ZduneX25

MIUI 8.8.9

Recommended Posts

W dalszym ciągu brak informacji o czasie do końca naładowania baterii. Ogólnie nie występuje już problem z załączonym endomondo, bateria faktycznie chyba na plus. Reszta w porządku i uważam, że to chyba pierwsze prawie kompletne wydanie.

• Thanks 1

1 godzinę temu, Heisenberg napisał:

W dalszym ciągu brak informacji o czasie do końca naładowania baterii.

Na xiaomi.eu odpisali mi, że to "feature" a nie bug i specjalnie zostało usunięte... oby nie!

• Sad 1

12 godzin temu, xrobcio napisał:

Identyczna sytuacja, w kazdym dziale w ustawieniach... Jak to naprawic? Wipe cache i dalvik byl

Wróciłem do poprzedniej wersji. Poczekamy aż naprawią (w kolejnym wydaniu).

• Like 1

1 godzinę temu, Viara napisał:

Komuś wywala też Facebooka? 

FB i Messangera. Regularnie

Dnia 9.03.2018 o 11:26, michu1210 napisał:

Ogólnie ok, tylko nie można zainstalować dodatków Miui Polska

Kiedyś na MIUI 9 też tak było. Wtedy jedynym sposobem było:

1. Powrót do poprzedniego romu z kopii systemu zrobionej w twrp,

2. Odinstalowaniu "znikających" aplikacji typu Automapa, Sygic, klawiatura miui, i innych,

3. Ponownej aktualizacji systemu do najnowszej wersji,

4. Instalacji aplikacji wcześniej odinstalowanych.

W tej aktu taż tak miałem, że zniklęła mi AM i klawiatura miui. Jak AM udało mi się bez problemu zainstalować, tak o klawiaturze mogę zapomnieć. I wiem że to problem (klawiatura) który dotknął wielu użytkowników najnowszej wersji.

22 godziny temu, tomiq napisał:

Witam

u mnie na Redmi 4 pro po instalacji ww softu brak możliwości zainstalowania niektórych aplikacji np. instagram.

a część aplikacji znikło

ma ktoś podobnie

Edited by Usip20
Niekompletny wpis

@zimex@Usip20 i @Viara

Spróbujcie przeczyścić dane aplikacji Facebook i Messenger. Obydwu, a dopiero potem zalogować się ponownie do obu. Ich pamięć jest połączona, więc jeśli zrobicie to z jedną tylko aplikacją, druga może "siać" błędami. 

Jeśli nie pomoże - czyszczenie ART/Dalvik i Cache w TWRP. 

Jeśli nie pomoże - odinstalowanie aplikacji i czyszczenie ART/Dalvik i Cache w TWRP, a następnie, po restarcie do systemu, czyszczenie cache w Panelu Sterowania. Dopiero potem ponowna instalacja i logowanie.

[EDIT]

O ile korzystacie z blokera reklam, to może być podobna sytuacja, co z wywalaniem Panelu Sterowania. Zainstalujcie najświeższą paczkę, która jest z tego co kojarzę, pozbawiona wpływu na appki. Musiałby to jednak potwierdzić @SLiM...

@mrosi to jest kwestia jednego adresu który jest blokowany , zależy jakiego source używamy do utworzenia pliku hosts. Problem z Panelem sterowania jest jak na liście blokowanych adresów jest adv.sec.miui.com.

1 godzinę temu, H3PO4 napisał:

Xiaomi mi 8 i aplikacja aparatu jako samoistny termofor w kieszeni 

No u mnie nie na mi8. Jest całkiem okej. Wczoraj tylko bt nie chciał się włączyć, ale pomógł restart telefonu. Z aparatu faktycznie korzystałem 10 minut wczoraj no i troszke z nawi na rowerze. Jeszcze zostało mi 35% baterii 

Screenshot_2018-08-13-11-35-33-396_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-13-11-35-38-041_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-13-11-35-44-170_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-13-11-35-47-636_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-13-11-36-59-877_com.miui.securitycenter.png

W dalszym ciągu brak informacji o czasie do końca naładowania baterii. Ogólnie nie występuje już problem z załączonym endomondo, bateria faktycznie chyba na plus. Reszta w porządku i uważam, że to chyba pierwsze prawie kompletne wydanie.
Ta wersja mnie również zaczęła zadowalać na moim rn4x, bateria również na plus, ale zauważyłem jedną rzecz u siebie, słuchając muzyki np gdy ekran jest wyłączony to regulacja głośności jest ok, ale gdy reguluje ja na odblokowanym ekranie to nie idzie za pierwszym kliknięciem dopiero za 2-3 razy, czy u Ciebie też tak jest? Niby szczegół, a zaczął denerwować

