Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Masz odblokowany bootloader i wgrany Global dla wersji 4/64.  Jeśli nastąpi automatyczna aktualizacja romu, to uwali telefon, szczególnie jak samoczynnie po aktualizacji zablokuje się bootloader. Nie rób żadnej aktualizacji, a najlepiej wgraj czysty miui china, BL się zablokuje, odblokuj go i potem rom miuipolska.

 

Że masz odblokowany bootloader to się domyślam bo wersja global nie będzie działać na telefonie przeznaczonym na chiński rynek.  

Możesz jeszcze jak już masz ogblokowany bootloader wgrać TWRP recoevey i od razu miuipolska, ale nie wiem czy system będzie działał poprawnie, czy nie będą jakieś błędy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni używam Mi Maxa 3 od Goldwaya. Telefon przyszedł wgranym Global 9.6.4, wrzuciłem mu China stable 9.6.11 I zablokowałem bootloader, po czym złożyłem "wniosek" o odblokowanie co wiąże się z 700+ godzinami czekania. Trochę mi zajęło żeby uruchomić Google Play na nimz ale wreszcie mam wszystko skonfigurowane. 

Na moim poprzednim Mi Max1 i RN3pro używałem od zawsze roku AOSP extended i poza świetnymi gestami w miui reszta wszystko na minus. Wrzuciłem Nova launcher, okrągłe ikony, zmiana uprawnień większości aplikacji i dopiero telefon stał się używalny.

Dzisiaj ponad 5h nawigacji z włączonym ryskiem, Janosikiem i Spotify i pozostało nadal 40% baterii.

Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca oczekiwania powstanie oficjalny AOSP Extended I będę mógł się pożegnać z miui

Screenshot_2018-09-21-20-01-17-928_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.1ca4eb0a8ca3dd3be67c2f5d29c1b833.pngScreenshot_2018-09-21-19-58-27-614_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.195ad1fe68f48c8f51d2caa934646a6b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam jak bumerang z kwestią swojej baterii. Po przeczyszczeniu telefonu niczym Xenną extra oraz wgraniem nowego softu nic się nie poprawiło. Bateria dalej ucieka jak złodziej z paczką fajek z kiosku ruchu. Nie mam już siły... Zazdroszczę wszystkim którzy mają wyniki ponad 10 godzin, to jest jakiś dramat... Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że dostałem egzemplarz jakimś cudem już po iluś cyklach i z wyjechaną baterią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na forum pierwsza przygoda z telefonem Xiaomi więc mam kilka pytań.

Najpierw chciałbym powitać wszystkich użytkowników i pozdrowić, ja mam na imię Wojtek.

 

Używam na ogół Samsungów, w tej chwili mam S7 i S8 (bez plusa) ale skusiłem się na Mi Max 3 w wersji 4/64 ze względu na wielkość ekranu, czasem się przyda.

Kupiłem od jednego ze sprzedawców na Allegro który opisuje się tak "Slep xyz jest częścią brytyjskiej firmy LOGICNET oraz Goldenstone Trading Ltd w Hong Kongu. 

Miał przyjechać z wersją "eu", tak mi obiecywano, ale dostałem taki niby(?) "global" , dodaję zrzuty ekranu.

Data aktualizacji zabezpieczeń z 1. lipca, czy to to najnowsza?

Dodam, że Google Pay (po zainstalowaniu) dodało kartę bez problemu (nie używam ale chciałem sprawdzić) a aplikacje pogodowe wykrywają moją lokalizację.

Czy to jest więc oryginalny system Global czy jakaś chińska jego podróbka?

Mogę zostawić jak jest czy warto instalować polskie Miui?

 

Będę wdzięczny za porady :)

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

Edytowane przez Woytec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Woytec napisał:

Jeśli to dla mnie odpowiedź to bardzo dziękuję :)

Wychodzi na to, ze lepiej niczego nie ruszać i używać spokojnie.

to było do tramwaja :P

co do Ciebie to przy uruchamianiu masz na samym dole kłódkę i jest napis unlocked czy locked?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Shly napisał:

to było do tramwaja :P

co do Ciebie to przy uruchamianiu masz na samym dole kłódkę i jest napis unlocked czy locked?

Nie ma żadnej kłódki ani napisu, po prostu się uruchamia.

Jednak na ostatnim ze screenów które wrzucałem w pierwszym swoim poście swoim poście powyżej widać napis, że urządzenie jest zablokowane i bezpieczne.

Ładowarkę też dostałem z polską wtyczką bez żadnych przejściówek, szybką, taką jak w Mi8.

