ZduneX25

MIUI 8.8.9

Recommended Posts

1 godzinę temu, adashi napisał:

Przeszedłem na ten ROM na Mi4c z 8.4.26 czyli z ostatniego na MIUI 9. Dla mnie wygląda to na pierwszy rzut oka nienajlepiej. Nie wysyłają mi w ogóle powiadomień aplikacje ING, mBanku oraz OLX. Wysyła bez zarzutu np. gmail. Nie sprawdzałem wszystkich, ale mam wrażenie, że większość nie wysyła. Trzeba coś może gdzieś ustawić/przestawić w jakimś innym miejscu niż "Powiadomienia i pasek stanu"? Bo chyba niemożliwe aby po czterech miesiącach od ostatniej wersji na MIUI9 istniał taki babol. Z powrotem nie będę miał problemu, ale wolę zapytać czy może gdzieś trzeba coś nowego ustawić.

W powiadomienia i pasek stanu wchodziłeś głębiej w "Powiadomienia aplikacji"? Tam spróbuj ustawić ręcznie dla każdej aplikacji.

Dnia 11.08.2018 o 18:39, Acid napisał:
Dnia 11.08.2018 o 14:38, CrazyPonkeyMen napisał:

Mi8 po aktualizacji (w twrp zainstalowana na poprzednią bez wipe'ów) Safetynet czerwony. CTS profile fail. Jestem nowy jeśli chodzi o miui, ale co ciekawe magisk nie zmienia tego faktu, co robił mi na każdym poprzednim telefonie. 

Google Pay pozwala dodać kartę?

Witam, U mnie na poprzedniej wersji karta dodana w GPay działała poprzez zbliżeniowo telefonem. Teraz nie działa. Safetynet test wypada że Failed. Nic nie zmieniałem więc czemu teraz nie działa?

Crashuje się aplikacja freeform (nie wiem czy ona nie odpowiada za pasek powiadomień itp.).
W menu ustawień psuję się kolorystyka, co uniemożliwia poruszanie się, tzw. strzał w ciemno jeżeli chodzi o wymierzenie w konkretne pole.

Co jakiś czas jak słucham muzyki (nawet jak leci przez bluetooth) i dostanę powiadomienie to dźwięk przełącza się na głośnik rozmów albo gra jednocześnie z obu. 

Przy zmienianie głośności nie ma innej ikonki dla multimediów, słuchawek i Bluetooth w miui9 była  ;(

Redmi note 4x ;)

Edited by Glab

10 godzin temu, rav96 napisał:

W powiadomienia i pasek stanu wchodziłeś głębiej w "Powiadomienia aplikacji"? Tam spróbuj ustawić ręcznie dla każdej aplikacji.

Tak, wchodziłem tam, mimo że mam pozaznaczane ten badziew u mnie nie działa.

Wyłączenie BT bardzo często skutkuje brakiem możliwości ponownego włączenia.
Musi być restart telefonu.
Jest tak od kilku wersji.

• Like 1

Nie liczy kroków , na China Dev ok.

U mnie nigdy nie liczyło kroków, dlatego mam wyłączoną tą opcję już dłuższy czas.

Wysłane z Xiaomi Mi4C
przy użyciu Tapatalka

w moim przypadku RN4X z 8.8.9 by xiaomi.eu liczy kroki z użyciem czujnika telefonu

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie ( ostatni ROM) czasem pojawiają się jakieś dziwne ilości kroków.

Pozdr

Mi4c

Po instalacji na RN4 8.8.2 mi pilot przestał działać. Wg info o ROMie mipilot został usunięty więc zainstalowałem go z Google play. I wszystko było ok do czasu instalacji 8.8.9 bo znów musiałem odinstalować, zainstalować i konfigurować mi pilot. Czy tak już będzie przy każdej aktualizacji? 

Co się stało z kontem Exchange w naszej poczcie, potrzebuje do poczty firmowej, wróci ? czy tylko ja mam z tym problem.

Mi4c 

Screenshot_2018-08-16-16-01-21-217_com.android.email.png

Edited by wulfel

Kolega @Strzelba miał podobny problem i mi napisał 

na tym starym koncie co mam w domenie live.com utworzyłem alias w domenie outlook.com i dzięki temu mogę ustawić to co chciałem w tel
MS umożliwia logowanie się na konto za pomocą aliasu jaki i podstawowego konta

2 godziny temu, wulfel napisał:

Co się stało z kontem Exchange w naszej poczcie

W naszej poczcie nie ma ale za to w doskonale działającej BlueMail jest:

Screenshot_2018-08-16-18-26-31-512_me.bluemail.mail.png

Wiem że są inne opcje ale jak się człowiek przyzwyczai ......