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Wróciłem do poprzedniej wersji. Poczekamy aż naprawią (w kolejnym wydaniu).
Wracales do poprzedniej wesji przez odtworzenie backupu w TWRP? Czy na 8.8.9 instalowales 8.8.3 ?

pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

na moim mi5 po aktualizacji z baterią gorzej. Telefon się nagrzewa, muszę częściej ładować. Najwięcej baterii zużywa system

Screenshot_2018-08-13-18-18-01-401_com_miui.securitycenter.thumb.png.6cdbb7bd44c7d895a72fb3798b67881a.png

Edited by conrad_s

8 minut temu, conrad_s napisał:

na moim mi5 po aktualizacji z baterią gorzej. Telefon się nagrzewa, muszę częściej ładować. Najwięcej baterii zużywa system

Ja tak miałem na 8.8.3 gdy zainstalowałem.. system zużywał 36% baterii. Zrobiłem wipe cache i dalvik i znowu zainstalowalem i już było dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem...

7 minut temu, marcinj6 napisał:

Ja tak miałem na 8.8.3 gdy zainstalowałem.. system zużywał 36% baterii. Zrobiłem wipe cache i dalvik i znowu zainstalowalem i już było dobrze.

spróbuję tak zrobić, zobaczymy

W 8.8.9 występuje problem z łączeniem bluetooth z urządzeniami car audio. W poprzedniej wersji było to samo podczas próby parowania z car audio (konkretnie nawigacja Blaupunkt Travelpilot w Fordach) urządzenie znika i nie można sparować. Kiedy się będzie można doczekać aktualizacji łączenia bluetooth, specjalnie wgrałem najnowszą wersję miui wcześniej na adndku 6.0 pojawił mi się ten problem. Poza tym aplikacja Gazeta.pl się nie uruchamia pokazuje taki błąd: Xiaomi Mi Max. 

Screenshot_2018-08-14-01-20-16-146_com.miui.bugreport.png

17 godzin temu, xrobcio napisał:

Wracales do poprzedniej wesji przez odtworzenie backupu w TWRP? Czy na 8.8.9 instalowales 8.8.3 ?

pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Na 8.8.9 nałożyłem 8.8.3 i jest Ok.

• Like 1

20 minut temu, yoyebie napisał:

@conrad_s

Daj znać czy pomogło

Na razie zrobiłem wipe cache dalvik ale bez poprawy, przez noc na samym czuwaniu zeszło 11% baterii. Dziś przeinstaluje . Jak nic nie pomoże to wracam do stable. Ogólnie temperatura baterii nie spada poniżej 30

Edited by conrad_s

2 godziny temu, conrad_s napisał:

Na razie zrobiłem wipe cache dalvik ale bez poprawy, przez noc na samym czuwaniu zeszło 11% baterii. Dziś przeinstaluje . Jak nic nie pomoże to wracam do stable. Ogólnie temperatura baterii nie spada poniżej 30

Próbowałeś robić format? Może to rozwiąże problem. Jeśli nie, wrócisz do ostatniej, dobrej wersji lub do stable. Zanim jednak zaczniesz, skopiuj wszystkie dane na PC.

Uruchom telefon w TWRP i wykonaj trzy kroki:

1. W sekcji Wipe (Wyczyść) zrób Format Data - wpisując "YES", potwierdzając suwakiem;

2. W sekcji Wipe (Wyczyść) przesuń suwak na dole aby przywrócić ustawienia fabryczne.

3. W sekcji Wipe (Wyczyść) wybierz Advanced Wipe (Czyszczenie zaawansowane), zaznacz wszystko oprócz System, potwierdź suwakiem aby wykonać.

Restart do systemu.

Dlaczego tak? Nie wiem. Po wielu próbach, taka konfiguracja u mnie, i jak wiem z opinii na Forum, nie tylko u mnie, przynosi efekt, w postaci naprawdę oczyszczonego systemu.

• Like 2

Dnia 12.08.2018 o 22:17, Heisenberg napisał:

W dalszym ciągu brak informacji o czasie do końca naładowania baterii.

Potwierdzam na RN4x to samo

Dnia 12.08.2018 o 23:22, RASTY777 napisał:

Na xiaomi.eu odpisali mi, że to "feature" a nie bug i specjalnie zostało usunięte... oby nie!

Mam wielka nadzieję ze zostanie to przywrócone, jeśli nie, byłaby to wielka strata :cry:

Potwierdzam, że nie ma info o zakończeniu ładowania baterii.

