Skocz do zawartości

Zapętlenie na TWRP


beginka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Próbowałam zrobić update MIUI po full wipe i nie mogę teraz wyjść z TWRP. Update był z MIUI 8.4.4 na 8.7.26. Po pierwszym updacie miui z Android 7.0 robiłam odblokowanie bootloadera według poradników i każda kolejna aktualizacja przebiegała bez problemów. Jednak to jest pierwszy raz, kiedy próbowałam zrobić full wipe :-(; wcześniej żadnych wipów nie robiłam poza cache i Dalvik od czasu do czasu.

Zrobiłam tak: przegrałam rom w zip na kartę SIM --> uruchomiłam w Recovery --> Advanced wipe (data, system, cashe, Dalvik, *bez* Internal storage) --> Install (wybrany rom)

Pierwszy sygnał ostrzegawczy to był brak automatycznego restartu po instalacji. Próbowałam wymusić, ale wciąż wraca do TWRP. Czy robię Reboot system / Recovery / Bootloader /Power Off, telefon wraca po kilku sekundach do Recovery. Na razie nie chce robić Hard Resetu i próbuję coś zadziałać z poziomu Recovery. Kiedy podłączam telefon pod USB, komputer widzi mi go jako urządzenie MTP i wyświetla zawartość internal storage.

Po pierwsze: czy coś zrobiłam nie tak? Po drugie, co mogę teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pomogło wymuszenie Power off --> włączenie w trybie recovery --> ponowna instalacja Rom.

Tak jak napisał SLIM, system jednak się nie zainstalował (mogłam się tego domyślić, kiedy podpinałam telefon do komputera i pokazywało mi "Internal Storage - 8GB wolnych z 11GB). Przypuszczam, że po full wipe, a przed instalacją romu, restart jest przydatny. Mi udało się go wymusić przechodząc klawiszami w tryb Fastboot (Power + Vol-), a kiedy po chwili telefon się zupełnie wyłączył, uruchomiłam go klawiszami (Power +Vol+ + Vol-) w trybie Recovery. Kolejna instalacja aktualizacji systemu przebiegła normalnie. Czyli z restartem do OS i przejściem przez wszystkie ustawienia początkowe.

TWRP było w wersji 3.0.3

Edytowane przez beginka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SLiM napisał:

@beginka zaktualizuj TWRP do najnowszej wersji https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528059882

@ps17 @dzidexx chyba wam się pomyliły działy , to jest temat w pomocy technicznej dla MI4C.

a co to za różnica wszyscy mają podobne problemy z MIUI od XIAOMI

9 minut temu, beginka napisał:

Problem rozwiązany. Pomogło wymuszenie Power off --> włączenie w trybie recovery --> ponowna instalacja Rom.

Tak jak napisał SLIM, system jednak się nie zainstalował (mogłam się tego domyślić, kiedy podpinałam telefon do komputera i pokazywało mi "Internal Storage - 8GB wolnych z 11GB). Przypuszczam, że po full wipe, a przed instalacją romu, restart jest przydatny. Mi udało się go wymusić przechodząc klawiszami w tryb Fastboot (Power + Vol-), a kiedy po chwili telefon się zupełnie wyłączył, uruchomiłam go klawiszami (Power +Vol+ + Vol-) w trybie Recovery. Kolejna instalacja aktualizacji systemu przebiegła normalnie. Czyli z restartem do OS i przejściem przez wszystkie ustawienia początkowe.

TWRP było w wersji 3.0.3

przy takim rozwiązaniu wszytko stracone, trzeba stawiać na nowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ps17 napisał:

a co to za różnica wszyscy mają podobne problemy z MIUI od XIAOMI

przy takim rozwiązaniu wszytko stracone, trzeba stawiać na nowo ?

Ja chciałam zrobić fullwipe, bo sytem mi się sypał po dwóch latach updatów bez wipe. I oczywiście jak wreszcie uruchomiłam, to stawiałam wszystko na nowo. Jednak moje rozwiązanie dotyczyło wyjścia z loopa na TRWP i było niezależne od wcześniejszego (full)wipe. Czyli jeśli próbowałeś upate bez wipe i telefon zawiesił się na TRWP, to pewnie też akualizacja się nie powiodła. Może wymuszenie Fastboot klawiszami --> wyłączenie telefonu --> uruchomienie w Recovery --> ponowna instalacja akualizacji (bez wipe), jest tym czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...