Poradziłem sobie jak koledzy ale komu to przeszkadzało.

10 godzin temu, SLiM napisał:

Tak jak wyżej w China Dev i MiuiPro liczy kroki , xiaomi.eu nie ...

MI Note 2 - liczy bez problemu od samego początku, na obecnym też wszystko ok

Na Mi 5s Plus bez problemów, bluetooth włączam i wyłączam codziennie i nie miałem takiego błędu.

Po zmianie systemowego dpi na 288 (tryb tabletu) wywala się systemowa przeglądarka. Na oryginalnym romie China jest dokładnie to samo. Czy jest dostępna wersja przeglądarki dla dpi 320?

5 hours ago, grzybiarz91 said:

Na Mi 5s Plus bez problemów, bluetooth włączam i wyłączam codziennie i nie miałem takiego błędu.

U mnie jest jeszcze inaczej. Zawsze trzymam bt włączone 24/7 a od kilku wersji miui bt jeśli nie ma/było podłączonego żadnego urządzenia samo się wyłącza po około 12-24 h . Nie wiem co o tym myśleć - bug or feature? Równie dobrze może to być wina jakiejś aplikacji, jednak jak narazie żadnej nie podejrzewam.

Edited by iOS_hater

Czy ktoś kto się zna na twrp może odpowiedzieć konkretnie które opcje trzeba zaznaczyć przy robieniu kopii przed aktualizacją. Tak by móc bezproblemowo zawrócić do przedniego buildu jeśli nowy nie będzie nam pasował? 

Bez tego często jakaś baza sqllite wywala błędy po powrocie, np w galerii lub innych apkach miui.

Od razu napiszę że nie chce całości backupowac bo 20gb mp3 i innych śmieci nie mam gdzie A otg pendrive mi nie działa. Ale to chyba data? 

Dużo już o tym napisano ale wszędzie ktoś inne opcje proponuje.

Dnia 15.08.2018 o 17:16, weah napisał:

Witam, U mnie na poprzedniej wersji karta dodana w GPay działała poprzez zbliżeniowo telefonem. Teraz nie działa. Safetynet test wypada że Failed. Nic nie zmieniałem więc czemu teraz nie działa?

Safetynet działa. Sprawdź inną apkę. Musi działać bo to się nie zmienia z wersji na wersję, jest to na stałe wpisany fingerprint z wersji stable. Sama apka Google Pay musi być aktualna. Sprawdź.

Dnia 16.08.2018 o 10:45, SLiM napisał:

Tak jak wyżej w China Dev i MiuiPro liczy kroki , xiaomi.eu nie ...

Na mI4c?

Dla sprawdzania safetynet trzeba to:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scottyab.safetynet.sample

Zmienili API.

Po zmianie z poprzedniego Romu zauważalne wyższe przeżycie na baterii, system zjada poniżej 20 %. Wcześniej zawsze powyżej. Reszta wydaje się że działa bez zarzutów. Prócz pilota który musiałem instalować od nowa, ale to chyba w każdej aktualizacji jest potrzebne. 

tryb samolotowy od kilku aktualizacji nie rozłącza sieci komórkowej na Mi6, też macie ten problem?

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Dnia 16.08.2018 o 03:32, frrancuz napisał:

Mam to samo. Mam włączony BT cały dzień, wyłączam na noc, rano często nie chce się włączyć, muszę zrobić restart. Na wcześniejszej wersji to samo było.

Poza tym zauważyłem że po każdym restarcie zmienia się "kontrast i kolory" mam ustawione na naturalne, a po restarcie są kolory ciepłe, mimo, że w ustawieniach widnieje ustawienie naturalne. Zresztą po przeklikaniu widać różnicę.

tryb samolotowy od kilku aktualizacji nie rozłącza sieci komórkowej na Mi6, też macie ten problem?

Tapatalk - Xiaomi Mi6

U mnie wszystko działa nie ma takiego problemu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

wlasnie przeszedlem z china stable na ten rom... Czytnik lini papilarnych działa masakrycznie wolno, animacje klatkują, telefon ogolnie bardzo zwolnił.... Mi8SE.

Ehh... czekam az wyjdzie global

Guest
This topic is now closed to further replies.