Skocz do zawartości

Xiaomi - hity i shity ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie z urządzeń produkowanych przez Xiaomi a co radzicie omijać szerokim łukiem? Pytam bo lubię tą markę i często przy wyborze sprzętu kieruję się ich logo bo wiem, że współczynnik cena/jakość wyjdzie najlepszy. Do tego produkty są  bardzo estetyczne i utrzymane w minimalistycznym stylu co dla mnie jest bardzo ważne. Mała dygresja -> pierwszy raz w swoim życiu... od czasów liceum  kieruję się marką a mam 33 lata  Od siebie mogę polecić:

- Xiaomi Redmi5x - świetny budżetowy telefon! Dobre podzespoły, aluminiowa budowa, dobry wyświetlacz, czytnik linii papilarnych, etc.

- Xiaomi MI Bluetooth Speaker - głośniczek MI za 130zł a grający jak sprzęt konkurencji za 200-300zł. Coś więcej?

- Xiaomi Mi Powerbank 10 000mAh v2 i 3 - posiadam dwie wersje; z micro USB i USB-C - ( wersja 2 i 3 bodajże). Druga jest mniejsza niż pierwsza, trzecia jest szersza ale płytsza - bardziej chuda dla niekumatych . Czytałem recenzję tego sprzętu i okazuje się, że wewnątrz ma trzy ogniwa Sanyo, które w zakupie są droższe  niż cały powerbank! ? O_o. Jest jeszcze wersja 20 000mAh, którą można naładować notebooka.

- Mijia MI Pen - chiński długopis z japońskim tuszem oraz szwajcarskim wkładem. To musiało wypalić! Długopis odpowiednio ciężki, z miłego materiału. Pisze cienką, lecz wyraźną i równą kreską. Dla używających ręki do pisania. Z 3 wkładami kosztuje 20-30zł co jest śmiesznie małą kwotą.

- Xiaomi MITU Fidget - świetna, relaksująca zabawka! Jak dla mnie najlepsza rzecz jaką stworzono od czasu tych chińskich kul do obracania w dłoniach z dzwonkiem wewnątrz  

- Miaomiao thermometer - proszę o potwierdzenie czy to marka należąca do Xiaomi. Świetny termometr i higrometr z wyświetlaczem e-ink- wygląda świetnie i jest bardzo czytelny. Jedyny minus to brak czujnika zewnętrznego. 

- Xiaomi VIOMI Stainless Steel Vacuum Cup - kubek termiczny... Po prostu kubek.... działa! Dobrze izoluje ciepło, jest ergonomiczny i wygodnie się z niego pije. I oczywiście jest w fajnej cenie - wersjs 460ml za 70zł

- 70mai Dash Cam - również proszę o potwierdzenie czy to marka należąca do Xiaomi. Przede wszystkim mała, pozbawiona wyświetlacza kamerka samochodowa. Posiada sensor Sony IMX 323, który zapewnia bardzo dobrą jakość zapisu. Kosztuje 130zł!

Nie polecam:

- Xiaomi USB Fan Flexible - wiatraczek pod USB, bardziej zabawka niż shit, dlatego ani nie polecam, ani nie odradzam. Zwyczajnie, przy okazji innych zakupów na Ali lub Gearbest kup to dla jaj  Moim zdaniem zbyt słabo wieje, lecz nie ze względu na moc a na kształt łopatek. W środkowym

- Xiaomi Mi5s - generalnie podpunkt bez sensu bo nie jest już to flagowy model ale 

W planach mam zakup walkie-talkie (krótkofalówki), filtry do lodówki, kamerkę Wi-Fi (wewnętrzna i zewnętrzna), oczyszczacz powietrza, nawilżacz powietrza.

