ZduneX25

MIUI 8.8.2

Recommended Posts

Ja na swoim MI5 mam od paru updateów wstecz dwa problemy. Pierwszy jest taki, że messenger po odpaleniu konwersacji w które jest przesłany jakiś filmik się od razu crashuje. Drugi problem to taki, że po odpaleniu aplikacji pyszne.pl przy wprowadzaniu swojego adresu na stronie początkowej pojawia się klawiatura ale przyciski nie działają. Dziwna sprawa...

• Like 2

Ma ktoś problemy z działaniem Endomondo? Na Androidzie 7 działało bez problemu. Po aktualizacji w trakcie działania endomondo telefon rozgrzewa się do 48-50°C i starsznie się zacina. 

7 minut temu, yowie91 napisał:

Drugi problem to taki, że po odpaleniu aplikacji pyszne.pl przy wprowadzaniu swojego adresu na stronie początkowej pojawia się klawiatura ale przyciski nie działają. Dziwna sprawa...

ten problem to jest juz od dluzszego czasu, mialem go i na mi5 i teraz mam na mi8 i mix2s, cos maja w apce nawalone, albo winny jest region ustawiony w miui (chiny domyslnie, nie idzie zmienic)

3 minuty temu, Nezumi napisał:

ten problem to jest juz od dluzszego czasu, mialem go i na mi5 i teraz mam na mi8 i mix2s, cos maja w apce nawalone, albo winny jest region ustawiony w miui (chiny domyslnie, nie idzie zmienic)

Cholera... właśnie tak się zastanawiałem czy to czasem nie jest tego wina, próbowałem i wersji global stable i tej i ciągle jest ten sam błąd. No nic. 

Wciąż jednak zastanawiają mnie te crashe messengera.

@up&up

Build.prop mozna edytować aby zmienić region.

Edited by dzidexx

Zdecydowana poprawa odblokowania za pomocą opaski oraz poprzez odciska palca. I zauważalnie można odczuć, że telefon przyśpieszył. Jutro się okaże jak z baterią.

11 godzin temu, marcinj6 napisał:

U mnie działa wszystko jak należy? A robiłeś wipe?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, petersonka napisał:

@fake4r u mnie ten sam problem. Redmi 6 pro. Wróciłem do poprzedniej wersji.

Swoją drogą pytanie do administratorów- czy Redmi 6 Pro może mieć już swój osobny dział na forum? 

Zrobiłem wipe data i pomogło. Mam nadzieję że w przyszłości jak najmniej będzie takich sytuacji bo później trzeba większość konfigurować od nowa mimo kopii :/

• Thanks 1

41 minut temu, Heisenberg napisał:

Zdecydowana poprawa odblokowania za pomocą opaski oraz poprzez odciska palca. I zauważalnie można odczuć, że telefon przyśpieszył. Jutro się okaże jak z baterią.

Zdecydowana poprawa nastąpiła z wprowadzeniem MIUI 10. Polecam pełne czyszczenie telefonu, u mnie wiele rzeczy poszło po tej operacji do przodu.

Aplikacja Amazfit jest przy czyszczeniu RAM automatycznie zamykana i rozłącza się z zegarkiem . Pozatym narazie ok - Mi note 3

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na redmi 4 pro nie dziala polecenie zainstaluj aktualizacje z pliku zip, plik sie wybiera i dalej nic. Na poprzedniej wersji bylo ok. A poza tym mniej wolnego ramu max 1,7 a poprzednio nawet 1,8

Edited by Stasiek85
1

Mam pytanie jak u was z baterią na 8.8.3 na redmi note 5 pro? Bo ja zauważyłem że przez 2h bezczynności z 100% spadło na 98% i do tego użycie bateria przez system android jest w okolicach 36% zawsze było ok 12% max. U was też tak jest czy tylko u mnie?

Mógłby ktoś poratować plikiem mtz. z domyślnym motywem z poprzednich wersji (teraz jako classic), bo to co zrobili w tym romie to jest tragedia...

Edited by asr21

Po zainstalowaniu aktualizacji z pliku .ZIP znalazło aktualizacje czy mogę ja zainstalować.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

c3c67f97b62c44d75c9d6e5293fc44e4.jpg

Mi max, wszystko ok ale jak u większości domyślny motyw do bani (delikatnie stan rzeczy ujmując). Czy jest jakaś możliwość przywrócenia ikon z domyślnego motywu oprócz instalacji poprzedniej wersji miui?

EDIT: U mnie przy próbie zamiany motywu dzieje się to samo co u @mrosi

Edited by Axon

Heh, z obrzydzeniem ;), ale muszę potwierdzić, że coś z motywami jest nie halo. Wczytuję motyw Classic, niby na pulpicie i w folderach ikonki są motywu Classic, ale już choćby na liście aplikacji zainstalowanych, ikonki są z motywu Domyślnego. To samo z motywem Rhodium...

