Skocz do zawartości

Polaryzacja ekranu


DJYano

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup okularów z polaryzacją przy tym telefonie może niemile zaskoczyć ponieważ w pozycji pionowej ekran jest totalnie czarny, nie widać zupełnie nic, przekręcenie go na bok powoduje, że wszystko wraca do normy, z tym że nie da się korzystać z telefonu w ten sposób zawsze :/ 
nie wiem czy można to jakoś rozwiązać, zdjąłem nawet szybę 3mk która kosztowała mnie 50 pln i nic to nie dało, nawet jest gorzej :/ 
jest na to jakiś sposób? (od razu mówię, że wyrzucenie okularów do śmietnika nie wchodzi w grę :P) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DJYano napisał:

Zakup okularów z polaryzacją przy tym telefonie może niemile zaskoczyć (...)
jest na to jakiś sposób? (od razu mówię, że wyrzucenie okularów do śmietnika nie wchodzi w grę :P) 

Obawiam się, że nie. Jakiś czas temu zakupiłem okulary przeciwsłoneczne Oakley, oprócz tego, do pracy, Bolle SWAT, obydwie pary z polaryzacją, i w przypadku noszenia każdej z par, sytuacja jest identyczna - taka, jak to opisałeś.

Niestety, technicznie wygląda to tak, że światło to fala elektromagnetyczna rozproszona (niepolaryzowana). Polaryzacja powoduje, że drgania promieni czy fal biegną w jednym kierunku, pod określonym kątem. To wprost dla oczu jest korzystne. Niestety, w konfrontacji z ekranami LCD, daje to efekt taki, że trzeba albo zdjąć okulary, albo patrzeć na ekran pod kątem około 45 stopni, choć i to nie gwarantuje dobrej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem mam tu jest tragedia w okularach z polaryzacją. Dobrze że jak się obruci go o 90 stopni to już dobrze widać bo tak to w samochodzie używając navi była by tragedia całkowita. Przed zakupem zaglądałem się sporo recenzji/prezentacji i nikt nie wspomniał że nie widać nic w okularach z polaryzacją.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś szybę "polski banan" do tego telefonu i kurde magia, obraz jest lekko tęczowy ale widać wszystko prawie idealnie :) 
więc droga szyba 3mk nie działa a jakieś badziewie z allego tak :)
szyba oczywiście nie jest idealnie dopasowana do naszego modelu, ale mam obraz w okularach i to mi styka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz używam tego szkła https://m.aliexpress.com/item/32858461485.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32858461485&productSubject=32858461485&shortkey=aymE36JF&addresstype=600

I używając okularów z polaryzacją widać w miarę ok trochę odkształca kolory ale widać nie to co było jak miałem szkło 3mk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...