 

Edytowane przez rock'n'rolla
Coś się zepsuło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam powerbank Xiaomi 10000 mAh, szybkie ładowanie z dwoma wejściami USB. Mogę również polecić telefon którego używam, czyli Redmi 5 plus. Miałem kupić Redmi Note 5, ale był droższy i nie dostępny w Polsce jak chciałem go kupić. Nie żałuję jednak wyboru, bo za mniejszą kasę kupiłem wersję 4/64 GB pamięci i wszystko jak do tej pory śmiga aż miło. Polecam też głośnik bluetooth https://www.x-kom.pl/p/362883-glosnik-przenosny-xiaomi-mi-bluetooth-speaker-niebieski.html?gclid=CjwKCAjwqarbBRBtEiwArlfEIH2bcj5UIIyJPBzAdVE8fGiU4-p6F4uyeievEc8eBXZ5IWIx9MZVuxoCmcsQAvD_BwE. Jest super i kupiłem go trochę taniej niż w tej ofercie, ale nawet za taką kasę warto go kupić, bo naprawdę gra rewelacyjnie i jest bardzo poręczny. Jedyna wada, to taka, że trzeba uważać gdzie się go stawia, bo lubi spaść pod wpływem głośnej muzyki.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dochodzi kolejne urządzenie:

Szczoteczka Oclean SE - kosztuje 150zł, generuje 40 000 drgań, posiada aplikację i można ją konfigurować. Parametry lepsze niż Philips Sonicare za 400zł. Przeskok między tą szczoteczką a szczoteczką Braun Oral-B jest duża, jednak to już nie taka rewolucja jak przeskok ze standardowej szczoteczki na elektryczną. 

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hulajnoga - szit, niebezpieczny dla zdrowia i życia (odpada cała kierownica)

Zegarek Amazfit BIP - szit, wszystko działa w nim źle, tylko czas pokazuje dobrze

Kamera 360 1080P - nowy zakup, testuję, na razie wygląda na szit

 

ps. potwierdzam, kamera też szit, ale to taki mega szit, omijać to z daleka

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BIPa od prawie roku i jest MEGA. Bateria średnio 40 dni, GPSa tylko kilka razy używałem i działa bezbłędnie. Ekran bardzo dobrze widoczny. Był w morzu i w basenie i nic mu nie dolega. Nie wiem czemu niby kupa wg ciebie. Mam też air purifier 2 i działa super, ale czy to HIT to nie wiem bo po prostu jest i działa. Mam odkurzacz roborock S50 (2 gen) od roku i to jest MEGA HIT. Mam MI6 i jest bardzo dobry (ale tylko na sofcie global) ale czy to HIT ? Chyba nie. Raczej zwykły  telefon z dobrymi bebechami. Wcześniej mieliśmy obaj MI BAND2 i to można było nazwać swego czasu HITem. Teraz ma MI BAND 3 i to jest również średniak. Hitem bym nie nazwał. Wczesniej miałem MI5 i to był wtedy HIT. Żona REDMI NOTE 3 PRO i to był również HIT bo do teraz śmiga a cena zwalała konkurencję z rynku. Reasumując

 

MI5 kiedyś HIT

MI6 nie jest hitem, ale jest super

RN3pro kiedyś HIT

MI BAND 2 kiedyś HIT

MI BAND 3 nie jest hitem, ale spoko

AMAZFIT BIP moim zdaniem HIT

Roborock S50 (odkurzacz 2 gen z mopem) HIT !!!!!

Air Purifier 2 nie jest hitem, ale działa jak należy i w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, żeby nie być gołosłownym:

Amazfit BIP - zła synchronizacja danych z Mi Fit (brak pomiarów pulsu, które były widoczne w zegarku, a potem w Mi Fit wielu brakuje). Treningi to lipa totalna, przewidziano tylko cztery, z czego żaden nie nadaje się np. na rower stacjonarny, na zajęcia fitness, itd, jest tylko bieganie, chodzenie, rower i bieżnia. Powiadomienia obsługiwane kijowo, przede wszystkim brak na ekranie stałej informacji, że coś się pojawiło, tylko przelatuje przez ekran i znika. Bateria może i trzyma 40 dni, jeśli używasz go tylko jako zegarka, a jeśli coś więcej, to już niekoniecznie, u mnie trzyma 2 tygodnie, ale to mi akurat nie przeszkadza. Zasadniczo to taka mocno uboga opaska fitness, przeznaczona tylko do biegania/chodzenia/jazdy rowerem, i z możliwością zmiany tarcz. To nie jest żaden zegarek sportowy, ani "smartłocz". Nie obsługuje polskiego języka w powiadomieniach. Dane są wadliwie synchronizowane z telefonem i to go skreśla. Jako ciekawostkę dodam, że zmiany czasu też nie obsługuje, dziś musiałem go restartować, bo samo synchronizowanie z Mi Fit też nie zmieniło czasu na zimowy. Dla mnie szit, a nie hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bembenek napisał:

Jako ciekawostkę dodam, że zmiany czasu też nie obsługuje, dziś musiałem go restartować, bo samo synchronizowanie z Mi Fit też nie zmieniło czasu na zimowy.

Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczyło na chwilę wyłączyć i włączyć BT w telefonie. Zegarek i opaski synchronizują czas podczas łączenia z MiFit (po jego utraceniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam whatsappa, messengera, gmaila i FB dodanego i ciągle wibruje prawie więc używany jest często. Każda opaska (bo BIP to SMARTBAND) musi utracić połączenie bluetooth lub wyłaczyć się coby się zsynchronizowała godzina (tak jak wyżej FromWP napisał). Polskie powiadomienia są jak najbardziej jeżeli sobie wgrasz czcionki. Tak samo całe spolszczenie. Wystarczy wejść w dział o BIPie i poczytać. Dziecko da radę to zrobić. Dane wadliwie synchronizowane ? Może masz wadliwy egzemplarz. Ja niczego z tego co ty masz nie zaobserwowałem u siebie. Miałem chińczyka, przerobionego na werjsę EU. Do tego spolszczenie i najnowszy soft. DObra ja już nie rozpisuję się, bo to nie miejsce na dyskusje. Zachęcam do wejścia w dział z BIPem i powgrywać co nieco przez gadgedbridge i cieszyć się polskim językiem w SMART BANDZIE a nie SMART WATCHu. Co do baterii to tylko na jednej tarczy mi tyle trzyma. Reszta faktycznie około 25 dni miała. Ta tarcza to tarcza z wygaszaczem ekranu.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie polskich czcionek powoduje zniknięcie chińskich, które akurat są mi potrzebne. Cały świat od dawna wie o unikodzie i uniwersalnych zestawach znaków, tylko w Xiaomi jeszcze o tym nie słyszeli i są na etapie "polskich liter w standardzie Mazovia" :)

Założę się, że nie sprawdzałeś czy dane poprawnie się synchronizują, tylko widzisz, że w ogóle się synchronizują, ale nie porównywałeś co widać na zegarku, a co potem jest w Mi fit. Dlatego nie wiesz, że to jest synchronizowane źle.

Nie twierdzę, że Xiaomi nie ma prawdziwych hitów w swojej ofercie, pewnie tylko ja pechowo trafiłem na trzy szity :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Xiaomi, BIP to smartwatch, a nie smartband. W MiFit wybiera się go z kategorii smartwatch. Pewnie dlatego, że tarcze można w nim zmieniać, namalować sobie jakieś fikuśne cyferki i obrazki.

Jeszcze jedna shitowa wada tego zegarka: funkcja "snooze" dla alarmów często nie działa. Klikam, żeby ponownie przypomniał mi o czymś za 10 minut i lipa, raz zadziała, raz nie, dziś akurat po raz kolejny przez tę niedoróbę zapomniałem coś zrobić, bo z tej funkcji alarmów często korzystam (ale był rozczar, gdy się okazało, że nie można ustawić alarmu w zegarku, tylko trzeba to robić w telefonie).

Szit pod każdym względem, a ten długi czas działania to widzę jest tutaj jakiś fetysz. Co z tego, że działa długo na jednym ładowaniu, jeśli zawsze działa źle :)

Jeśli oceniamy hity i szity, to warto napisać ze dwa zdania dlaczego tak oceniamy, a nie "bo jest fajny i wcale mi się nie znudził" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Roborock s50-hit

Redmi Note 5-hit

Mi Bedside Lamp-hit

Smart Home:

Gateway-niezbędna do budowy Smart Domu. Radio internetowe,głośnik,wokół diody RGB.

Smart Temperature and Humidity Sensor(kwadratowy) mierzy również ciśnienie-hit

Aqara Wall Switch-trzeba zmienić puszkę okrągłą 60mm na kwadratową 86mm.Ważne by kupić bez Neutral Line. 99% instalacji nie ma przewodu neutralnego w puszce wyłącznika.

