Jump to content

Zapętlenie na TWRP

beginka
 Share

Recommended Posts

Hej,

Próbowałam zrobić update MIUI po full wipe i nie mogę teraz wyjść z TWRP. Update był z MIUI 8.4.4 na 8.7.26. Po pierwszym updacie miui z Android 7.0 robiłam odblokowanie bootloadera według poradników i każda kolejna aktualizacja przebiegała bez problemów. Jednak to jest pierwszy raz, kiedy próbowałam zrobić full wipe :-(; wcześniej żadnych wipów nie robiłam poza cache i Dalvik od czasu do czasu.

Zrobiłam tak: przegrałam rom w zip na kartę SIM --> uruchomiłam w Recovery --> Advanced wipe (data, system, cashe, Dalvik, *bez* Internal storage) --> Install (wybrany rom)

Pierwszy sygnał ostrzegawczy to był brak automatycznego restartu po instalacji. Próbowałam wymusić, ale wciąż wraca do TWRP. Czy robię Reboot system / Recovery / Bootloader /Power Off, telefon wraca po kilku sekundach do Recovery. Na razie nie chce robić Hard Resetu i próbuję coś zadziałać z poziomu Recovery. Kiedy podłączam telefon pod USB, komputer widzi mi go jako urządzenie MTP i wyświetla zawartość internal storage.

Po pierwsze: czy coś zrobiłam nie tak? Po drugie, co mogę teraz zrobić?

podpinam się pod temat, robiłem aktualizacje z 8.3.2. na 8.5.24. i to samo wraca do TWRP za każdym razem, z poprzednimi aktualizacjami nie było problemów ? chciałm wrócić do starej ale to samo wraca do TWRP ???

Problem rozwiązany. Pomogło wymuszenie Power off --> włączenie w trybie recovery --> ponowna instalacja Rom.

Tak jak napisał SLIM, system jednak się nie zainstalował (mogłam się tego domyślić, kiedy podpinałam telefon do komputera i pokazywało mi "Internal Storage - 8GB wolnych z 11GB). Przypuszczam, że po full wipe, a przed instalacją romu, restart jest przydatny. Mi udało się go wymusić przechodząc klawiszami w tryb Fastboot (Power + Vol-), a kiedy po chwili telefon się zupełnie wyłączył, uruchomiłam go klawiszami (Power +Vol+ + Vol-) w trybie Recovery. Kolejna instalacja aktualizacji systemu przebiegła normalnie. Czyli z restartem do OS i przejściem przez wszystkie ustawienia początkowe.

TWRP było w wersji 3.0.3

Edited by beginka

3 minuty temu, SLiM napisał:

@beginka zaktualizuj TWRP do najnowszej wersji https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528059882

@ps17 @dzidexx chyba wam się pomyliły działy , to jest temat w pomocy technicznej dla MI4C.

a co to za różnica wszyscy mają podobne problemy z MIUI od XIAOMI

9 minut temu, beginka napisał:

Problem rozwiązany. Pomogło wymuszenie Power off --> włączenie w trybie recovery --> ponowna instalacja Rom.

Tak jak napisał SLIM, system jednak się nie zainstalował (mogłam się tego domyślić, kiedy podpinałam telefon do komputera i pokazywało mi "Internal Storage - 8GB wolnych z 11GB). Przypuszczam, że po full wipe, a przed instalacją romu, restart jest przydatny. Mi udało się go wymusić przechodząc klawiszami w tryb Fastboot (Power + Vol-), a kiedy po chwili telefon się zupełnie wyłączył, uruchomiłam go klawiszami (Power +Vol+ + Vol-) w trybie Recovery. Kolejna instalacja aktualizacji systemu przebiegła normalnie. Czyli z restartem do OS i przejściem przez wszystkie ustawienia początkowe.

TWRP było w wersji 3.0.3

przy takim rozwiązaniu wszytko stracone, trzeba stawiać na nowo ?

1 godzinę temu, ps17 napisał:

a co to za różnica wszyscy mają podobne problemy z MIUI od XIAOMI

przy takim rozwiązaniu wszytko stracone, trzeba stawiać na nowo ?

Ja chciałam zrobić fullwipe, bo sytem mi się sypał po dwóch latach updatów bez wipe. I oczywiście jak wreszcie uruchomiłam, to stawiałam wszystko na nowo. Jednak moje rozwiązanie dotyczyło wyjścia z loopa na TRWP i było niezależne od wcześniejszego (full)wipe. Czyli jeśli próbowałeś upate bez wipe i telefon zawiesił się na TRWP, to pewnie też akualizacja się nie powiodła. Może wymuszenie Fastboot klawiszami --> wyłączenie telefonu --> uruchomienie w Recovery --> ponowna instalacja akualizacji (bez wipe), jest tym czego szukasz.