Skocz do zawartości

MI8 a jakość dźwięku


rock'n'rolla

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie jakość muzyki granej przez MI8? Ale bez ulepszaczy typu Viper4Android. Ktoś może ma dobre słuchawki i słucha muzyki w jakości lepszej niż MP3?

Druga sprawa to LDAC. MIUI z.Androidem 8 też ma to obsługiwać. Ktoś korzysta?

Z informacji na necie wynika, że MI8 korzysta z Dirac HD Sound, co wygląda obiecująco.

https://www.dirac.com/latest-products-powered-by-dirac-1/2018/6/1/xiaomi-mi-8-series-integrating-dirac-technologies-released

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Z informacji na necie wynika, że MI8 korzysta z Dirac HD Sound, co wygląda obiecująco.

https://www.dirac.com/latest-products-powered-by-dirac-1/2018/6/1/xiaomi-mi-8-series-integrating-dirac-technologies-released

Na Mi MIX 2s, który w zasadzie ma te same bebechy, dźwięk jest bardzo dobry. Słucham głównie utworów .flac, używam ostatniej wersji słuchawek Xiaomi - Noise Cancelling Hybrid ANC Earphones Type-c  i mam porównanie do poprzednich generacji - Mi MIX, Mi MIX 2. Tu jest o niebo lepiej, choć wciąż to nie to samo, co w Mi Note czy w Mi Note Pro.

Trzeba pamiętać, że nowe serie Mi korzystają z zintegrowanego kodeka audio, zaimplementowanego w SoC - Qualcomm Aqustic, a to nie to samo co OMAP czy TI...

Na jakość dźwięku jednak nie narzekam, a warto zauważyć, że mam "fumla" na tym punkcie... ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

To co trzeba wiedzieć to fakt, że Xiaomi oczywiście jak tradycja głosi, softowo obcięło jakość dźwięku. Mi 8 powinien wypuszczać na słuchawki dźwięk bezpośrednio przez 24 bitowy DAC ze Snapa 845, ale... Tego nie robi! W zamian za to puszcza przez inne układy i algorytmy ucinając zarówno jakość (próbkowanie, bity) jak i głośność. Jak temu zaradzić? 

Instrukcja tutaj - https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78496802&postcount=5

Zrobiłem to co opisał, efekt? Piorunujący. Zupełnie inny telefon, jakbym kupił jakiegoś LG z DAC. Niestety działa tylko w tej jednej aplikacji, w innych nie będzie efektu, czyli z YT czy Spotify takiej jakości nie posłuchamy... A szkoda, bo różnica jest konkretna. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Nie jestem pewny czy aplikacja Dezeer też nie korzysta z tej opcji co opisałeś bo jest zdecydowana różnica w tej aplikacji na plus. Porównywałem z Tidal i Spotify i tylko w Dezeer jest dużo lepiej na tych samych (teoretycznie) plikach. I tak zastanawiałem się skąd taka różnica, a teraz to mogłoby być wyjaśnieniem.

 

Edytowane przez sp4ubw
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sp4ubw napisał:

@galakty

Nie jestem pewny czy aplikacja Dezeer też nie korzysta z tej opcji co opisałeś bo jest zdecydowana różnica w tej aplikacji na plus. Porównywałem z Tidal i Spotify i tylko w Dezeer jest dużo lepiej na tych samych (teoretycznie) plikach. I tak zastanawiałem się skąd taka różnica, a teraz to mogłoby być wyjaśnieniem.

 

To możliwe, po prostu aplikacja musi mieć opcję obejścia bezpośrednio do DAC. Różnica jest jak piszesz znacząca. 

Irytuje mnie to bo jak po Poweramp pójdę na YouTube to moje uszy krwawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

znalazłem takie ustawienie, to jest to? Coś jeszcze ustawiałeś?

Oj głuptasie, poniżej masz to o czym mówię :D Ścieżka dźwiękowa to wyjście bezpośrednie np. do zewnętrznego DAC.

Ty musisz aktywować Wyjście wysokiej rozdzielczości na słuchawki (i BT jeśli korzystasz) i tam w środku już nic nie musisz zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL właśnie się zorientowałem, że zaznaczyłem złą opcję na obrazku wyżej :D

oczywiście chodziło o "Wyjście wysokiej rozdzielczości". 

Testowałem na plikach FLAC - house, muzyka operowa, minimal, soundtrack z gry DOOM, Mozart, Slayer. Także misz-masz :D

Słuchawki to Bose IE2. Słychać różnicę ale nie powalającą :)

 

Jest promo na Powramp na Google Play - 4,59zł zamiast 14zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 11:36, galakty napisał:

Zrobiłem to co opisał, efekt? Piorunujący. Zupełnie inny telefon, jakbym kupił jakiegoś LG z DAC. Niestety działa tylko w tej jednej aplikacji, w innych nie będzie efektu, czyli z YT czy Spotify takiej jakości nie posłuchamy... A szkoda, bo różnica jest konkretna. 

Muszę zobaczyć czy jest taka możliwość w Neutronie.

PS. Korzystam ze słuchawek dokanałowych SoundMagic E80c i pełnych AKG K550 MKI. Tych drugich jeszcze nie grałem ale sprawdzę. Używam Neutrona sentymentalnie dzięki miłym doświadczeniom z Galaxy Note3. Muszę spróbować przegrać obie pary na tej opcji z Powerampa. Poza tym na dźwięk nie narzekam a też jestem wymagający.

PS2. Pograłem trochę na powerampie z opcją wyjścia szerokiej rozdzielczości i przynajmniej na SM 80C efekt jest wyraźny i bardzo dobrze się słucha :) Nie mogę się doczekać jak wrócę do domu i podepnę AKG :-) Dzięki za feature!

