Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienia - - - > wyświetlacz - - - > tryb ciemny. 

 

A motyw nie pamiętam jaki był na focie, bo co chwilę się tym bawię... Ale stawiam na MiOwn3, Light V10, albo Dark V10. Te mniej /więcej w tym czasie były trenowane... Oczywiście region, teraz nie pamiętam, ale stawiam na Norwegię lub Indie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz taki problem na MIUI Polska, że po pewnym czasie aplikację nie mogą łączyć się z internetem mimo, że jest LTE, np. Youtube, Yanosik, działa np. tylko na Chrome. Dopiero jak uruchomię ponownie telefon to działa. Miałem tak samo na Redmi Note 5 Pro. Identycznie. Nie wiem jakieś ustawienie czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi i nie mogę sobie z tym poradzić. Jakoś muszę to użytkować.

Jeszcze ta bateria mnie osłabia, za chwilę ledwo dzień będzie trzymać. Sygnał sieci mi dużo baterii wciąga.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie chce mi się już od nowa wszystkiego robić. Ustawiania, aktywowania... Robiłem ostatnio to kilka razy i mam dość.

Nie instalowałem miflashem nigdy jest jakaś zasadnicza różnica? Jak ja twrp.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obczaje na przyszłość.

Ja mam coś nie tam z ustawieniami aplikacji bo widać, że dużo ma autostart. Wywaliłem prawie wszystkie i będę stopniowo dodawał i zobaczę czy będzie lepiej, ta bateria powinna znacznie dłużej działać jak ekran jest wyłączony, spokojnie do trzech dni, a nie taka padaka.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuję bo naprawdę mam dość instalacji softu.

Zobaczę co teraz pokaże, ogólnie znalazłem informację, że telefon nie przechodzi w deep sleep co pokazuje, że jest wybudzony. Podobno ustawienia aplikacji mają znaczenie. No nie chce mi się wierzyć, żeby taka różnica była między tymi wierszami, to musi być coś z ustawieniami spokopane. Będę to sprawdzał, bo ten telefon powinienem bez problemu co dwa dni ładować w taki sposób jaki ja go używam. Jak nie co 3 dni.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wersje xiaomi.eu mają coś nie tak, niby działają, ale nie tak sprawnie jak Global. No i GPS i zasięg sieci jest gorszy niż w Global, powiadomienia Gmail nie zawsze działają.  Jedyna wada Globala to aplikacje google i preinstalowane inne które trzeba usunąć. 

 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę wreszcie napisać, że aktualna wersja xiaomi.eu jest bardzo dobra. Poprawiono problemy z komunikatami w Google Play, Gmail powiadamia o nowej poczcie, działa gładko i przyjmie. Do tego zainstalowałem Kernel resurrected i jest super. 

 

Co do drenażu to gdzieś czytałem, użytkownicy Pixeli narzekają aplikacje cyfrowa równowaga, która zamula telefony. Możesz ją też usunąć jak nie korzystasz 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym kernerem. w sensie taki, że po co się to zmienia i co to m dać?

Ok już się trochę zaznajomiłem. Serio trzeba wipe robić? Ja się chce stary dać do roma się wgrywa normalnie czy coś innego się robi. Root niepotrzebny?



Aplikacji też nie kojarzę

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel obniża dolne taktowanie procesora i podnosi górne, mamy taktowanie 300-2,21MHz . Ogólnie telefon sprawniej działa i mniej zużywa energii.

By go zainstalować wystarczy w recovery zamontować partycje Vendor i wgrać kernel.  Na razie działa z modami np xiaomi.eu   i starszymi stabilnymi wersjami Global. W najnowszych wersjach Global jest problem z WiFi, które trzeba komendą w terminalu aktywować ręcznie po każdym restarcie (zostanie naprawione) 

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/development/resurrectedkernel-t3843082

 

Cyfrowa równowaga to program wrzucony z pixela do naszych miuipolska, siedzi w systemie ale nie ma go w ustawieniach i menu (trzeba ręcznie dodać) zlicza czas spędzony z telefonem.

g_-_-x-_-_-_xb3d4f19e-545d-4f92-ba07-277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i faktycznie pozmieniało zegary. No nic będę testował.

