Skocz do zawartości

Mi MIX 2s - czekamy na Androida P


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Do czasu pojawienia się ROMu MIUI Polska/EU jeszcze pewnie minie chwilka, jednak już wiemy, że Mi MIX 2s będzie pierwszym telefonem Xiaomi, który otrzyma Androida P:

https://www.gizmochina.com/2018/08/08/xiaomi-mi-mix-2s-android-9-pie-beta-update-now-rolling-out-more-xiaomi-phones-to-receive-soon/

Czekamy zatem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
[mention=15700]nssk[/mention]Nie bój się. Xiaomi tak przerabia androida że wywalą tę blokadę 
Masz jakiekolwiek źródło takich domysłów czy tak sądzisz?

Nie pytam złośliwie. Z informacji jakie znalazłem skutecznie dążą to wycięcia takiej możliwości i o ile dało się to obchodzić wcześniej to już się nie da z pkt widzenia aplikacji. Xiaomi na wojnę nie pójdzie z tego powodu jeśli tylko Google powie "nie" i "macie nie kombinować". Są zasady obowiązujące przy korzystaniu z Androida i każdy producent się ich trzyma bez dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyktafon to funkcja MIUI. Jest od zawsze, a przynajmniej odkąd pamiętam. A parę latek już używam Xiaomi... ;)

Osobiście wstrzymam się chwilę (cały czas siedzę na 8.7.19), aż pojawią się ROMy z P. Wiem, że bug związany z "kwiatkami" w aparacie wyeliminowano w ROMie 8.8.4. Nie usunięto jednak błędu brzęczącego głośnika mediów, a to najbardziej doskwiera. Jeśli MIUI na P tego nie zniweluje, spróbuję zainstalować Globala. Szybki MiFlash i... go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprzez wrzucenie paczki z Romem do aplikacji Aktualizacje i masz już wersje dev. Tylko jak będziesz chciał wrócić na wersje stabilna to już nie wrócisz, no chyba ze masz odblokowany bl to wrzucisz przez miflash. No i z devem może być tak, że coś może nie działać jak w wersji stabilnej,ale co tydzien sa aktulizacje.. ale przewaznie wszystko hula :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, galakty napisał:

 

Z tego co wiem to na Androidzie od kilku lat budzik nie działa po wyłączeniu telefonu. 

U mnie działał dopóki nie zrobiłem aktualizacji do Androida 9.

Telefon się sam włączał chwilę przed ustawioną godziną i budzik dzwonił.

Teraz tylko się telefon włącza ale nie dzwoni.

@up Global beta

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dev. To jest Beta. Nie dziwcie się, że nie dostaliście jej w ramach OTA, ani nie jest dostępna publicznie.

Jak dotąd, na P pojawiła się tylko informacja o ROMie chińskim

http://en.miui.com/thread-3744056-1-1.html

BTW, proszę nie zamieszczać przypadkiem linków do ROMu beta, bo to grozi surowymi karami narzuconymi przez Administrację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lockerek napisał:

Jak nie dev to co widnieje na stronie miui download ?

OK. Zwracam honor. Nie spojrzałem na dział download. ;) A położyłbym niemal głowę, że jeszcze chwilę temu jej tam nie było... 

No to ok. Jak to działa? Najbardziej interesuje mnie, czy ktoś borykał się z bugiem głośnika, i czy zostało to naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem global beta testerem i używam closed bety P od 8.8.7, aktualnie jestem na 8.9.13. Generalnie wszystko śmiga ok, przez jakiś czas były problemy z drainem baterii, teraz jest już lepiej.  Z niedziałających rzeczy które mi przeszkadzają to chyba tylko PIP.

Edit. jaki bug głośnika? nie zauważyłem żadnych problemów z głośnikiem nawet na androidzie oreo. 

Edytowane przez kr0mka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kr0mka napisał:

Edit. jaki bug głośnika? nie zauważyłem żadnych problemów z głośnikiem nawet na androidzie oreo. 