Nie mniej, ja wróciłem do 8.7.19. Jak dotąd ma najmniej błędów, chyba spośród wszystkich ROMów MIUI 10. No i działa "pirackie" ustawienie dźwięku SMS... ;)

Jedna sztuka Redmi Pro czasem wywala aparat, druga sztuka Redmi Pro wywaliła częśc aplikacji po czym podczas próby kolejnej instalacji błąd -505,  czyszczenie danych i aktualizacja sklepu nie pomaga...

4 godziny temu, mrosi napisał:

Próbowałeś robić format? Może to rozwiąże problem. Jeśli nie, wrócisz do ostatniej, dobrej wersji lub do stable. Zanim jednak zaczniesz, skopiuj wszystkie dane na PC.

Też mam problem z baterią na Mi Note 2 po wgraniu Xiaomi.eu, zrobiłem dokładnie wszystkie kroki które napisałeś i niestety to samo. Cóż, nie chce mi się bawić z romami, oprócz tego system jest bardzo fajny, nie chce się pozbywać face unlock i działających płatności NFC więc zostanę przy xiaomi.eu i czekam na aktualizację.

6 minut temu, rav96 napisał:

Też mam problem z baterią na Mi Note 2 po wgraniu Xiaomi.eu, zrobiłem dokładnie wszystkie kroki które napisałeś i niestety to samo. Cóż, nie chce mi się bawić z romami, oprócz tego system jest bardzo fajny, nie chce się pozbywać face unlock i działających płatności NFC więc zostanę przy xiaomi.eu i czekam na aktualizację.

U mnie sytuację z baterią poprawiało (nieznacznie) ponowne wgranie tego samego ROMu, bez żadnego wipe. Wipe dalvik/cache pogarszało tylko sprawę.

Czy ktoś też ma problemy z odtwarzaniem MP3 bez przerw (gapless playback)? Na Spotify wszystko działa normalnie, utwory przechodzą płynnie jeden w drugi, ale przy odtwarzaniu plików MP3 jest irytująca milisekunda przerwy. Dzieje się tak zarówno w domyślnej apce Muzyka, jak i w innych odtwarzaczach ze Sklepu (np. Shuttle, BlackPlayer).

Żeby było jasne. W normalnych warunkach, NIE robi się wipe Cache i ART/Dalvik po instalacji systemu. Instalacja i restart do Systemu.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie są problemy z zasięgiem sieci i stabilnością połączenia Wi-Fi. Strony ładują się wolno, zasięg sieci chwilę jest normalny, a za moment jest tylko jedna kreska zasięgu. Do tego podczas rozmów telefonicznych rozmówcy mnie nie słyszą i pomaga tylko zakończenie połączenia i ponowne jego nawiązanie. Podoba mi się Miui 10, ale ma za dużo wad jak na razie.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Żeby było jasne. W normalnych warunkach, NIE robi się wipe Cache i ART/Dalvik po instalacji systemu. Instalacja i restart do Systemu.
Mrosi a przed instalacją aktualizacji? W twrp nie robić wipe dalvik/cache?

Przed chwilą, marcinj6 napisał:

Mrosi a przed instalacją aktualizacji? W twrp nie robić wipe dalvik/cache?

Nie trzeba. ROMy są tak skonstruowane, przynajmniej wedle mojej wiedzy, że przed samą instalacją pliki wykonawcze robią właśnie te dwa czyszczenia.

• Like 1

Nie trzeba. ROMy są tak skonstruowane, przynajmniej wedle mojej wiedzy, że przed samą instalacją pliki wykonawcze robią właśnie te dwa czyszczenia.
Aha to dobrze wiedzieć.

Koledzy na moim Mi5 przestały działać zaplanowane zadania. Mam ustawione załączanie trybu samolotowego od 23 do 7 rano i ma poprzednich romach nie było z tym problemu, a na obecnym, Zonk. Czy ktoś z Was zaobserwował podobne objawy ? Czy to tylko mój egzemplarz ma takie widzimisię?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Przeszedłem na ten ROM na Mi4c z 8.4.26 czyli z ostatniego na MIUI 9. Dla mnie wygląda to na pierwszy rzut oka nienajlepiej. Nie wysyłają mi w ogóle powiadomień aplikacje ING, mBanku oraz OLX. Wysyła bez zarzutu np. gmail. Nie sprawdzałem wszystkich, ale mam wrażenie, że większość nie wysyła. Trzeba coś może gdzieś ustawić/przestawić w jakimś innym miejscu niż "Powiadomienia i pasek stanu"? Bo chyba niemożliwe aby po czterech miesiącach od ostatniej wersji na MIUI9 istniał taki babol. Z powrotem nie będę miał problemu, ale wolę zapytać czy może gdzieś trzeba coś nowego ustawić.

Guest
This topic is now closed to further replies.