Nie ma opcji usunięcia tej aplikacji w sumie nie wiem dlaczego.

Denerwuje mnie fakt, że włączają mi się same aplikacje w tle. Facebook, massenger, Samsung Heathy. Mają że wtle nie mogą działać. Autostart też nie mają. Nie wiem o co chodzi.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej apki, to jest ona wrzucana jako systemowa, więc jak chcesz usunąć to musisz jakimś programem z dostępem do roota, np. Titanium Backup lub SD Maid.

Facebooki itp. są chyba tak skonstruowane by działać w tle, bo inaczej nie miałbyś powiadomień.  Możesz też aktywować opcje programistyczne i w nich gdzieś przy samym dole masz opcje ustawiania ile programów może pracować w tle. ja ustawiam zawsze na 4 i więcej się nie uruchomi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie działam bez root. Google Camera działa, kernel też potestuję na dłużej zobaczę jak się telefon będzie zachowywał. Aplikacja niech sobie siedzi narazie. Najgorzej wygląda sprawa z Samsung Heathy, 11% baterii mimo, że jej nie używałem. Reszta jest znośna. Wywale konto do synchronizacji zobaczymy co się będzie działo. Trzeba kombinować widzę.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się okiełznać temat prawdopodobnie z baterią. Miałem harmonogram na włączanie oszczędzania energii na noc. Powiem szczerze, że dzisiaj tego nie zrobiłem i wczoraj i średnio po 2% baterii poszło tylko, a nie 15-20%

 

Problem teraz taki mam, że mi powiadomienia nie przychodzą z takich aplikacji jak Faceboo, Messenger, Gmail.  Whatsup działa, Talpak czy kilka innych. Ogólnie Gmail np. się nie synchronizuje, muszę wejść w niego i ręcznie przeciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja xiaomi.eu wyświetla powiadomienia, wcześniejsze tego nie robiły.

Być może w powyższych aplikacjach wyłączyłeś autouruchamianie/działanie w tle i dlatego nie masz powiadomień. Spróbuj przywróci ustawienia fabryczne tych aplikacji. 

ja wczoraj zainstalowałem Global beta i kernel resurrected i od 23 do 7 rano bateria spadła 1%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autostarcie ich nie mam. Z messengera raz przychodzą szybko czasem w ogóle. Facebook dziwnie się zachowuje, a Gmail szkoda gadać.

 

No to nieźle, bateria na wygaszonym lepiej się zachowuje z tym kernel o którym piszesz.

 

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam poraz pierwszy :)

Takie mam pytanko: czy tym urządzeniu w menu jest opcja w zakładce - wyświetlacz- - ROZMIAR CZCIONKI I ROZMIAR WYŚWIETLACZA? (chodzi mi o powiększenie nietylko czcionki lecz również zawartości na wyświetlaczu)

Tak ma np: samsung A70, mate 20 pro, lenovo P2.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach wyświetlacza można powiększyć lub zmniejszyć wielkość czcionki i to tyle tutaj.

Opcje developerskie trzeba uaktywnić klikając szybko parę razy w ustawienia>o telefonie> wersja MIUI. Wtedy będą dostępne opcje programistyczne w Ustawienia>dodatkowe ustawienia> opcje programistyczne i tam gdzieś w drugiej połowie listy jest opcja najmniejsza szerokość. By zwiększyć pole zawartości na wyświetlaczu trzeba wpisać coś powyżej standardowych ustawień 392, ja mam np. 443. Wtedy wszystko jest mniejsze i więcej tekstu się mieści. Aby zmniejszyć obszar (wszystko większe) trzeba wpisać mniejszą wartość od 392, np. 382 lub 372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  nie potrzebuje parametrów wyśrubowanych, dlatego decyduję się na MAX3

potrzebny mi duży czytelny ekran do GPS, do internetu, noi żeby w dużym słońcu też było widać.

Opcje EU Global są tańsze na allegro, zakładam ze nie mają żadnych niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...