ZduneX25

MIUI 8.8.9

Recommended Posts

MIUI 10 8.8.9

• Poprawki tłumaczenia
  • Brak romu MI6X z powodu prac nad stabilnością (china rom)
  • Pełna lista zmian
  • UWAGA: w związku z antiroll back od Xiaomi instalacja softów xiaomi.eu dla Redmi Note 5 Pro (whyred) i Redmi 6 Pro (sakura) musi być wykonywana na najnowszych dostępnych u nas wersjach (minimum 8.8.3) po odblokowaniu.

DFG_2018-08-10-09-44-18-e1533887410658-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Taka informacja dla posiadaczy tych dwóch modeli jest bardzo ważna. Dzięki! Rozumiem że w grę wchodzi powrót tylko do 8.8.3? Wersja antirollback się zmieniła na wyższą niż 4?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

Jak ustawić żeby telefon pokazywał w górnym prawym rogu nazwę operatora i do jakiego nadajnika jest podłączony w poprzedniej wersji to działało teraz nie mogę znaleźć

Teraz już wiem w momencie włączenia WiFi pojawia się nazwa  wcześniej cały czas była

Edited by Dutche

Wszystkie nagłówki w ustawieniach poucinane: Ust...nia, Kar..ilne, O te...nie - jedynie te krótsze są całe typu WiFi czy Opinie, reszta lipa :/

Mi6 Full wipe global dev w miflash, wgrane 8.8.9 i takie coś:

(Apka od ING chyba nie lubi się z mi6 - 0 powiadomień i brak możliwości dodania karty do płatności zbliżeniowych)

Screenshot_2018-08-11-12-19-20-794_com.miui.personalassistant.png

Jakieś nowe podpisy pod ikonami: Ustaw próg... key_module...

O telefonie: brak ikon czyli syf (cytując wcześniejsze wypowiedzi).

1 godzinę temu, r0bertt napisał:
Wszystkie nagłówki w ustawieniach poucinane: Ust...nia, Kar..ilne, O te...nie - jedynie te krótsze są całe typu WiFi czy Opinie, reszta lipa :/
Spoiler

vDLralj.png

51 minut temu, esem napisał:
Jakieś nowe podpisy pod ikonami: Ustaw próg... key_module...

O telefonie: brak ikon czyli syf (cytując wcześniejsze wypowiedzi).

Możecie napisać tak żeby można było zrozumieć o co wam chodzi , albo najlepiej umieścić screena.

Edited by SLiM
  • Like 1

Mi8 po aktualizacji (w twrp zainstalowana na poprzednią bez wipe'ów) Safetynet czerwony. CTS profile fail. Jestem nowy jeśli chodzi o miui, ale co ciekawe magisk nie zmienia tego faktu, co robił mi na każdym poprzednim telefonie. 

Edited by CrazyPonkeyMen
  • Like 1

7 godzin temu, SLiM napisał:
  Odkryj ukrytą treść

Możecie napisać tak żeby można było zrozumieć o co wam chodzi , albo najlepiej umieścić screena.

Jak w załączeniu. Syf.

Screenshot_2018-08-11-14-37-44-905_com.miui.home.pngScreenshot_2018-08-11-14-40-26-727_com.android.settings.png

Redmi 6 pro nie działa tryb portretowy, apka aparatu się crashuje. Na 8.7.26 miałem tak samo. Czy ktoś ma podobnie?

Dopóki nie napisłeś o tym to nie wiedziałem. U mnie nadal 8.7.26 i faktycznie wchodzac w tryb portretowy jest crash

Witam, czyli 8.8.9 mogę normalnie zainstalować na 8.8.2?:) Whyred.
Mowa o Romie 8.8.3 na redmi note 5 pro whyred był rom 8.8.3 i z tego możesz instalować 8.8.9 ja zainstalowałem i na razie bugów nie znalazłem.

• Like 1

Można przejść z wersji MIUI 9.6 8.4.26 na tą czy trzeba wgrywać nowe TWRP.

A może najlepiej wgrywać na czysto?

Taka moja rada dla tych co pytaja czesto o to czy trzeba nowe twrp: odpalajcie sobie czasem strone https://twrp.me/ i sprawdzajcie czy jest nowe twrp. Jak jest to aktualizacja i wtedy na pewnie nie bedzie problemow z bledem podczas aktualizacji ani z pytaniami czy trzeba wgrac nowa wersje recovery. Aktu obrazu twrp w samym twrp trwa 30 sekund wiec no. ;)

7 godzin temu, tommy136136 napisał:

Na mi 6 dalej problem z głośnikiem do rozmów. Czas na global bo nic nie jest lepiej

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie ma żadnego problemu z tym. Sam mam MI6 i jest wszystko poprawnie. Lepiej przeczyść sobie maskownicę głośnika.

