Skocz do zawartości

Mi box a starszy tv


raideri

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uprościć starszej osobie odpalanie netflixa.

Jak na razie leci to prowizorycznie z pc,ale chciałem to ułatwić.

Naczytałem się o problemach z hdcp 2.2,i czy ruszy mi box na i netflix na 10 letnim tv.

Hdmi oczywiście jest.

Edytowane przez raideri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, raideri napisał:

czy ruszy mi box na i netflix na 10 letnim tv.

Ruszy. U mnie z 15-to letnią plazmą działa (Panasonica). Niestety TV ma tylko jedno hdmi i muszę ręcznie kabel zamieniać, bo hdcp z dekodera NC+ nie akceptuje żadnych rozdzielaczy. MiBox nie ma z tym problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Ale naczytałem się trochę tematów o cudach z netflixem i starszymi hdmi,mi box będzie praktycznie używany tylko do niego,dlatego pytam.

Wymiana telewizora,jak na razie nie wchodzi w grę.

A tak przy okazji,oreo już połatane i stabilne,czy ma jakieś fochy ?

To ma być dla osoby mało ogarniętej technicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oreo ma nadal spore odchyły. Póki co absolutnie nie polecam dla starszej osoby, bo do codzienności należy np. problem z uruchomieniem miboxa oryginalnym pilotem.

Ja używam starego Harmony i ten problem omijam sterowaniem IR, lol.

Co do problemu z HDCP2.2 afaik dotyczył on współpracy z amplitunerami, ale sam TV (znowu AFAIK) musi na wejściu mieć jakieś HDCP 1.x, żeby działać z Netflixem w HD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, raideri napisał:

To i tak byłby progres w stosunku do pc ;)

Z tego co udało mi się wyszukać ,ponoć tv ma hdcp 1.3 (42xv550p)

A o co chodzi z tym pilotem ?

Ja mam tv chyba z 1.4, ale 1.3 IMO powinno działać z Netflixem w HD. Może ktoś inny podpowie.

Przy okazji...

Podobno chwilowo wstrzymana jest aktualizacja do Oreo. Jeżeli kupisz nowego Miboxa 4k w wersji International (MDZ-16-AB), to powinien mieć na pokładzie MM 6.

Na Twoim miejscu nie klikałbym w celu sprawdzenia aktualizacji :)

Takie małe ostrzeżenie... Niestety ktoś tu się ostatnio skarżył, że nabył w czajna sklepie wersję z uszkodzonymi kluczami bezpieczeństwa. Skutek to brak Netflixa w HD.

Nie wiem skąd się biorą takie MiBoxy, ale mój z Biedry ma Widevine L1 i HDCP na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale też nie ma co sugerować się wpisem Marcelego bo trochę przesadza. 

 

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-box-3-update.45347/

 

Edit: W sumie to i ja przesadzam, bo to przecież nie jest stanowisko xiaomi. Chociaż o możliwym downgrade też wiedzieliśmy od Marka, nie bezposrednio od Xiaomi. Może xiaomi postanowiło kopiować apple również w kwestii komunikacji ze światem zewnętrznym. W apple niewyobrażalny byłby oficjalny kontakt założyciela forum o apple z programistami apple i opisywanie każdego kroku na forum. 

 

Dobra, koniec ot, Marceli te wrzuty o oreo rób w odpowiednim temacie bo zaśmiecamy wątek.

 

Edytowane przez rbbxx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.

Po kilku dniach bezproblemowego działania,mi box zaczął odtwarzać w sd,tak na oko 480p.

Oczywiście menu itd,w natywnej rozdzielczości 1080p,ale netflix,yt tragedia.

Box nie aktualizowany,android 6.

Po przywróceniu fabrycznych,wróciło do normy,ciekawe.

To nie wina neta,prędkość transferu była ok.

Jakieś pomysły co mogło być powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 być może

2 to podejrzewałem na samym początku,box był bardzo ciepły (obecne temperatury),ale po kilkukrotnym wyłączeniu i wychłodzeniu,nic nie pomogło.

3 statystyk nie sprawdzałem,ale na testerze sieci pod netflixem transfer był ok.

Po wysypaniu kodeka tylko reset do fabrycznych,czy coś można na to poradzić inaczej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu śmiga u mnie dsl-n17u,jest dla mnie po prostu lepszym urządzeniem od fonboxa 2.
Asus jest mniejszy,chłodniejszy,minimalne szybszy,lepszy poza jednym,współpraca z mi boxem.
Laptopy,stacjonarka,telefony chodzą z pełną choć kiepską prędkością +- 30Mb/s,np. z netflixem nie ma problemu.
Problem pojawia się na boxie ,obraz spada do sd,czasami wcale nie ładuje app,tester prędkości wariuje,mowa o asusie.
Na funboxie,wszystko wraca do normy,do samo przy hotspocie z telefonu.
Box bez problematycznej aktualizacji do oreo.Praca tylko na 2.4
Dlaczego to się gryzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lecisz przez 5GHz? MiBox ma czasem problemy z siecią 2,4 GHz, przynajmniej u mnie. Jak możesz to rozdziel sieci i przypisz MiBoxa do 5GHz, kanał poniżej 100. Spróbuj też przypisać stałe IP do boxa w ustawieniach DHCP routera bo u mnie na mobilnym routerze, nie wiedzieć dlaczego, dynamiczny adres stwarza podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak czytam i czytam bo sam mam MiBox od dwóch dni. Właśnie popełniłem błąd aktualizując go do najnowszej chyba 8:0 versii. Dodzwoniłem się do super kolesia z serwisu Mi i po dłuższej rozmowie zasugerował mi sprawdzenie MiBox na innym telewizorze. I co? Na telewizorze z tego roku śmiga jak głupi a na moim wysłużonym monitorze nie chce " w załączniku zdjęcie". Wniosek jest taki że nowe aktualizacje nie wspierają mojego starego portu HDMI a na nowym działają. Czy ktoś miał taki problem??? I czy wiecie jak go rozwiązać?

Dodam że kabel HDMI sprawny testowany wymieniany na nowy super nowy. Przed aktualizacją wszystko działało bez zarzutów. Dziwi mnie taka sytuacja ponieważ takie urządzenia kupuje się do starszych modeli TV żeby nie ponosić kosztów zakupu nowego TV. Jak bym chciał nowy TV to nie kupowałbym MiBox bo wszystko by było już w TV.

SAVE_20180822_160058 (1).jpeg

Edytowane przez shrek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...