Recommended Posts

MIUI 10 8.8.2/3

• Poprawki tłumaczenia
  • Poprawka godziny wschodów i zachodów słońca w Pogodzie
  • Poprawione odświeżanie Pogody
  • Poprawka FC wyszukiwarki w Android 6
  • Poprawka białego menu w niektórych aplikacjach MIUI
  • Poprawka brakujących przecinków w liczbach w Panelu Sterowania
  • Usunięty Pilot MI z romów (do samodzielnej instalacji z Google Play)
  • Odblokowane dodatkowe funkcje Aparatu dla wybranych urządzeń: Sceny, Szybkie zdjęcie, wiek i płeć, lustro, upiększanie, znak wodny czasu
  • Ostatnia aktualizacja MIX 2S na Androidzie Oreo. Nastąpi przerwa w aktualizacjach do czasu wydania Androida P
  • ROM xiaomi.eu dla MI8 Explorer Edition (ursa)

DFG_2018-08-03-07-13-22-770x1335.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Rom od 3 dni. Ktoś testował? Jak wasze opinie bo zastanawiam się czy warto aktualizować. Jak bateria na mi8? 

• Thanks 1

Na redmi note 5 pro testuje parę godzin i nie widzę jak na razie problemów zobaczymy jak będzie dalej:) jedynie co zauważyłem to jakby telefon dostał kopa chodzi płynniej,szybciej i animacje się nie tną. I odblokowanie za pomocą twarzy teraz działa błyskawicznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Mam od wczoraj 8.8.3. Bateria przez noc zleciała "tylko" 15%, mamy sukces :D chodzi, płynniej ale zżera ciut więcej RAMu. Dalej zawiesza się Panel Sterowania, użycie baterii, podejrzewam, że to wina roota. 

Edited by rock'n'rolla

34 minuty temu, marcinj6 napisał:

Na redmi note 5 pro testuje parę godzin i nie widzę jak na razie problemów zobaczymy jak będzie dalej:) jedynie co zauważyłem to jakby telefon dostał kopa chodzi płynniej,szybciej i animacje się nie tną. I odblokowanie za pomocą twarzy teraz działa błyskawicznie.

Możesz sprawdzić jaki antirollback?

Czy ktoś z szanownych użytkowników ma zainstalowaną aplikację Amazfit do obsługi pierwszej wersji smart watcha od Xiaomi? Po aktualizacji samo wywałiło Amazfit Pace i nie można go ponownie zainstalować.

Możesz sprawdzić jaki antirollback?
Przeciez było już wałkowane że xiaomi.eu nie zmienia antirollback ponieważ usuwany jest folder firmware czy jakoś tak. Więc anti zostanie Ci takie samo. Zresztą gdzieś czytałem że w końcu i tak każdy będzie miał anti 4 i wyżej.

55 minut temu, DJYano napisał:

ten nowy temat do bani, każda ikona z innej parafii istny rzyg :/

Jaki nowy temat ?? Przecież są te dwa co były do tej pory tylko zamienili miejscami, teraz Limitless zmienili na Default/Domyślny, a ten co był kiedyś Default/Domyślny teraz jest Classic.

No u mnie lipa po aktualizacji, usługa xiaomi przestała działać, telefon się restartuje do twrp po kilku sekundach.

Jaki nowy temat ?? Przecież są te dwa co były do tej pory tylko zamienili miejscami, teraz Limitless zmienili na Default/Domyślny, a ten co był kiedyś Default/Domyślny teraz jest Classic.
Bardziej chodzi o to, że w tej najnowszej odsłonie są pomieszane ikonki. Na Limitless te systemowe są poprawne, ale cała reszta jest kwadratowa (poprzedni domyślny, obecnie klasyczny). Z kolei na tym drugim systemowe są kwadratowe, a reszta to Limitless. Także jest misz masz :)

Tak jak już wspominałem. Dzis drugi raz full wipe i nadal to samo mam na Mi6:
- mozliwosc zmiany regionu (domyslnie chinski)
- chinskie znaczki przy podpowiedziach w szukajce
- dziwne skroty w asystencie miui przy dodawaniu
- brak mozliwosci dodania karty do platnosci zblizeniowych w ING (Safetynet test zielony)

@Acid jak to mozliwe skoro mam xiaomi.eu 8.8.2 i przed i po robilem full wipe?

Screenshot_2018-08-06-10-17-14-766_pl.ing.mojeing.pngScreenshot_2018-08-06-10-14-55-338_com.miui.personalassistant.pngScreenshot_2018-08-06-10-16-18-122_com.android.browser.pngScreenshot_2018-08-07-11-42-17-742_com.android.settings.png

1 godzinę temu, SLiM napisał:

no i o tych tematach piszę, ikony do tej pory były spójne teraz każda inna, ehhh.....

Guest

U mnie wszystko jak na razie działa poprawnie, ale te tematy teraz to jakiś koszmar. Ikony są pomieszanie - cześć kwadratowe, część okrągłe. Istny bajzel! Kto w ogóle wpadł na taki pomysł to ja nie wiem... :blink:

no i o tych tematach piszę, ikony do tej pory były spójne teraz każda inna, ehhh.....
Możesz podesłać screenshota ?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, rockmonster napisał:

Możesz podesłać screenshota ?

