Jump to content

Mi Band 3 - pierwsze kłopoty i pytania (zewnętrzny HR)


vega4

Recommended Posts

1. Ekran dotykowy coś mi tak jakby słabo chodzi. Jak przeciągem w góre w dół albo na boki to ekran jakby 'skacze'.

Przykład. jest ekran startowy. chce przeciągnięciem palca w góre przejść na 'Steps' kroki. No i w sumie raz na 5 prób mi dobrze zaskoczy jak powoli przesuwam palcem.
Przy normalnym 'pacnięciu' palcem w gore (np podczas treningu cięzko o inny gest)  ekran sie tylko 'zatrzęsie'

2. Polskie tłumaczenie 

Mi to obojętne wolę nawet mówic po angielsku ale Nie róbcie sobie jaj tylko dajcie spolszczenia normalne oficjalne a nie że ludzie na allegro jakies lewe apki z tłumaczeniami wypuszczają. Nie przyspaża to dobrego wizarunku firmie. Apka jest dość uporna jeśli o to chodzi. Nawet jeśli secendary language jest english i główny damy na polski to na 'zdrowy łep' apka powinna zrobić fall back do angielskiego. A ta zmienia na chiński z powrotem - bez sensu.

3. czujnik HR.

Z góry zaznaczam że czujnik optyczny HR wXiaomi band 3 to najlepszy z jakim miałem do czynienia. Przynajmniej bije na głowe ten dostępny w opaskach i zegarkach Samsunga.

No ale. Do interwałów to się na pewno nie nadaje np nie ma co się oszukiwać. Więc bym prosił o informacje - czy można sparować opaske z zewnętrznym czujnikiem HR np Polar H10?
Drugie pytanie - czy aplikacja na androida pozwala na pobieranie danych z zewnętrznego czujnika HR takiego jak Polar i generowanie alertów na podstawie jego w opasce?
Myślę że dla wielu osób podchodzących poważnie do treningu to by było idealne rozwiązania. A tak jak dzisiaj to biegłem jednocześnie z włączoną opaską, jednocześnie telefon w drugiej ręcę i Polar na klacie. No tak. odczyty z opaski praktycznie pokrywały się z odczytami z Polara przy tętnie w granicach 120 no przy wyższych jeszcze musze potestować. No krótko mówiąc. Optyka w połączeniu z jakąś heurystyką nigdy nie będzie działać tak jak wykrywanie zmian pola magentycznego więc proszę o odpowiedź :)

Doszedłem do wniosku po prostu że są rzeczy do których zegarek/opaska się nadaje i takiego do których się nie nadaje. Xiaomi band 3 ma super czujnik tętna optyczny jestem pod mega wrażeniem. Kiedyś miałem Samsunga opaske za okolo 800zl tą ich najnowszą się okazało że sluchac muzyki z tego nie ma co(bo bateria starczy na 30 minut w podskokach). GPSa nie ma co bo i tak nie dorowna temu co w telefonie. Więc mi band 3 jest praktycznie idealny. droga nie jest; czujnik tetna dziala dobrze DO PEWNYCH ZASTOSOWAN.

No dajcie mi jeszcze możliwość podpięcia zewnętrzego HR po bluetooth do opaski i bedzie ideał (no tylko te probelmy z ekranem troche mnie irytują?)

pozdrawiam

Edited by vega4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...