Skocz do zawartości

Projekt multilanguage od Xiaomi


Numb

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura. Wszyscy sobie International biorą jako wszystkie języki świata. Po pierwsze Xiaomi w takiej w sumie tajemnicy zrobiło repo publiczne na crowdin do MIUI 6 i dali tam języki jakie znają. Każdy może tłumaczyć. Więc Polski też parę osób dotknęło ale to z 6%. I teraz w tych romach maja być języki z ich rynków czyli azjatyckie i brazylijski. Dlatego International. Problem w tym ze w repo jest znacznie więcej języków, nawet jakiś kurdyjski.. I jest pytanie czy w tych kompilacjach będą też języki niedokończone - a tych jest pełno - czy tylko te z ich rynków. W ogóle to porażka. Bo nie wiedzą co robią. Zamiast zwrócić się do nas, mamy 3 letnie doświadczenie w multilang, mamy tłumaczy, to te dupki robią takie szopki. Co więcej.. Xiaomi zatrudnia menedżerów... chińczyków - by byli opiekunami danej grupy tłumaczy na crowdin. I im płacą. Ale tłumaczom nie. Bo to free projekt.

Jak do nich napisałem z pretensjami czemu ktoś (random guy) tłumaczy MIUI skoro ja juz mam całe tłumaczone to ci mnie tylko dodali do repo i tyle.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, siedzę trochę w Xiaomi i mimo wszystko rządzą tam tylko układy i układziki. Członkowie teamu przyznają sobie nagrody, każdy nawzajem "prawi komplementy" i nie przyjmują żadnej krytyki. Na dodatek, rządzą kobiety... meredithhan, KateZ, nanana itp. Xiaomi nie odniesie sukcesu poza Chinami jeśli od strony międzynarodowej będzie jak będzie, np. zgłaszamy ewidentny bug, a kobieta, że to nie bug, albo brak szyfrowania haseł do kont email w pliku txt, to że to nic nie szkodzi...

Powinni pogadać z Acidem, jest profesjonalistą, nie byłoby problemu, a tak robią na odwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczną kraść tłumaczenia to zawijam manatki. Kupię HTC M8 i tyle.

Wysłane z MI4 W

Dochodzi do tego fakt że po 4 latach nic z tego nie ma. Spędzam każdą chwilę wolną na MIUI, MIUIPolska, skryptem xiaomi.eu, forum te i xiaomi.eu. Razem z Ingbrzy robimy w piątki multi, porty, uczymy tłumaczy jak zacząć. Nic z tego nie mam. Jak jadę na urlop to tam gdzie internet by wieczorami robić to nadal. Życia prywatnego brak w zasadzie. A oni na tej durnej konferencji chwalą się 28 językami od stron fanowskich. Pamiętacie ten filmik co wszyscy robili na konferencje? Ze ludzie ze świata życzą im wszystkie dobrego i takie tam? Mnie nie było. Jak przeczytałem ze w tym filmiku ma być więcej niż jedna osoba, ze trzeba trzymać czy mieć grafikę z napisem, że na powietrzu... Powiedziałem żeby sie odp... I tyle było w temacie.

No dobra mam od nich i od znajomych z ibuygou telefony. Ok. Ale nie mam powiązania z Xiaomi. Wystarczy pstryk palcami i nie będę potrzebny. Bo kur.. jakiś chińczyk będzie mnie koordynowal jak mam tłumaczyć (sic).

Teraz ten crowdin. Zamiast wziąć mnie, albo no chociaż poprosić to każdy może tłumaczyć. Ja nie będę w tym uczestniczył.

Wysłane z MI4 W

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to bez sensu. Zamiast się zwrócić do Was o pomoc. Wy to tłumaczenie robicie profesjonalnie i to nawet na dość dużą skalę. Dbacie nawet o jeden głupi ogonek. To kombinują po swojemu ehh.

Ale link do miuipl u nich jest.

Na samym poczatku fabrycznie mialem wgrane jakieś miui z "polskim" językiem. Przestraszylem sie ze mam podróbkę-serio. W porownaniu do Waszych tłumaczeń - szkoda słów. Jakby to tak miało wyglądać to...

Zreszta wystarczy zobaczyć pierwszego lepszego marketowca, każdy wie jak to wygląda.