Po dłuższym czasie bezczynności, i to też nie zawsze (w sumie nie wiem od czego to zależy), pierwszy dźwięk powoduje brzęczenie głośnika w taki sposób, że ma się ochotę telefon razem z oknem. I to dowolny dźwięk generuje taki efekt. Potrafi zbugować się nawet przy dźwięku odblokowania, czy wyboru numeru w dialerze.

Pewnie oddałbym telefon do serwisu, ale z tego co ludzie komentowali na forum MIUI EU, nie dotyczy to tylko mnie. Innym użytkownikom też się to zdarza. Zresztą już nawet Admini potwierdzają, że jest jakiś bug. Mam nadzieję, że z najbliższą aktualizacją to naprawią, bo jeszcze trochę i dostanę rozstroju nerwowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Po dłuższym czasie bezczynności, i to też nie zawsze (w sumie nie wiem od czego to zależy), pierwszy dźwięk powoduje brzęczenie głośnika w taki sposób, że ma się ochotę telefon razem z oknem. I to dowolny dźwięk generuje taki efekt. Potrafi zbugować się nawet przy dźwięku odblokowania, czy wyboru numeru w dialerze.

Pewnie oddałbym telefon do serwisu, ale z tego co ludzie komentowali na forum MIUI EU, nie dotyczy to tylko mnie. Innym użytkownikom też się to zdarza. Zresztą już nawet Admini potwierdzają, że jest jakiś bug. Mam nadzieję, że z najbliższą aktualizacją to naprawią, bo jeszcze trochę i dostanę rozstroju nerwowego...

hmm, może i być, że przeoczyłem, bo używam telefonu na wyciszeniu razem z mibandem do powiadomień, a glośnika w telefonie tylko okazjonalnie do youtube itp. Chociaż jak aktualnie mam włączone powiadomienia to nie widzę żadnego problemu z głośnikiem, tak samo nie pamiętam żeby coś takiego się działo jak używałem 8.8.3 xiaomi.eu. Może być że to problem przytrafiający się części osób, tak samo jak z czujnikiem zbliżeniowym, gdzie co chwilę czytam że ktoś ma problemy z wygaszaniem ekranu podczas rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji ciągle jest logo. Wróciłem system do 8.8.3 iiii nie odpala się twrp tylko fastboot bez względu czy odpalam power vol+ czy vol-

 

Co się stało? Wgrywać znowu twrp? Możliwe że się usunęło?

ps. wrzuciłem twrp przez fastboot iiii sie nie odpala nadal twrp.. próbuje i odpala normalnie system pomijając twrp... wtf?

1.jpg

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hhunter22 napisał:

Po aktualizacji ciągle jest logo. Wróciłem system do 8.8.3 iiii nie odpala się twrp tylko fastboot bez względu czy odpalam power vol+ czy vol-

 

Co się stało? Wgrywać znowu twrp? Możliwe że się usunęło?

ps. wrzuciłem twrp przez fastboot iiii sie nie odpala nadal twrp.. próbuje i odpala normalnie system pomijając twrp... wtf?

Nie usunąłeś przypadkiem folderu TWRP z pamięci telefonu...?

Spróbuj zainstalować jeszcze raz TWRP. U mnie też kilkukrotnie bootował, przy czym uruchamiał się do systemu i samoczynnie restartował na przemian, do systemu i do TWRP. Za którymś razem zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrosi napisał:

Nie usunąłeś przypadkiem folderu TWRP z pamięci telefonu...?

Spróbuj zainstalować jeszcze raz TWRP. U mnie też kilkukrotnie bootował, przy czym uruchamiał się do systemu i samoczynnie restartował na przemian, do systemu i do TWRP. Za którymś razem zaskoczył.

z 6-7 x wczoraj próbowałem :/ jest inna opcja instalacji twrp niż mini adb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hhunter22 napisał:

z 6-7 x wczoraj próbowałem :/ jest inna opcja instalacji twrp niż mini adb?

Hmmmm...

Debugowanie USB masz włączone?

To jest ciekawe, że nie chce ruszyć. Tym bardziej, że w ROMach dla Mi MIX 2s jest zaimplementowane TWRP...

Jeśli nie masz żadnych danych na telefonie, pokusiłbym się o MiFlash, a potem, "na czysto" zainstalował jeszcze raz TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...