4 godziny temu, CrazyPonkeyMen napisał:

Mi8 po aktualizacji (w twrp zainstalowana na poprzednią bez wipe'ów) Safetynet czerwony. CTS profile fail. Jestem nowy jeśli chodzi o miui, ale co ciekawe magisk nie zmienia tego faktu, co robił mi na każdym poprzednim telefonie. 

Google Pay pozwala dodać kartę?

7 godzin temu, marcinj6 napisał:

Taka informacja dla posiadaczy tych dwóch modeli jest bardzo ważna. Dzięki! Rozumiem że w grę wchodzi powrót tylko do 8.8.3? Wersja antirollback się zmieniła na wyższą niż 4?

4 jest aktualna. Po prostu odblokowując Note 5 lub Redmi 6 instalujcie aktualny rom z Pobierz MIUI np. 8.8.3 lub wyżej i tyle. A cofka... najbezpieczniej nie schodzić niżej jak do sierpniowych.

@Acid

Pozwala dodać kartę z nie pozwala płacić zbliżeniowo. (Zarówno nowo dodaną kartą jak i dodaną w poprzedniej wersji systemu). Powinienem spróbować fullwipe? Bo wydaje mi się że nic to nie zmieni, bo przy telefonie oprócz aktualizacji nic nie zrobiłem 

Screenshot_2018-08-11-18-53-16-681_com.google.android.gms.png

• Like 1

@CrazyPonkeyMen @Acid

Potwierdzam. U mnie na Mi8 to samo po tej aktualizacji; przy próbie płatności Android Pay wyświetla komunikat "Nie możesz już płacić zbliżeniowo" (coś w ten deseń).

SafetyNet - false

Screenshot_2018-08-11-19-34-54-763_com.topjohnwu.magisk.png

Jest jakaś rada na czytnik linii papilarnych w kieszeni? Bardzo często po wyjęciu z kieszeni ilość prób wyczerpana. Odblokowywanie paluchem traci sens. Na tej aktualizacji ponownie.

Też mam problem z G Pay, od początku posiadania Mix 2S a rom był instalowany przez MiCenter. Z romu na rom nic się nie zmienia. Widziałem tylko "u mnie działa" więc zgłosiłem reklamację do mBanku ale widzę, że niepotrzebnie.

No chyba,  że to coś innego bo u mnie snet jednak zielony (przy drugiej próbie, przez root checker pro)

Edited by corell

RN4X, nie da sie aktualizowac. Wchodze w aktualizacje, klikam zainstaluj z pliku zip, wybieram, wyskakuje okno ponownego uruchomienia w recovery, klikam OK i nic sie nie dzieje, klikam jeszcze raz i jeszcze i nic. 

4 minuty temu, Ursusc360 napisał:

RN4X, nie da sie aktualizowac.

A potrafisz uruchomić twrp? Z poziomu twrp trzeba to zrobić, jak z aktualizacji nie działa.

4 jest aktualna. Po prostu odblokowując Note 5 lub Redmi 6 instalujcie aktualny rom z Pobierz MIUI np. 8.8.3 lub wyżej i tyle. A cofka... najbezpieczniej nie schodzić niżej jak do sierpniowych.
Dzięki Acid za info:) fajnie że się pojawiles/odezwałeś:)

Po aktualizacji zniknęła mi aplikacja Torque. Nie ma możliwości ponownego zainstalowania aplikacji. Instalacja nieudana. Czy da się coś z tym zrobić ?

2 godziny temu, innyreader napisał:

Jest jakaś rada na czytnik linii papilarnych w kieszeni? Bardzo często po wyjęciu z kieszeni ilość prób wyczerpana. Odblokowywanie paluchem traci sens. Na tej aktualizacji ponownie.

Jeśli masz włączone, wyłącz wybudzanie dwuklikiem i/lub "Podnieś aby wybudzić".

57 minut temu, FromWP napisał:

A potrafisz uruchomić twrp? Z poziomu twrp trzeba to zrobić, jak z aktualizacji nie działa.

Ok, tylko z poziomu twrp zainstaluje mi system od nowa, natomiast ja chce aktualizowac. Jesli jest mozliwosc "aktualizacji" z poziomu twrp, to prosze o wskazowke. 

3 minuty temu, Ursusc360 napisał:

Ok, tylko z poziomu twrp zainstaluje mi system od nowa, natomiast ja chce aktualizowac. Jesli jest mozliwosc "aktualizacji" z poziomu twrp, to prosze o wskazowke. 

Jesteś w błędzie. Każda aktualizacja romów recovery odbywa się przez recovery (TWRP) i nie ma znaczenia jak to TWRP uruchomisz. Ręcznie czy automatycznie z poziomu aktualizacji. Tu nie ma żadnej różnicy, o ile nie zmienisz jakichś opcji instalacji w TWRP.

Robaczki mam pytanie

Czy to że na ekranie blokady nie rozwija się listwa przełączników to tak zostanie czy to bug ?

Guest
This topic is now closed to further replies.