Skocz do zawartości

ING, LTE, siatka


mates21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zmienilem Mi5 na Mi6, wgralem najnowsze wydanie xiaomi.eu (robilem full wipe przed) i zaczely sie dziwnie "kwiatki". Za kazdym razem na pasku mam 4G zamiast LTE. Za radą uzytkownika z forum zmienilem region na Polska i faktycznie LTE jest, ale po kazdym resecie tel to znika. Ani na Mi5, ani na RN4X po full wipe nie bylo takich problemow - LTE od poczatku. Teraz tez zauwazylem, ze jak zmienie region znow na Polska to siatka jaka mam ustawiona 4x6 zmienia sie na domyslna 4x5. Zmienie na 4x6 to efekt jest dopiero po resecie czyli znow napis 4G.

Druga sprawa to platnosci zblizeniowe w ING. Jakis uzytkownik ma najnowsze x.eu i dziala to? Apka ING mowi, ze tel nie obsluguje platnosci zblizeniowych. Na Mi5 ten sam rom, te same ustawienia i zero problemow.

Dzis zrobilem full wipe i wgralem wersje 8.7.19 - ten sam efekt, te same problemy. Nie wiem czy zrobic wipe razem z pamiecia wewnetrzna czy wystarczy tak jak zawsze data, cache, dalvik, ale watpie by cos to dalo skoro po zakupie od razu czyscilem wszystko razem z pamiecia wewnetrzna.

Moze @Acid wiesz skad ten chinski region domyslnie i ciagle 4G zamiast LTE chociaz full wipe bylo?

Screenshot_2018-08-03-11-20-17-235_com.android.settings.png

Screenshot_2018-08-02-15-03-36-778_pl.ing.mojeing.png

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w xiaomi.eu masz opcję zmiany regionu?

Co do płatności zbliżeniowych to miałem podobny komunikat w aplikacji iPKO. Wystarczyło wymazać dane aplikacji i na nowo ją skonfigurować. Dodatkowo przed uruchomieniem appki nadałem jej pełne uprawnienia. A tak to Android Pay jak i iPKO działają u mnie bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2018 o 13:20, mates21 napisał:

Trzymanie siatki tak i glownie apka ING. Nie mam roota. Zainstalowalem Safetynet i pokazuje passed, wiec to chyba nie kwestia roota. Zreszta ten sam rom na Mi5 i tam 0 problemow...

Możesz nie mieć roota, ale w kilku innych podobnych tematach to pomogło w przypadku apki ING

18 minut temu, Pietr napisał:

Gdzie w xiaomi.eu masz opcję zmiany regionu?

Ustawienia, na górze masz szukajke, wpisujesz "Lok" i znajdziesz ustawienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietr probowalem - nie pomoglo. full wipe tez nie pomoglo.

@Nezumi akurat wpisujac "lok" nie znajdzie nic. Trzeba wpisac "region". Chcialbym uniknac instalacji Magisk'a bo potrafi czasem niezle zmulic telefon.

Teraz patrze, ze region mam caly czas "chiny (systemowy), czyli na pasku 4G, za to siatka dziala poprawnie. Ehh gdyby jeszcze to ING smigalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pisze znowu, że płatności zbliżeniowe dla tej karty sa nie aktywne i nie wiem jak to odpalić, ale zrobiłem to taktycznie. Zainstalowałem google pay, dodałem karte z ING i śmiga jak ta lala na każdym terminalu. Tylko na jednym bezprzewodowym terminalu w knajpie nie załapał i trzeba było zwykła kartę dać i chipem zrobić. Także polecam olać apkę do płacenia i płacic przez google pay

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2018 o 18:18, Nezumi napisał:

Ustawienia, na górze masz szukajke, wpisujesz "Lok" i znajdziesz ustawienie...

Jak wpisuję "lok" to w żadnej propozycji nie ma opcji zmiany regionu. A jak wpiszę region w wyszukiwarce to jest jedna pozycja, ale jak klikam to od razu znika. Dlatego pytam bo nawet sam @Acid pisał, że w MIUIPolska, xiaomi.eu nie ma opcji zmiany regionu.

Przechwytywanie.thumb.PNG.86ac6fec71fc6b135bde145b2752d1a2.PNG

No ale co, moderator wie lepiej. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietr napisał:

No ale co, moderator wie lepiej.

Przyhamuj piętą, bo czołem o parapet zaryjesz... Gdzieś napisałem, że jestem nieomylny, zawsze mam rację? No nie. Podałem jak wejść do tego ustaiwenia, racja, nie "lok", a "reg", co też sprostowała osoba zaraz post pode mną. Nigdzie także nie napisałem, że region zawsze można zmienić... Baaa tutaj nawet słowem nie pisnąłem na ten temat, więc skończ Pan dodawać do moich wypowiedzi coś, czego tam nie ma.

PS: Odstaw Panie ten stół bo się zemści ノ┬─┬ノ ︵ ( \o°o)\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało;

Dnia 4.08.2018 o 17:59, Pietr napisał:

Gdzie w xiaomi.eu masz opcję zmiany regionu?

Autor twierdził, że zmienia region posiadając xiaomi.eu. Z mojej wiedzy takiej możliwości tu nie ma. Dlatego pytanie było do autora.

No, ale żeś się wtrącił i walnął gapę.