Edytowane przez skynet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Faktycznie. Jakość o niebo lepsza. Tak nawiasem mówiąc, jakość dźwięku na MI8 w standardzie jest gorsza niż na Samsungu A5 z 2015...
IEAKCEPTOWALNA
Da się to jakoś rozwiązać bez za powerampa? No różnica jest znacząca i nie spodziewałem się że flagowiec z 2018r nie przebije średniaka z 2015...

Edytowane przez Erill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie OpenSL tylko niżej masz "wyjście wysokiej rozdzielczości"

 

IMG_20190309_230002.jpg

 

Ja zamówiłem w końcu zewnętrzny DAC. Szukałem najmniejszego i w końcu natrafiłem na Sonata HD, który jest w postaci przejściówki z USB-C na jack. Kosztuje 120zł i zbiera pozytywne recenzje w internecie. Mam nadzieję, że nie będzie pożerał baterii jak np. SMSL Idea. Jak dotrze do mnie przesyłka to dam Wam znać czy warto było kupić. 

https://s.click.aliexpress.com/e/f2T2WzT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Nie OpenSL tylko niżej masz "wyjście wysokiej rozdzielczości"

Ja zamówiłem w końcu zewnętrzny DAC. Szukałem najmniejszego i w końcu natrafiłem na Sonata HD, który jest w postaci przejściówki z USB-C na jack. Kosztuje 120zł i zbiera pozytywne recenzje w internecie. Mam nadzieję, że nie będzie pożerał baterii jak np. SMSL Idea. Jak dotrze do mnie przesyłka to dam Wam znać czy warto było kupić. 

https://s.click.aliexpress.com/e/f2T2WzT

Co to za wersja powerampa?

 

Gdzie to zaznaczyć?

Screenshot_2019-03-10-09-05-18-487_com.maxmpz.audioplayer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Ja zamówiłem w końcu zewnętrzny DAC. Szukałem najmniejszego i w końcu natrafiłem na Sonata HD, który jest w postaci przejściówki z USB-C na jack. Kosztuje 120zł i zbiera pozytywne recenzje w internecie. Mam nadzieję, że nie będzie pożerał baterii jak np. SMSL Idea. Jak dotrze do mnie przesyłka to dam Wam znać czy warto było kupić. 

Takie malutkie? To coś wgl da?! Czekam z niecierpliwością na recenzję. 

EDIT: Czytałem recenzję jakiegoś gościa co ma wzmacniacze słuchawkowe. Chwalił i czuł poprawę. Ciekawe czy np. w takim Tidalu na Mi 8 będzie różnica, bo mam podejrzenie że Tidal korzysta z DAC w Mi 8, więc nie wiem czy dołożenie kolejnego coś zmieni. Jakbyś mógł sprawdzić to byłoby super (ewentualnie na PowerAmpie). 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redzis1 wersja najnowsza, wejdź w "output" i poszukaj "Hi-res output". Oczywiście mówimy o wersji płatnej programu.

@galakty po obejrzeniu kilku recenzji na YT i przeczytaniu tej:

https://www.head-fi.org/threads/hidizs-sonata-hd-dac-cable-new-tiny-and-mighty-dac-amp.880478/

Zdecydowałem się na kupno. Korzystam głównie z TIDAL i PowerAmp, więc dam znać co się zmieniło. Nie oczekuję cudów, czy jakości DAC za 1000zł, ale chciałbym sprawdzić jaka jest różnica. 

Ostatnio znalazłem fajny test i okazuje się, że tak naprawdę jestem " głuchy" bo nie słyszę różnicy pomiędzy WAV a MP3 320kbit/s :D Może zewnętrzny DAC coś zmieni. Sprawdź sobie:

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rock'n'rolla Obecnie też głównie z Tidala słucham, dlatego ciekawi mnie czy będzie różnica. Podejrzewam że Tidal korzysta z DACa, bo nawet przy utworach w kiepskiej jakości jest różnica względem YouTube'a. Poczekam aż ocenisz i jak będzie lepiej to zamawiam ;) Tym bardziej że pod PC też to będzie działać.

Ten test jest beznadziejny. Połowę zgadłem, połowy nie. Tam nie ma praktycznie żadnej różnicy. Czemu? Ehh... Nawet YouTube ma lepszą jakość niż 128 kbps. Tutaj to potrzeba dobrego DAC i drogich słuchawek żeby wychwycić różnicę między 128 a 320. Jakby dali 192/320/1000-1400 to byś od razu rozpoznał ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 12:51, galakty napisał:

Różnica będzie i to znaczna. Mam w domu jakieś badziewie za 40 zł z polskiego sklepu (niby Panasonic) oraz Hybridy te słabsze i między nimi jest przepaść. Nausznych nie testowałem bo nie mam takich na jacka.

Podłączyłem nauszne Superluxy hd681 kupione ze 4 lata temu za ok 140zł i powiem tak, różnica minimalna między nimi a Philipsami, na plus Superlux czystszy dźwięk i lepsze wysokie, Philipsy lepszy głębszy bas.

O jakich hybrydach piszesz galakty? podrzuć linka do nich

Edytowane przez redzis1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

@rock'n'rolla

 

I jak ten dac zewnętrzny, sonata HD?

 

Bo u mnie Mi8 na miui10 napędzi moje sennheisery hd599 tylko przy włączonej opcji przyspieszenia sprzętowego w opcjach dźwięk i wibracje/efekty słuchawek. Ale jest to wtedy dźwięk zniekształcony.

Po włączeniu powerAmpa i ustawieniu wyjścia hi-res dźwięk jest klarowny, ale niestety gra bardzo cicho.

Chciałbym wymusić na mi8 puszczanie wszystkiego przez daca snapa 845 ale nie bardzo wiem jak

 

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...