Jump to content

Polaryzacja ekranu

Recommended Posts

Zakup okularów z polaryzacją przy tym telefonie może niemile zaskoczyć ponieważ w pozycji pionowej ekran jest totalnie czarny, nie widać zupełnie nic, przekręcenie go na bok powoduje, że wszystko wraca do normy, z tym że nie da się korzystać z telefonu w ten sposób zawsze :/ 
nie wiem czy można to jakoś rozwiązać, zdjąłem nawet szybę 3mk która kosztowała mnie 50 pln i nic to nie dało, nawet jest gorzej :/ 
jest na to jakiś sposób? (od razu mówię, że wyrzucenie okularów do śmietnika nie wchodzi w grę :P) 

2 godziny temu, DJYano napisał:

Zakup okularów z polaryzacją przy tym telefonie może niemile zaskoczyć (...)
jest na to jakiś sposób? (od razu mówię, że wyrzucenie okularów do śmietnika nie wchodzi w grę :P) 

Obawiam się, że nie. Jakiś czas temu zakupiłem okulary przeciwsłoneczne Oakley, oprócz tego, do pracy, Bolle SWAT, obydwie pary z polaryzacją, i w przypadku noszenia każdej z par, sytuacja jest identyczna - taka, jak to opisałeś.

Niestety, technicznie wygląda to tak, że światło to fala elektromagnetyczna rozproszona (niepolaryzowana). Polaryzacja powoduje, że drgania promieni czy fal biegną w jednym kierunku, pod określonym kątem. To wprost dla oczu jest korzystne. Niestety, w konfrontacji z ekranami LCD, daje to efekt taki, że trzeba albo zdjąć okulary, albo patrzeć na ekran pod kątem około 45 stopni, choć i to nie gwarantuje dobrej widoczności.

Ten sam problem mam tu jest tragedia w okularach z polaryzacją. Dobrze że jak się obruci go o 90 stopni to już dobrze widać bo tak to w samochodzie używając navi była by tragedia całkowita. Przed zakupem zaglądałem się sporo recenzji/prezentacji i nikt nie wspomniał że nie widać nic w okularach z polaryzacją.

• Confused 1

kupiłem dziś szybę "polski banan" do tego telefonu i kurde magia, obraz jest lekko tęczowy ale widać wszystko prawie idealnie :) 
więc droga szyba 3mk nie działa a jakieś badziewie z allego tak :)
szyba oczywiście nie jest idealnie dopasowana do naszego modelu, ale mam obraz w okularach i to mi styka :D 

Teraz używam tego szkła https://m.aliexpress.com/item/32858461485.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32858461485&productSubject=32858461485&shortkey=aymE36JF&addresstype=600

I używając okularów z polaryzacją widać w miarę ok trochę odkształca kolory ale widać nie to co było jak miałem szkło 3mk.

• Like 1