Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam HMNote4X i już miałem kupić HMNote5 kiedy pojawiła się informacja o Max3, co prawda liczyłem na SD710 ale 636 też nie jest zły, i tu moje pytanko do kogoś kto ma wersję 6/128 lub coś więcej wie o niej.
Naczytałem się że to tylko na rynek ChRL i wersji EU/Global/International nie będzie, że jest ARB i problem z rom'ami i takie tam.
Pytania mam dwa, czy do wersji 6/128 można bezpiecznie wgrać ostatni stabilny xiaomi.eu i czy pasmo B20 będzie aktywne? 
Tudzież czy występują jakieś inne niuanse z tą wersją jakiej nie ma w 4/64...

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem mi max 3 w Goldway. Mam zainstalowaną miui global 9.6.4 i straszne problemy z zasięgiem sieci. Czytałem że jest to wina oprogramowania. I teraz kombinować i wgrać inną wersję softu, czy poczekać na aktualizację, która powinna rozwiązać problem z zasiegiem.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście w stanie mi powiedzieć o co tu chodzi u czemu tak potężne zużycie sygnału sieci? Przeważnie mam po 24% co i tak jest bardzo dużo (moja narzeczona w RN5 ma zużycie na sygnale sieci jakieś 9% w Tmobile, ja jestem w Orange), ale teraz to jestem w szoku. To chyba najbardziej drenuje mi baterię. Macie jakiś pomysł jak obniżyć pobór energii na sygnał sieci? 

Screenshot_2018-10-13-21-47-12-721_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie kierował tymi procentowymi elementami zużycia baterii. Pokazują co chcą. Dla przykładu przez pierwsze 10 minut po odlaczeniu pograłem sobie w Hearthstone i miał on prawie 80% zużycia baterii przez ten czas. Do czasu rozładowania (co trwało kilka dni) Hearthstone w ogóle nie był odpalany, co nie przeszkodziło mu w utrzymaniu pierwszej pozycji w owym rankingu użycia baterii, również mając przypisane te 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem upgrade do china 10.0.3.0 Stable. Myślałem że poprawi się coś z automatycznym wykrywaniem lokalizacji ale nadal lipa. Zmuszony więc jestem do instalacji miui.eu. I teraz pytanko który rom mam wgrać żeby nie było cegły w związku z tym całym antirollback

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5h SOT przy 26%... Jestem niesamowicie zły. Coraz bardziej żałuję zakup tego telefonu. Moja kobieta ma 34% w Redmi Note 5 przy SOT 9 godzin, więc coś jest ostro nie tak. Błagam, ratujcie... Ewentualnie powiedzcie, za ile wymienię baterię w tym telefonie, bo może z nią coś nie tak... 

Screenshot_2018-10-16-08-27-19-549_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma być nie tak? sot sot'owi nie równy. Ja wczoraj wracałem z Pragi i telefon przetrwał 7h sotu na nawigacji i zostało mu ponad 30%, w międzyczasie jakieś fotki po drodze i żaden inny telefon by tyle nie przetrwał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grosz213 napisał:

8,5h SOT przy 26%... Jestem niesamowicie zły. Coraz bardziej żałuję zakup tego telefonu. Moja kobieta ma 34% w Redmi Note 5 przy SOT 9 godzin, więc coś jest ostro nie tak. Błagam, ratujcie... Ewentualnie powiedzcie, za ile wymienię baterię w tym telefonie, bo może z nią coś nie tak

Taki wynik jest bardzo dobry i to norma w maxie. Jeden z najlepszych na rynku. Nie wiem skąd to niezadowolenie. 

Średnio baterie trzymają po 5-7h sot.

Zrób sobie test baterii w apce PC Mark i zobaczysz gdzie piastuje się twój wynik w rankingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki: Na stronie MIUI w wykazie z romami telefonu nadal niema. Oficjalnego romu do pobrania w oficjalnym źródle też nie ma. O androidzie 9 też ani słychu. 

Na XDA też jakoś cicho, nie ma nic customowego. 

Jaka jest polityka Xiaomi co do tego modelu? A konkurencja rośnie. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mecenas77 napisał:

Od wczoraj pojawiła się wersja miui 10 global przez ota i potwierdzam że problem z zasięgiem rozwiązany 

Screenshot_2018-10-22-07-59-09-093_com.android.settings.png

Dzięki bo auto miałem wyłączone. :)

 

Nowe ikony niespecjalnie mi się podobają...

No i otwarte aplikacje na liście układają się teraz po dwie (dobrze) ale nie mogę ich zamknąć gestem w górę.

Tak ma być czy coś mi się poprzestawiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa, dodatkowo np. będziesz miał możliwość instalowania motywów jeśli wcześniej w PL była ta opcja zablokowana. W innych telefonach i starszych wersjach ROM ponoć zmieniając region z Pl na inny pozbywamy się ograniczenia głośności które było narzucone na nasz region. Nie wiem jak jest z nowymi telefonami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...