1 godzinę temu, pic_q2 napisał:

Po zainstalowaniu aktualizacji z pliku .ZIP znalazło aktualizacje czy mogę ja zainstalować.

Skoro zaktualizowałeś przez TWRP to nie ma sensu, chyba że coś Ci nie działa. Masz już 8.8.3 więc możesz ten komunikat zignorować. Z resztą, po pobraniu przez apkę i tak zaktualizuje Ci w TWRP.

• Like 1

4 godziny temu, marcinj6 napisał:

Mam pytanie jak u was z baterią na 8.8.3 na redmi note 5 pro? Bo ja zauważyłem że przez 2h bezczynności z 100% spadło na 98% i do tego użycie bateria przez system android jest w okolicach 36% zawsze było ok 12% max. U was też tak jest czy tylko u mnie?

W normie.

Macie problem z głośnikiem do rozmów? Bo u mnie strasznie słabo słychać

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

U mnie to samo po którejś aktualizacji. Sporo osób ma z tym problem. Wcześniej mogłem nie przykładać telefonu do ucha i wszystko słyszałem, teraz muszę dociskać, żeby coś usłyszeć. Grzebałem raz coś w plikach systemowych, ale nie mogłem zwiększyć głośności tylko słuchawki, głośnik też mi podbijało i pierdzial :v

U mnie to samo po którejś aktualizacji. Sporo osób ma z tym problem. Wcześniej mogłem nie przykładać telefonu do ucha i wszystko słyszałem, teraz muszę dociskać, żeby coś usłyszeć. Grzebałem raz coś w plikach systemowych, ale nie mogłem zwiększyć głośności tylko słuchawki, głośnik też mi podbijało i pierdzial :v

To już jakiś czas to mam. Może full wipe by pomogło ale to ostatecznośc

Tak jak we wcześniejszej wersji do security można wejść, ale jeśli chce sie sprawdzić baterię itp to już wywala całą apkę i mimo włączonej opcji przy zablokowanym ekranie nie widzę ikon powiadomień, poza tym raczej wszystko okej

Skoro zaktualizowałeś przez TWRP to nie ma sensu, chyba że coś Ci nie działa. Masz już 8.8.3 więc możesz ten komunikat zignorować. Z resztą, po pobraniu przez apkę i tak zaktualizuje Ci w TWRP.
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

24 minuty temu, mrosi napisał:

Potwierdzam to, co napisał @Reytgarr. W Panelu Sterowania, kliknięcie ikonki baterii wywala Panel do Pulpitu.

Korzystasz z AdAway przypadkiem? 

1 minutę temu, rock'n'rolla napisał:

Korzystam z paczki SLiMa - klawiatura Xperia z blokadą. To jest powód?

adv.sec.miui.com po dodaniu w adaway-u tego adresu do białej listy problem znika

• Like 1

Potwierdzam to, co napisał [mention=30402]Reytgarr[/mention]. W Panelu Sterowania, kliknięcie ikonki baterii wywala Panel do Pulpitu.
Macie jakieś blokowanie reklam? Przypadkiem na dwóch Mi5 doszedłem co było powodem. Po wyłączeniu AdGuarda FC więcej się nie pojawił.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ja korzystam ze StopAd'a i dodałem do wyjątku security i działa :o nie spodziewałbym się że to przez to, dzięki wielkie

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Ja instalowałem wczoraj z poziomu TWRP i bez wipe, miałem oczywiście wcześniejszą wersję MIUI PL i nie ma problemów.

Znalazłem jeden błąd w tej aktualizacji. Gdy ustawiam punkt dostępu APN, daję zapisz i zamiast zapisać to go usuwa.

U mnie już od kilku wersji pojawia się pewien problem, otóż przy pisaniu sms i cofnięciu się na wcześniejszy fragment tekstu aby coś uzupełnić - "zjada" następne słowa.

31 minut temu, mrosi napisał:

Pobrałeś najnowszą wersję , wywaliłem ten plik hosts co był poprzednio AdAway ponad 4MB , przerost formy nad treścią , teraz jest plik hosts z tego adresu co był w dodatkach miuipolska :wink:

Edited by SLiM

23 minuty temu, SLiM napisał:

Pobrałeś najnowszą wersję , wywaliłem ten plik hosts co był poprzednio AdAway ponad 4MB , przerost formy nad treścią , teraz jest plik hosts z tego adresu co był w dodatkach miuipolska :wink:

I teraz rozumiem nie ma problemu z wywalaniem Panelu?

Guest
This topic is now closed to further replies.