Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

I po czym można to wywnioskować?

 

SAVE_20200226_170142.jpg

Pytam, bo kupiłem ten telefon wczoraj dla syna. Bootloader jest zablokowany, dziś poszła na niego oficjalna aktualizacja Miui 11 i nie wiem, czy telefon powinien się uceglić, czy nie, na razie wszystko działa.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartos, z Twoich słów wynika, że mam wersję EU, ale Orjon napisał, że sprawdza się po wersji modelu, a moja wersja telefonu jest taka sama jak kolegi green90000, który twierdzi że ma chińską wersję i w końcu nie wiem po czym sprawdzić na jaki rynek jest przeznaczony dany telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopałem w temacie fizycznych różnic między wersją na Chiny a Globalem. Nie ma absolutnie żadnych.
Jest tak, jak napisał @Bartos - chińczyki mają odblokowany bootloader i wgrane oprogramowanie Global, identyczne jak w wersjach na Europę. Różnica polega na tym, że bootloadera nie da się z powrotem zablokować - i po tym można poznać chińczyka.
Jeżeli masz Globala i zablokowany bootloader - to na 100% masz wersję przeznaczoną na nasz rynek.

@Bartos Dzięki za linka do recovery na chińczyki :) Na obecnym kompie nie wykrywa mi smartfona, ale to specyficzny sprzęt. Po weekendzie spróbuję na czystym win10.

//edit: U mnie jakąś godzinkę po uruchomieniu nowego Maxa3 wyskoczyła aktualizacja do Miui11. Zainstalowałem, zrobiłem factory reset, skonfigurowałem telewizor :D pod siebie i jest naprawdę rewelacyjnie, wszystko działa dokładnie jak trzeba. Po zrootowaniu usunę kilka nieużywanych aplikacji i będzie absolutne optimum.

 

 

Edytowane przez green90000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

stałem się dziś szczęśliwym posiadaczem Mi Max 3 (mam nadzieję),

i przyznaje ze cały wątek przeczytałem prawie 2 razy ale się w tym wszystkim z lekka gubię,

telefon kupiłem na allegro, sprzedawca na moje zapytanie poinformował mnie, że telefon jest z chińskiej dystrybucji,

z tego co zdążyłem sprawdzić bootloader jest odblokowany, jęz. polski jest,

mam kilka pytań - pomóżcie proszę, bo nie chciałbym uceglić fona: 

 

1. Czy z powyższych informacji wychodzi że mam syfMIUI  ?

2. Jeżeli tak, to czy dobrze kojarzę że mam wgrać China Stable a dopiero później ten od xiaomi.eu ? 

3. Którą wersje China powinienem wgrać żeby nie uceglić telefonu zbyt niską wersją  (ARB) ? 

4. Jestem trochę rozczarowany i zły, bo myślałem że dostanę telefon z Oreo, mam program który nie działa na

wyższym systemie niż 8.1 a bardzo go potrzebuję, czy istnieje JAKAKOLWIEK możliwość powrotu do 8.1  (biorąc pod uwagę moją wersję natenczas) ? 

 

 

pozdrawiam

Łukasz

 

 

 

 

6XoquKY.png

Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 To zależy jaką masz wersie miui, zapewne masz nowy global wgrany

2 jak chcesz xiaomieu to najlepiej wg poradnika, recovery>format data>xiaomieu>root

3 ARB ma to do siebie, że nie możesz wgrać niższej wersji niż masz, a zawsze jest najbezpieczniej wgrać najnowszą. 

4 ..... musisz poczytać, czy możesz wgrać starszą wersję xiaomieu, ale chyba nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przede wszystkim dzieki za tak szybką reakcję,  ręcę mnie świerzbią żeby działać ale nie wiem na razie jeszcze jak ;)

 

2 minutes ago, Bartos said:

To zależy jaką masz wersie miui, zapewne masz nowy global wgrany

a można to jakos sprawdzić  ? 

 

3 minutes ago, Bartos said:

jak chcesz xiaomieu to najlepiej wg poradnika, recovery>format data>xiaomieu>root

no tak, chce chcę :) tylko dalej nie wiem czy mam wgrywać  pierwsze China i którą wersję jeśli już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, to ja ostatecznie podejmuje decyzje,

ale napisz mi jeszcze proszę,  skąd przekonanie że w moim przypadku nie muszę wgrywać china stable (a co za tym idzie blokować bootloadera), odblokowywać go znowu,

tylko od razu recovery i  xiaomi.eu ?  Co w moim przypadku kwalifikuje mnie do tego ?