Xiaomi Smart Socket-zwróćcie uwagę by było Zigbee Version. Basic nie analizuje parametrów zużycia energii. Nie kupujcie z europejską przejściówką. Nie ma ochrony. Zatem podłączając urządzenie w I klasie ochronności(przewód PE) narażacie się na niebezpieczeństwo.W Polsce można kupić przejściówki z ochroną. Samo gniazdko jest na wyjściu uniwersalne w ograniczonym stopniu. Podłączymy oczywiście urządzenia europejskie,ale znów nie mamy ochrony. Ja profilaktycznie kupiłem wtyczki China/Australia i powymieniałem w urządzeniach I klasy ochronności.

Body Sensor-wersja od Aqara ma czujnik natężenia światła. Mijia nie ma.

Do sterowania Aqara Cube-6 funkcji, Smart Switch(okrągły) trzy funkcje.

W drodze z Chin Xiaomi XiaoAI smart Alarm Clock.

Edytowane przez JanBaca
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od najstarszego:

- Xiaomi Yi - hit. Bardzo fajna kamerka. Teraz już dinozaur, ale cały czas działa... 

- Mi Max - hit. 

- Mi Band 2 - hit i cały czas działa... 

- Mijia smart led - świetna lampka biurkowa. 

- Mi Max 3 - hit. Nie chce mi się rozpisywać nad pozytywami. Negatywów nie stwierdzono... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hulajnoga - szit, niebezpieczny dla zdrowia i życia (odpada cała kierownica)
Zegarek Amazfit BIP - szit, wszystko działa w nim źle, tylko czas pokazuje dobrze
Kamera 360 1080P - nowy zakup, testuję, na razie wygląda na szit
 
ps. potwierdzam, kamera też szit, ale to taki mega szit, omijać to z daleka
Mam hulajnogę i bardzo sobie chwalę. Jest grupa na FB. Tam warto zajrzeć.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również stałam się fanką produktów od Xiaomi :D (rodzina powoli zaczyna na mnie patrzeć jak na świra ;) )

Aktualnie posiadam (i polecam):

Roborock s50 - mam go od ok. 2 tygodni, jest świetny. Lubię patrzeć jak sprząta ;)

Oczyszczacz Air purifier 2s - sprawdza się doskonale,

Mi control hub - serce smart home, najbardziej lubię automatyzację powiązaną z czujnikiem otwarcia okna i oczyszczam (otwarcie okna wyłącza go)

Lampka Mi bedside lamp - bardzo fajna, tworzy miły dla oka nastrój

Lampa sufitowa Yeelight Ceiling lamp wersja z gwiazdkami - jestem z niej bardzo zadowolona

Żarówka Yeelight RGBW - działa super (w połączeniu z smart switchem)

Ładowarka indukcyjna Yeelight - działa bezproblemowo z samsung note 8

Czujnik do kwiatów xiaomi flora - bardzo przydatne urządzenie, aktualnie używam ze storczykiem

Xiaomi Viomi smart kettle - designerski czajnik, użytkuje się go bardzo przyjemnie. Jedynie funkcje w aplikacji nie powalają, brakuje mi opcji pogłośnienia dźwięku informującego o zagotowaniu wody

Słuchawki bluetooth sport - sprawują się dobrze, bateria długo wytrzymuje

Amplifier Xiaomi Pro - dziś pierwszy dzień go testuje w formie wi-fi roaming, współpracuje b.dobrze z routerem tp-link.

Bezdotykowy dozownik mydła Mijia Xiaowei - polecam

Czekam jeszcze na dostawę termosu kisskissfish, okularów przeciwsłonecznych, gąbki do mycia twarzy inface, mini wiatraka z klipsem solove no i najbardziej przeze mnie wyczekiwany wentylator bezprzewodowy Smartmi Fan 2s :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie zakręconych, tylko ten telefon :wacko:

Ja mam jeszcze kilka nietypowych rzeczy od 90 points (ekosystem Xiaomi), zimową puchową kurtkę (moim zdaniem super), buty (obok dwóch par Freetie), portfel z zabezpieczeniem skanowania kart, okulary Turok itd. Też chyba jestem świrem, ale na razie dobrze mi z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...