Skocz do zawartości

Telefon gubi kartę sim


aseroth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam następujący problem. Note 3 SE po ponownym uruchomieniu po 5 minutach wyłącza 2 sim, w ustawieniach Karty SIM i sieci komórkowe, nie pokazują się ustawienia ani możliwość włączenia drugiej karty. Czy ktoś miał/ma podobny problem i czy sobie z nim poradził?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapoznałem się z tym tematem, posiadam następującą wersję MIUI 8: 8.5.3.0 STABLE. Z kolei nurtuje mnie następująca rzecz, wyłączana karta  SIM2 jest z PLAY, wcześniej ten numer był w PLUS ale przeniosłem. Po zainstalowaniu MIUI chce zweryfikować kartę SIM, na początku to olewałem, z kolei teraz tego nie mogę za bardzo zrobić bo co chwilę wyłącza tą kartę. Czy zaistniały problem może wynikać z niezweryfikowania karty SIM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie.

Podobnych tematów było sporo już, ale żadne rozwiązanie mi nie pomogło.

Otóż, mój telefon nie widzi drugiej karty SIM. Jak włożyłem kartę do innego telefonu, karta była widoczna ( w innym telefonie), potem wsadziłem ją do mnie i też ożyło.Po dwóch dniach rozładowała się bat. i znów nie widziało drugiej karty. Powtórne wsadzenie karty do innego tel.nie pomaga. Xiaomi nie widzi karty.

Muszę też dodac,że określenie "nie widzi" jest trochę na wyrost bo karta jest widoczna w sensie pokazuje się na pasku u góry zasięg sieci, ale jednocześnie mam info "Brak Sieci".

Do tej pory próbowałem: zmienić język na angielski; wyłączyłem Mi Konto( swoją drogą było ono zarejestrowane na stary numer którego już nie mam-moze to jest powód), powylanczalem Chmury i inne cuda, soft najnowszy. zaktualizowany 9.2.3.0 Stabilizatora. Karta dalej "Brak Sieci". Żadnych cudów nie mam poustawianych: internet na 1sim( tym widocznym), Sim1 jest dla mnie karta główna sim2 ma być " na dorzutke" jako pre peid.

Dodam, że zgodnie z tym co znalazłem w necie, karta SIM została zmodyfikowana tj. został wyciągnięty sam Chip i naklejony na kartę Sd( żeby nie tracić karty sd). Myślałem na poczatku,że może uszkodziłem Chipa ale w Honor 5C śmiga normalnie na dwóch simach więc chip uszkodzony nie jest.

Jakieś podpowiedzi, co jeszcze mogę zrobić?Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Edytowane przez dart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Mam taki dziwny problem, że telefon po jakimś czasie gubi kartę sim, jedyną kartę sim, która jest w telefonie. W drugim slocie jest karta pamięci. Jest to karta z Simplusa. Kiedy przełożyłam kartę do innego telefonu, tamten nie zgubił jej ani razu przez miesiąc. Natomiast RN3 dostał kartę z Nju i też nie wyłączył tej karty ani razu. I teraz nie wiem co może być przyczyną, uszkodzony telefon czy karta? Telefon nie jest nowy, ma rok, i przez ok. 8 miesięcy nie było problemu. Aktualizacja systemu nic nie zmieniła, ani na lepsze, ani na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...