Jeszcze raz dzięki za fatygę;

romami się bawię od 2010 roku kiedy to sprawiłem sobie pierwszy HTC Desire, to mój ósmy fon, zawsze root i "bawię" sie custom romami - to nigdy nie byl problem,

i tak jak w przypadku Redmi Note 3 tez sobie poradziłem, to tu troszkę nie wiem po prostu co robić żeby telefonu nie spitolić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

On 9/18/2018 at 12:57 PM, Bartos said:

Czyżby XIAOMI chciał uśmiercić Mi Max? Dodatkowo wydany komunikat, że wersje telefonów na rynek azjatycki nie są przeznaczone do instalacji romów Global (nie można ich zainstalować bez uszkodzenia telefonu,) jak również romy Global mogą być zainstalowane tylko na telefonach przeznaczonych na rynek europejski itp. (chyba chodzi tutaj o telefony z zablokowanym bootloaderem, podczas instalacji takiego romu uszkodzimy telefon).

A co z z powyższym  ?

Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx

On 8/17/2018 at 10:53 AM, Bartos said:

na xda czytałem, że telefony mimax3 sprzedawane w chinach, mające rzekomo global rom, mają nieoficjalna metodą odblokowany bootloader, oraz wgrany fake rom, który jest podróbą, i może uszkodzić partycję w telefonie. XDA zaleca instalację czystego romu China i potem ewentualnie wersję EU. 

  

On 8/23/2018 at 1:11 PM, fido70 said:

Od razu po rozpakowaniu (no, prawie, bo pobawiłem się tym globalem 15 min bez konfigurowania Google itp) wrzuciłem TWRP + MIUI.Polska bez przechodzenia przez China... Wszystko jest ok., nawet nie było żadnych błędów podczas instalacji (na czerwono). Jakieś powody do martwienia się w najbliższym czasie?

 

On 8/23/2018 at 1:40 PM, Guest said:

jak od razu instalujesz miuipolska to coś tam zostaje w fonie z fake'a i temu się wgrywa najpierw china

sugerowałem się powyższymi wypowiedziami ze strony nr 2,

nikt tego nie zakwestionował później  wiec nie wiem czemu uważasz że pytam o bzdury, 

zwyczajnie boje sie o telefon, i nie wiem czy wgrywac od razu TWRP  i rom od .eu 

To co napisales w pkt 1 i 2 jest dla mnie oczywistą oczywistością i nijak sie ma do tego o co pytam, nie odbierz mnie źle,

ale po prostu chyba nie zrozumiałeś o co pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackbird nie cytuj starych wypowiedzi. Szczególnie moja wypowiedź, tyczyła czasów gdzie MiMax3 był kupowany w Chinach, z przerobionym globalem, Wtedy nie było jeszcze wersji global. Nikt nie wiedział skąd chińczycy wzięli rom global. Podejrzenia padły, że to przeróbka jakiegoś innego, wszystko po to by Europejczycy i reszta świata kupowały chińskie wersje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos wybacz, rzeczywiście mój błąd, czytałem cały wątek naraz i jakoś nie skorelowałem że to dwie różne wersje Global, 

wgrałem pomyślnie wczoraj recovery Orange Fox, ale z małymi problemami, bo z tego co czytalem na Mi max'a z Pie, nie działa komenda

fasboot boot recovery

a i przy komendzie flash sypało błędami,

poradziłem sobie uruchamiając narzędzie z xda o nazwie TOOL ALL IN ONE,

a potem poszło gładko, tzn zainstalowałem rom .eu w takiej samej wersji co zainstalowany global czyli 10.3.1.0

 

Mam jeszcze jedno pytanie do was Panowie @Bartos i @dzidexx

gdzies mi sie obiło o oczy,

że ARB nie tyczy się custom romów które nie są oparte na MIUI, 

czy też o tym słyszeliście i możecie to potwierdzić, tzn czy moge z obecnego MIUI przejsc na jakiś customowy i nie uwale telefonu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam to samo - nowy interfejs jest srednio responsywny (zwlaszcza Control Center), musze po kilka razy klikac palcem (koncem opuszka) by zareagowalo (zmiany jasnosci sa bardzo, ale to bardzo niewygodne).

Dodatkowo ten scroll z gory, ktory domyslnie pokazuje opcje zamiast notyfikacji - niewygodne i upierdliwe to, na szczescie mozna z lewego gornego rogu.

Podoba mi sie natomiast grupowanie notyfikacji.

Edytowane przez ruemere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...