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem z xiaomi bardzo krótki czas to tłumaczenie jest w pytę! Acid jest tu ciągle i nawet na priv odpisuje i pomaga jestem tego przykładem i za co mu dziękuje. Jestem za tym żeby coś do nich nabazgrać ciekawego bo te chinole to mają d*pę wyżej niż srają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby oni cos zrozumieli to wszyscy musza zaragowac ze sa obuzeni. Najlepiej na miui.com zalozyc watek i wszyscy niech napisza jak sa oburzeni tym. Tylko to musza zrobic wszyscy z wersji multilanguage, wszyscy tlumacze. Xiaomi nie bedzie istniec bez uzytkownikow. Jezeli bedzie tak jak pisze Acid to sprzedaje telefon bo tlumaczenie musi byc dobre i powinna robic to osoba ktora ma pojecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już się zaczyna coś dziać w związku ze złodziejską polityką Xiaomi, mają zamknąć http://xiaomi.eu/community/

News z wątku @Wajk'a o WIUI http://xiaomi.eu/community/threads/rom-4-4-4-wiui-4-9-12-multilanguage-v6-beta.25712/page-2#post-225330

Popieram ich. Trzeba utworzyc watek na miui.com. Ktos kto bardzo dobrze zna angielski niech opisze cala sytuacje. Nie traktuje sie tak ludzi ktorzy wlozyli tyle pracy i nic w zamian nie dostawali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak zacząłem czytać w czym rzecz i czemu ta gęsta atmosfera..... To aż można się wywalić na plecy i już nie wstać.

Skur... yny, małe chińskie rączki nie potrafią docenić ogromu pracy pewnych osób, pracy dzięki której buce z Xiaomi teraz mogą się obnosić. Jeśli ich tok myślenia się nie zmieni, to bardzo chętnie wywale się do nich dupskiem.

Widać, że nawet od (wydaje się) ogarniętych producentów, po jakimś czasie smród wychodzi.

Oby sami się zeżarli, tak postępując!

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Acid nie rob altualizacji w ten piatek, tak samo niech nikt z Xiaomi.eu nie robi. Wstawcie tylko oswiadczenie co sie stalo i o co chodzi. Ludzie wejda i zobacza i bedzie burza na miui.com. powiedzmy sobie szczerze rom z xiaomi.eu to najpopulatniejszy rom jezeli chodzi o miui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że miui.com ma to gdzieś. Moderatorzy sobie z dziubków spijają i klepią się nawzajem po plecach, nikt im nie podskoczy, bo oni są nieomylni i wszystko wiedzą najlepiej.

Oni są święcie przekonani, że Xiaomi to ideał, i tylko łaskawie pozwala tłumaczyć swój cudowny system na inne języki, jak już komuś tak bardzo na nim zależy.

Jedynie odzew na dużych i znanych portalach mógłby ich ewentualnie przykrócić, bo wtedy tracą na reputacji. Chociaż bądźmy szczerzy, to co oni sprzedają poza Chiny to naprawdę tylko niewielki ułamek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że miui.com ma to gdzieś. Moderatorzy sobie z dziubków spijają i klepią się nawzajem po plecach, nikt im nie podskoczy, bo oni są nieomylni i wszystko wiedzą najlepiej.

Oni są święcie przekonani, że Xiaomi to ideał, i tylko łaskawie pozwala tłumaczyć swój cudowny system na inne języki, jak już komuś tak bardzo na nim zależy.

Jedynie odzew na dużych i znanych portalach mógłby ich ewentualnie przykrócić, bo wtedy tracą na reputacji. Chociaż bądźmy szczerzy, to co oni sprzedają poza Chiny to naprawdę tylko niewielki ułamek jest.

Wejdz na aliexpress i zobacz ten maly ulamek ktory trafia na caly swiat. Zrozum rom z xiaomi.eu jest najpopularniejszy bo to jedyny multilanguage. Wiekszosc osob nie jest nawet zarejestrowana na forum czy to miui polska czy xiaomi.eu wchodz i patrza czy jest aktualizacja. Jak zobacza oswiadczenie ze nie bedzie juz aktualizacji bo xiaomi sie wypielo na wszystkich to jak mysli jak zaraguja? Ta sprzedaz ktora sie szczyca zacznie spadac. Za nim oni zrobia V6 dla wszystkich telefonow i ze wszystkimi tlumaczeniami minie sporo czasu a wtedy juz malo kto bedzie czekal. W kupie jest sila. Mi2 mial nie miec aktualizacji do androida 4.4 ale pod naporem uzytkownikow xiaomi sie przelalamo.

Druga sprawa xiaomi chce wchodzic na inne rynki, nowe. Nie beda juz mieli dobrej opinii po tym co teraz robia.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, bo czegoś tu nie rozumiem. Czy (i w jaki konkretnie sposób ) wprowadzenie przez Xiaomi do ich chińsko–międzynarodowej wersji ROM-u kulawego polskiego tłumaczenia będzie w jakikolwiek sposób przeszkadzało w tworzeniu porządnej wersji MIUI Polska tak jak do tej pory? Przecież to nie jest tak, że wywalają dobre tłumaczenia i wkładają marne, tylko wkładają marne tam, gdzie nie było żadnych.

 

Czy coś źle rozumiem?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie update. Szczególnie, że jest update do MIUI 6 dla MiPada. Taki protest nic nie da a wywołamy niepotrzebnie dużą burzę na stronie i facebooku jeśli chodzi o polskich użytkowników. Spokojnie idziemy swoją drogą.

 

Tak pokrótce wyjaśnię jak wygląda sytuacja.