Dnia 4.08.2018 o 18:18, Nezumi napisał:

Ustawienia, na górze masz szukajke, wpisujesz "Lok" i znajdziesz ustawienie...

I jeszcze z trzema kropkami pogardy...

Raz, że pomyliłeś "reg" z "lok" to jeszcze zapomniałeś o fakcie braku takiej możliwości w Xiaomi.eu?

Skoro ma się rangę i ma się pomagać innym to trzeba jakąś wiedzę mieć na ten temat?

Na przyszłość nie polecam składać porad których nie jest się pewien. Bo jeszcze komuś kto złamie rękę czy inną część ciała polecisz pojechać do dentysty.

 

A co do tematu to podtrzymuję swoje zdanie;

Dnia 4.08.2018 o 17:59, Pietr napisał:

Co do płatności zbliżeniowych to miałem podobny komunikat w aplikacji iPKO. Wystarczyło wymazać dane aplikacji i na nowo ją skonfigurować. Dodatkowo przed uruchomieniem appki nadałem jej pełne uprawnienia. A tak to Android Pay jak i iPKO działają u mnie bez zarzutu.

i

1 godzinę temu, mates21 napisał:

Widac mam dziwny model Mi6, albo nie umiem flashowac.

Co i jak? Zapodaj mu najnowsze TWRP z poziomu fastboot, wgraj przez te TWRP najnowsze MIUIPolska/Xiaomi.eu bez żadnych dodatków i wtedy zobacz. Ew. pełen wipe po instalacji (zakładka wipe i przycisk po prawej) ale usuwa to wszelkie dane z telefonu wraz z szyfrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pietr napisał:

Co i jak? Zapodaj mu najnowsze TWRP z poziomu fastboot, wgraj przez te TWRP najnowsze MIUIPolska/Xiaomi.eu bez żadnych dodatków i wtedy zobacz. Ew. pełen wipe po instalacji (zakładka wipe i przycisk po prawej) ale usuwa to wszelkie dane z telefonu wraz z szyfrowaniem.

Alez ja wlasnie tak robilem :) Mam najnowsze twrp, wgrane xiaomi.eu najnowsza wersja. Co ciekawe probowalem w twrp przed wipe, po wipe, format data, nawet wipe wszystkiego poza otg - ten sam efekt i to mnie wlasnie zastanawia jakim cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz opcję zmiany regionu?

Bo coś mi tu nie gra. Mi3, Mi5, Mi6 każdy na najnowszym Xiaomi.eu i żaden nie posiada opcję zmiany regionu jak wyżej piszesz.

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.8.2/xiaomi.eu_multi_MI6_8.8.2_v10-8.0.zip

Proponuję skopiować wszystko z telefonu na PC, potem wejść w zakłądkę Wyczyść (wipe), kliknąć Formatuj data(format data ) i wpisać yes. Po tym zakładka Zaaw. czyszczenie (advanced wipe) i sformatować partycję system. Teraz podłączyć telefon pod PC, skopiować pobraną paczkę z linku wyżej na telefon i zainstalować. Tylko po tej operacji będziesz miał kompletnie czysty telefon.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pietr napisał:

No, ale żeś się wtrącił i walnął gapę.

Nie walnąłem żadnej gafy (gafa, nie gapa). Pytanie brzmiało:

Dnia 4.08.2018 o 18:18, Nezumi napisał:

Gdzie w xiaomi.eu masz opcję zmiany regionu?

Czyli, gdzie ona jest, a nie czy ona działa. Opcja taka jest, znajduje się w wyżej wskazanym miejscu, a że nie można jej ruszyć? To już kwestia innego pytania.

4 minuty temu, Pietr napisał:

Raz, że pomyliłeś "reg" z "lok" to jeszcze zapomniałeś o fakcie braku takiej możliwości w Xiaomi.eu?

To już nie można się pomylić? Każda myśląca istota połączyłaby kroki i jeżeli nie znalazłaby nic pod "lok" to myśląc o zmainie regionu wpisała by "reg" i sama doszła do celu...

5 minut temu, Pietr napisał:

Skoro ma się rangę i ma się pomagać innym to trzeba jakąś wiedzę mieć na ten temat?

Odsyłam do wikipedii, aby dowiedzieć się, kim jest moderator: https://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_(internet)

6 minut temu, Pietr napisał:

Na przyszłość nie polecam składać porad których nie jest się pewien. Bo jeszcze komuś kto złamie rękę czy inną część ciała polecisz pojechać do dentysty.

 

Tobie polecałem, abyś przyhamował piętą i patrz, jednak łbem o ten parapet przydzwoniłeś i nie wiesz co piszesz...  Złamałeś sobie palec wpisując "lok", ktoś Ci umarł z tego powodu? Nie. Straciłeś co najwyżej 2sekundy, ah no i tracisz teraz kolejne, ale tym razem minuty na walkę w wojence, którę z góry przegraleś, bo po prsotu nie masz racji na żadnym polu tej dyskusji. Źle zadałeś pytanie, a teraz masz problem do mnie, że dostałeś na nie odpowiedź? 

9 minut temu, Pietr napisał:

I jeszcze z trzema kropkami pogardy...

Również odsyłam: https://sjp.pwn.pl/zasady/393-92-1-Zasady-uzycia-wielokropka;629815.html nie widzę tam nic na temat pogardy.

EOT. Kolejna Twoja odpowiedź w moją stronę skończy się po prostu warnem, mam dość upominania. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...