Skocz do zawartości

MiFit, Notify&Fitness - drenowanie baterii telefonu


bembenek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko u mnie te dwie aplikacje drenują baterię w telefonie? Notify&Fitness bardziej, trzyma aktywny CPU przez jakieś 60-70% czasu, Mi Fit "tylko" około 30%. Jak odinstaluję, problem znika, ponad 90% czasu Deep sleep. Aplikacji nie widać w statystykach baterii, Better Battery Stats czy Gsam Battery też nic nie pokazują, poza tym, że telefon jest podejrzanie długo wybudzony i w aplikacjach "kernel" jest na topie zużycia baterii. Wcześniej miałem Lollipop, teraz Oreo, na obu tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda, że to specyfika mojego telefonu, samo włączenie Bluetootha powoduje, że telefon podejrzanie długo jest wybudzony, 25-30% czasu (wyłączam BT i od razu lepiej), bez żadnych działających aplikacji, które używają BT, i bez żadnych sparowanych urządzeń. Teraz mam Gadgetbridge, na oko nie powoduje większego drenowania baterii, tzn. ten czas wybudzenia nadal jest rzędu 30%. Mi Fit od razu robi 50%, a Notify&Fitness to porażka całkowita, 70-80% czasu telefon aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką polecacie zastępczą aplikację ? Cierpiałem na ten sam problem. Oryginalny MiFit bardzo obciążał baterię, pomimo licznych "konfiguracji" po sparowaniu ponownie się wzbudzał itd. Telefon "cierpiał" więc odinstalowałem. Obecnie używam Bip'a bez parowania ze smartfonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2018 o 19:23, Prze_mo napisał:

Oryginalny MiFit bardzo obciążał baterię

Problemu szukaj w telefonie, nie w MiFit. Mam ciągle sparowany, wszystkie powiadomienia, pomiar pulsu co minutę i zużycie baterii przez MiFita jest na poziomie 1-3%. Podobnie samego BT w zasobach sprzętowych nie przekracza 3%, a czasami używam jeszcze zestawu głośnomówiącego BT. To jest praktycznie pomijalne w ogólnym rozrachunku zużycia baterii.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było w statystyce baterii widać Mi Fit (albo Notify & Fitness), ani BT, tylko widziałem, że bateria szybciej schodzi, a procesor rzadko jest w stanie deep sleep (podgląd w GSam battery Monitor, CPU Spy). Wyłączenie/odinstalowanie tych aplikacji przywraca prawidłowy stan. Zresztą mniejsza o to, teraz mam Gadgetbridge i to mi wystarczy. Produkty Xiaomi to generalnie żałość, ale soft do obsługi tych produktów, to jest mega-żałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bembenek napisał:

Produkty Xiaomi to generalnie żałość, ale soft do obsługi tych produktów, to jest mega-żałość.

Mam zupełnie odmienne zdanie. Problemy z drenażem przez BT do najczęściej domena Huawei i Samsungów, a różne błędy zdarzają się wszystkim producentom. Nie wydaje mi się żeby tu Xiaomi jakoś się wyróżniało na niekorzyść. U mnie GB jak testowsłem miał dużo wyższe zużycie i ciągłe problemy z ponownym połączeniem po rozłączeniu BT, synchronizacją treningów itd. GB nadaje się głównie do wgrywania zasobów, bo nie ma w tym względzie większego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych telefonów do porównania, wiem tylko jak jest na moim LG, na różnych ROMach (oficjalny LP, nieoficjalny Oreo, ten sam problem). Z tych trzech aplikacji, tylko GB nie drenuje baterii, zresztą pozostałe dwa źle obsługują powiadomienia, więc i tak nie chcę ich używać. Nie korzystam z synchronizacji treningów, bo to pic na wodę (te kalorie, liczby zupełnie od czapki), puls i sen są mierzone dobrze i prawidłowo synchronizują się w GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja zauważyłem że faktycznie u mojej żony MIFIT w xiaomi nie wpływa znacząco na użycie energii ale za to w moim samsungu galaxy S7 już tak.

Mam do was pytanie- czy znalazł ktoś jakieś optymalne ustawienia dla aplikacji N&F ewentualnie Mifit które pomagają w zmniejszeniu zużycia baterii w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...