Jump to content

PILNE Mi4c zablokowany BL, Bootloop, brak konta


PaolloKK
 Share

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuje pilnej pomocy, przejrzałem pełno tematow i poradnikow na forum, jeden przeczy drugiemu i juz nie wiem co zrobic. Najpierw przeczytalem o informacji od Acida, ze wgrywajac MiuiPolska lub xiaomi.eu nie zablokuje sie bootloader. Więc wgrałem sobie najnowsze MIUI 10(Było jakieś stare miui 8 ). Po tym jest bootloop, wchodzi tylko w fastboota. Bootloader jest zablokowany bo mowi o tym nawet MiPCSuite przy próbie instalowania stamtąd romu(żeby było na telefonie COKOLWIEK). 
Poprzed MiFlash nie przechodzi instalacja starych romów bo "Cricital partition flashing is not allowed". Telefon jest dobrze wykrywany przez Fastboot, tylko nic z tym nie moge zrobić. Telefon nie jest mój, i jest potrzebny do codziennej pracy. Prosze o opisanie co trzeba zrobić bo już się kompletnie pogubiłem.
Nie mam też pojęcia jakie konto było zalogowane na telefonie. Zainstalowałem nowy rom bez przygotowania bo zaufałem informacji Acida, że miuipolska nie blokuje BL... 

Wiekszosc tematow z tego telefonu jest przedawniona i potrzebuje świeżych informacji...

unlock.png

Link to comment
Share on other sites

Tu masz tymczasowe rozwiązanie 

jak już to zrobisz to możesz zgłosić problem na wsparcie xiaomi [email protected], to jest problem po ich stronie , pisz do nich do skutku aż naprawią ten błąd. W którymś momencie Mi4C dostał androida 7.0 i tu jest problem bo bootloader zostaje zablokowany, trzeba go odblokować oficjalnie. Wcześniej można było zrobić zwykła komendą w adb. Musisz mieć podpięte konto Mi do telefonu i odblokować w MiUnlock. To co Ci podałem to tylko żeby postawić działający system.

Edited by SLiM
Link to comment
Share on other sites

Dobra, sprawa wygląda aktualnie tak, że przez EDL udało sie wgrać w końcu roma(p.s. Windowsowy powershell to gówno, żadnej komendy nie rozpoznaje, stare dobre CMD daje rade od razu). Mam teraz 6.12.22 z miuipolska i supersu najnowsze. Nie znajduje mi w "aktualizacje" kolejnych aktualizacji. Bootloader udało sie odblokować, na jakimś romie 5.xx.xx zalozylem na nowo konto i odblokowałem. Mam ściągnąć pierwszy rom z 7.xx.xx i potem wgrać nowe TWRP przez EDL? Bo jak próbowałem wgrać najnowsze MIUI 8.8.2 to znowu wpada w bootloop

P.S.2 BL odblokowany oficjalną metodą. Mam nadzieje, ze trzeba to tylko raz robic ? 

Edited by PaolloKK
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...