Jump to content

"OEM unlocking" w opcjach programistycznych wraca do pozycji "OFF"


CukierPuder

Recommended Posts

Cześć,
Natykam się na problem z odblokowaniem bootloadera już na samym starcie - wchodząc w opcje programistyczne i klikając w "OEM unlocking" suwak przełącza się na pozycję "ON", by przy pierwszej lepszej okazji (zmiana orientacji, powrót do poziomu wyżej w ustawieniach itp.) znów się wyłączyć, co nie pozwala mi na odblokowanie bootloadera narzędziem MiFlash Unlock.

Gdzieś mi się obiło (chyba nawet bym nie skłamał, gdybym powiedział, że na tym forum ten post widziałem), jakoby najnowsze wersje systemu uniemożliwiały ustawienie tego suwaka na stałe w pozycji włączonej, a napomknę tylko, iż zainstalowałem już MIUI 10... Czy prawdą jest to o czym mówię, że jednak tylko coś źle zrozumiałem i oczywiście, czy w takim wypadku jest możliwość obejścia w jakiś sposób tego problemu?

Pozdrawiam,
Łukasz.

Przepraszam za duplikat, przeglądarka sypnęła 404, a po odświeżeniu po raz kolejny dodała temat.

Link to comment
Share on other sites

Ale zgoda jest na konto, prawda? Moje je otrzymywało, jako że wcześniej również posiadałem telefon Xiaomi. Dodałem je do telefonu poprzez Mi Unlock status (a pozostałe telefony z tego konta usunąłem).

Edited by CukierPuder
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, dzidexx napisał:

Ty to powinieneś wiedzieć. Powiązałeś/dodałeś to konto na fonie?

Podłącz w trybie fastboot i spróbuj odblokować.

Powiązałem, nie da się odblokować - wysypuje na 50%

9 godzin temu, olaboga napisał:

Musisz powiązać konto z urzadzeniem i odczekać ile ci pokażę i to wszystko żeby odblokować bootloader po co włączasz ten OEM?

Dodałem konto w ten sposób - nie pokazało mi żadnego czasu, który muszę odczekać. Po raz pierwszy tę operację przeprowadziłem kilka tygodni temu, więc nawet jeśli takie ograniczenie czasowe by istniało, to już raczej by wygasło ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...