Wybaczcie, że w punktach ale zbyt dużo treści miałbym do przekazania a... nie mam czasu na elaboraty bo - mam też normalną pracę na co dzień ;p

 

  • Jeśli chodzi o Xiaomi z tym ich projektem international to: w ten piątek wydadzą Betę z językami z crowdina. Docelowo w ciągu 2 miesięcy mają się tam znaleźć wszystkie języki z projektu. To głupota, bo te języki nawet nie mają tłumaczeń z aosp (a przecież nawet moje tłumaczenie ma część wzięte z aosp). Już pomijam fakt, że te tłumaczenia mają błędy, są niepełne itp. Kiedyś mieli od nas propozycję wspólnego działania z multilang. Mieliśmy im pomóc bo mieliśmy swoje już doświadczenie i tłumaczy. Ale oni zrobili po swojemu. Zatrudnili swoich ludzi i teraz próbują sami robić multi. Ja poprosiłem (w zasadzie zażądałem) by usunęli repo PL z crowdina. Tam parę osób coś tłumaczyło ale w sumie 6% MIUI gdzie ja mam 99%. Także nie ma sensu by takie g... znalazło się w betach. Zobaczymy co zrobią. Na razie repo wciąż jest.
  • Co wywołało burzę? Otóż źle wyszło z tłumaczeniem Brazylijskim. Brazylia to któryś z kolejnych rynków i tam udzielał się (oficjalnie) tłumacz z fansite Brazylii. W skrócie Xiaomi wysłało propozycję by to tłumaczenie zostało dodane oficjalnie i by on (tłumacz) współpracował z Xiaomi. Jednak przed MIUI 6 (w sierpniu) Xiaomi powiedziało, że nikogo nie zatrudnią za pieniądze. Ale wzięli kogoś (random guy) by pracował nad tłumaczeniem. Dodali go automatycznie do crowdin i teraz on działa nad brazylijskim - na bazie tego oryginalnego od Brazylijskiego tłumacza. 
  • Zamknięcie Xiaomi.eu? I to wyszło z tego powyżej. Właścicielem Xiaomi.eu jest Mark Hedley. Ci starsi tutaj go pamiętają z wielu nieprzewidzianych zachowań, młodszym wyjaśnię: że to on założył MIUIAndroid.com i jako jeden z pierwszych rozpoczął tłumaczenia MIUI na przełomie 2010/11. Teraz siedzi w Chinach w ibuygou ale adminuje naszym serwerem (z build botem) a strona jest jego - w sensie całe Xiaomi.eu. MIUIPolska jest zupełnie nasza. W miedzy czasie starał się o pracę w Xiaomi. Rozmawiał z Hugo itp itd. A ten go olał i się nie zgodził. W sumie też bym Marka nie przyjął. Jest nieprzewidywalny a zachowanie woła o pomstę. I na podstawie historii z Brazylią Mark ułożył coś więcej o kradzieży tłumaczeń z multilang project czyli Xiaomi.eu - co już było przesadą jak dla mnie. Z drugiej strony rozumiem jego pretensje, bo racja jest jego, że Xiaomi ma nas gdzieś i zamiast korzystać z tego co mogliśmy im oferować robią to po swojemu i w taki dziwny sposób. Jak to chinczycy. Ponoć menedżerowie Xiaomi nie uważają Fansite MIUI za coś konkretnego. Czyli my tu sobie tłumaczymy od tak dla przyjemności ale ostatecznie biznes jest biznes i oni mają własny plan na multilang.
  • Co dalej? Cóż prawdopodobnie xiaomi.eu pójdzie down. To nie taki duży problem bo nową stronę można postawić pod nową domeną. Jednak Mark chce zamknąć też serwer a tam stoi mój super skrypt skąd są romy xiaomi.eu i nasze. Ta maszyna jest bardzo mocna i do tej pory Mark ją utrzymywał - romy były zawsze bardzo szybko robione. Bez tego serwera nie będzie romów - nawet MIUIPolska. Dlatego muszę poszukać czegoś nowego. A wiadomo kwestia kasy. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Sprawa dla mnie nie jest na 100% jasna. Jeśli sie nie mylę chodzi o sposób, w jaki traktują wolontaryjnie pracujacych tłumaczy i developerów miedzynarodowych i z miui Polska.

 

Edit: widzę, że Acid wszystko kompetetnie wyjaśnił, szkoda że nie widzę opcji, by wykasować mój post.

Edytowane przez Yary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kwestia kasy (na inny serwer) to proponuję wprowadzić mikropłatności i pobierać parę zł za download ROM-u MIUI PL. Uczciwie skalkulowana cena nie byłaby raczej wysoka (nie wiem, jaki jest tu efekt skali – nigdy nie czytałem tu info o tym ile konkretne ROM-y mają pobrań?) i w obecnej sytuacji nikt (rozsądny) by chyba za bardzo nie protestował...

Edytowane przez latet
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...