak macie?

Normalna jest różnica pomiędzy głośnością dzwonka w momencie np. oznajmiania połączenia przychodzącego, a w chwili odsłuchu, gdy np. ustawiamy dzwonek. W pierwszym przypadku system korzysta z ustawień głośności dzwonka, w drugim, z ustawień głośności multimediów.

Możesz to sprawdzić w następujący sposób: ustaw wszystkie suwaki głośności na identycznym poziomie, a potem porównaj. Powinno być tak samo głośno dla muzyki, dla dźwięków odtwarzanych z listy dzwonków w ustawieniach, czy dla samych powiadomień.

U mnie natomiast wciąż borykam się z inną przypadłością. Po dłuższym uśpieniu, jakikolwiek dźwięk, czy to dzwonek, czy muzyka, czy nawet wybieranie numeru, powoduje charczenie głośnika, jakby sprzężenie. Okazuje się, że to nie tylko mój problem, bo dotyczy użytkowników również Mi8. Co ciekawe, wszystko zaczęło się po instalacji MIUI 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o samą głośność (wszystkie suwaki max), a o jakość dźwięku, dźwięk dzwonka jest dziwnie zniekształcony w stosunku do normalnego odtwarzania dźwięku (mocno ściszone tony średnie). Nawet odsłuch dzwonka podczas jego ustawiania działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie natomiast wciąż borykam się z inną przypadłością. Po dłuższym uśpieniu, jakikolwiek dźwięk, czy to dzwonek, czy muzyka, czy nawet wybieranie numeru, powoduje charczenie głośnika, jakby sprzężenie. Okazuje się, że to nie tylko mój problem, bo dotyczy użytkowników również Mi8. Co ciekawe, wszystko zaczęło się po instalacji MIUI 10...

u mnie ten problem był już na globalu MIUI 9, teraz na MIUI 10 też występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...