Ale na co Ci zrzut - zerknij sobie jak wyglądają ikony to będziesz wiedział o co chodzi. Opisałem to w poprzednim swoim komentarzu.

1 godzinę temu, mates21 napisał:

Tak jak już wspominałem. Dzis drugi raz full wipe i nadal to samo mam na Mi6:
- mozliwosc zmiany regionu (domyslnie chinski)
- chinskie znaczki przy podpowiedziach w szukajce
- dziwne skroty w asystencie miui przy dodawaniu
- brak mozliwosci dodania karty do platnosci zblizeniowych w ING (Safetynet test zielony)

Siedziałeś wcześniej na wersji chińskiej? Jeśli tak, to tylko pełny Mi Flash :P Przerabiałem to już jakiś czas temu.

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:
Siedziałeś wcześniej na wersji chińskiej? Jeśli tak, to tylko pełny Mi Flash  Przerabiałem to już jakiś czas temu.

Gdyby na Mi Note 3 był dostępny rom, to zapewne bym sprawdził, a tak chcę zobaczyć jak bardzo źle to wygląda, bo może daruje sobie tym razem, chyba że tak zostanie. Nie rozumiem w czym problem :v

50 minut temu, Ola100 napisał:

U mnie wszystko jak na razie działa poprawnie, ale te tematy teraz to jakiś koszmar. Ikony są pomieszanie - cześć kwadratowe, część okrągłe. Istny bajzel! Kto w ogóle wpadł na taki pomysł to ja nie wiem... :blink:

Na MiMix2 nowy rom poprawnie działa,ikony spoko;-)Screenshot_2018-08-07-13-27-28-804_com_miui_home.thumb.png.9fdbbbe9f0cc5acac3fd4f5b3e60b0f0.png

1 godzinę temu, mates21 napisał:
[mention=10517]Antyhaker[/mention] od nowosci mialem global stable, wgralem przez updater global dev, odblokowalem bootloader i potem xiaomi.eu + full wipe.

No to nie wiem. Mi wtedy pomógł Mi Flash, zawsze możesz spróbować

1 godzinę temu, rockmonster napisał:
Gdyby na Mi Note 3 był dostępny rom, to zapewne bym sprawdził, a tak chcę zobaczyć jak bardzo źle to wygląda, bo może daruje sobie tym razem, chyba że tak zostanie. Nie rozumiem w czym problem :v

Dokładnie tak źle jak napisałem. Pomieszane ikonki z obydwu motywów..

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

@mates21 i innym użytkownikom przypominam, że to nie temat o odblokowaniu BL i instalacjach takich, a takich ROMów...

@fake4r u mnie ten sam problem. Redmi 6 pro. Wróciłem do poprzedniej wersji.

Swoją drogą pytanie do administratorów- czy Redmi 6 Pro może mieć już swój osobny dział na forum? 

U mnie na dwóch Mi5 problem z baterią. Wybudzony 100% czasu, temperatura baterii w spoczynku 42°. Robiłem full wipe bez przywracania z kopii i nic to nie dało. Jedynie restart na jakiś czas pomagał. Dziś od 8 do 13 nie używając telefonu zeszło do 36%. Wróciłem właśnie z powrotem na global.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, Vergiliusz napisał:

Czy ktoś z szanownych użytkowników ma zainstalowaną aplikację Amazfit do obsługi pierwszej wersji smart watcha od Xiaomi? Po aktualizacji samo wywałiło Amazfit Pace i nie można go ponownie zainstalować.

Mam amazfit cor,ale aplikacja ta sama i działa ok.Niestety na Mix 2 motywy zmieniły nazwę na Rewind i nie da się ich uruchomić.Ikony  pomieszane ,a w powiadomieniach wszystko nieczytelne.Poza tym przy pobieraniu romu z głównego serwera dla Mix 2 pobiera się rom do Redmi Note 4x.

• Thanks 1

Czy ktoś wie, czy są już jakieś motywy kompatybilne z MIUI 10? Na który nie kliknę w przeglądarce motywów, wyświetla się komunikat, że nie obsługuje funkcji M10. A te domyślne pozostawiają wiele do życzenia...

PS. W tej wersji zaczęły mi działać powiadomienia aplikacji na górnym pasku, które zniknęły wcześniej po przejściu na M10.

• Thanks 1

Guest
3 godziny temu, Zenon napisał:

Na MiMix2 nowy rom poprawnie działa,ikony spoko;-)

Ikony mieszają się, jeśli ma się ustawiony motyw domyślny, albo classic. Z tego co widzę, to Ty masz ustawiony inny motyw. 

Edited by Guest
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Miałem to samo przy pierwszej instalacji MIUI 10 na Mi4 w poprzednim tygodniu. Dopiero po full wipe dało się zainstalować ponownie aplikację Amazfit. Wersji 8.8.2 jeszcze nie instalowałem, więc nie wiem czy problem się powtórzy. Kilka miesięcy temu przy któreś aktualizacji na MIUI9 był ten sam problem, wywaliło Amazfit, pomógł full wipe, ale następne aktualizacje już nie kasowały Amazfita

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Jak by co to był reupload wersji dla modeli z android 7.x, dodany brakujący Face Unlock.

Na Mi Max 32GB nie można dodać ani włączyć z podręcznego menu rozwijanego paska od góry takich funkcji jak wibruj, portret w open camera ..

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.