Edytowane przez Woytec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze cacko oficjalnie w Polsce :) Oficjalny dystrybutor, mi-home wycenił go na 1249 zł.

 

// edit po 7 godzinach:

Byłem w Mi Store w Arkadii. Do wymacania Maxa3 stała trzyosobowa kolejka :shock:. Pierwsze wrażenie: Bardzo solidnie wykonany, wszystko idealnie spasowane, nie ugina się, itd. Wielkość na żywo - zaskoczenie. Jest spory, ale jak na 6,9 cala - niewiele większy od mojego obecnego 5,5 calowca. To zasługa wąskich ramek i proporcji 18:9.

Dwie wady, pewnie do wyeliminowania: Wszystkie aplikacje są na pulpitach głównych, brak jest "szufladki" z ikonami wszystkich zainstalowanych aplikacji. Ale to chyba się da obejsć innym launcherem, o ile oryginalny nie ma gdzieś takiej opcji?
Druga niedogodność - przycisk "wstecz" jest po prawej stronie ekranu. Wolę mieć po lewej, przyzwyczajenie i logiczność. Czy jest możliwość zmiany kolejności dolnych przycisków?

Edytowane przez tramwaj
ciąg dalszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze cacko oficjalnie w Polsce Oficjalny dystrybutor, mi-home wycenił go na 1249 zł.
 
// edit po 7 godzinach:
Byłem w Mi Store w Arkadii. Do wymacania Maxa3 stała trzyosobowa kolejka :shock:. Pierwsze wrażenie: Bardzo solidnie wykonany, wszystko idealnie spasowane, nie ugina się, itd. Wielkość na żywo - zaskoczenie. Jest spory, ale jak na 6,9 cala - niewiele większy od mojego obecnego 5,5 calowca. To zasługa wąskich ramek i proporcji 18:9.
Dwie wady, pewnie do wyeliminowania: Wszystkie aplikacje są na pulpitach głównych, brak jest "szufladki" z ikonami wszystkich zainstalowanych aplikacji. Ale to chyba się da obejsć innym launcherem, o ile oryginalny nie ma gdzieś takiej opcji?
Druga niedogodność - przycisk "wstecz" jest po prawej stronie ekranu. Wolę mieć po lewej, przyzwyczajenie i logiczność. Czy jest możliwość zmiany kolejności dolnych przycisków?
Da się zmienić przyciski ale i tak lepsze są gęsty.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, możesz jedynie ustawić język polski w klawiaturze gboard lub wyszukiwaniu głosowym.
Mi w czystej chińskiej wersji najbardziej przeszkadzał nie angielski a chińskie krzaczki w niektórych miejscach i w aplikacjach np. czytnik pdf który pomimo zmiany na angielski pozostał w języku chińskim

Polecam sprawdzanie co jakiś czas czasu oczekiwania, ja dostałem 30 dni, a wczoraj po 16 dniach udało się odblokować.

Nie polecam w chwili obecnej Orange Fox recovery, gdyż każda instalacja romu kończyła się bootloopem. Po zmianie na Redwolf recovery xiaomi.eu 8.8.9 zainstalowało się bez problemu

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.miui.com/thread-17532427-1-1.html

AntiRollBack jest od 9.6.12 stable i 8.8.17 beta czyli nie możesz wgrać nic starszego bo będzie brick

w Twoim przypadku najlepiej wgrać najnowszą wersję xiaomi.eu (obecnie 8.9.20), lub poczekać na oficjalny rom globalny z ARB, 9.6.6 i 9.6.7 Global (które są nieużywalne przez problemy z zasięgiem) jeszcze nie mają ARB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zainstalować MIUI 10 (miui_MIMAX3_V10.0.3.0.OEDCNFH_68b4bc90fe_8.1) i mam taki błąd jak na screenie. Ktoś wie ocb? Mam globala.

Edit: dobra nieważne, podobno to jest chińska wersja romu chociaż xda podaje ten rom jako global.

photo_2018-10-08_21-19-13.jpg

 

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że jedna osoba napisała na forum nie znaczy, że to jest prawda. To jest chińska wersja stable

Wystarczy spojrzeć na nazwę pliku: miui_MIMAX3_V10.0.3.0.OEDCNFH_68b4bc90fe_8.1

9 godzin temu, samson09 napisał:

To xiaomi.eu nie jest oficjalny?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 

Xiaomi.eu (MIUI Polska) to modyfikacja oficjalnego systemu china wypuszczonego przez xiaomi do użytku poza chinami przez zespół niezależnych developerów

Wersje Global są oficjalnymi wypuszczanymi przez xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...