Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem syfmiui, wgrałem twrp, zainstalowałem z działu pobierz MIUI Polska, wersja miui 10 - 8.8.30. 
Można teraz jakoś normalnie uruchomić to twrp, ono tam cały czas jest? Czy trzeba wgrywać je przez fastboot od nowa? Przepraszam, jestem całkowicie zielony w tym temacie. Osiągnięciem dekady było dla mnie wgranie xiaomi.eu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzymaj klawisz zasilania-> restartuj-> dolna błyskawica-> jesteś w TWRP wipe data + dalvik/cache-> podłączasz kabel usb i kopiujesz nowy rom-> instalacja -> clean dalvik/cache 

przed wgraniem zgraj sobie ważne pliki bo się usunie wszystko, i nie kliknij nic innego do wipe'a prócz tego co napisane bo możesz uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Shly napisał:

przytrzymaj klawisz zasilania-> restartuj-> dolna błyskawica-> jesteś w TWRP wipe data + dalvik/cache-> podłączasz kabel usb i kopiujesz nowy rom-> instalacja -> clean dalvik/cache

Warto było dodać, że opcję roszerzonego menu zasilania należy najpierw włączyć w ustawieniach programistycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grothgar napisał:

Warto było dodać, że opcję roszerzonego menu zasilania należy najpierw włączyć w ustawieniach programistycznych...

a widzisz myślałem, że to domyślnie jest.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grothgar napisał:

Warto było dodać, że opcję roszerzonego menu zasilania należy najpierw włączyć w ustawieniach programistycznych...

Dzięki @Grothgar, wszystko się wyjaśniło. "Błyskawica" się pojawiła, twrp włączone.

Pytanie teraz do Ciebie i do @Shly - czy mam robić pełen wipe czy wejść w advanced wipe i tam zaznaczyć następujące kratki: dalvik/art cache oraz data? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem normalny wipe na początku ten domyślny, wgrałem system i potem zaznaczyłem te opcje do usunięcia dalvik i cache, telefon działa. Będę obserwował teraz baterię. Akurat jutro czekają mnie podróże pociągami, więc będzie okazja do zobaczenia jak działa bateria. Dziękuję bardzo za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, samson09 napisał:

Ponoć wyszedł już oficjalny Rom global
 

Chciałem wrzucić taką refleksję i nawet nawiązuje ona do pytania.

Czy nie czujecie się oszukani przez Xiaomi? (jak niektórzy na forum MIUI, lub XDA). Telefon już jest, a oficjalnego ROMu nie ma nadal. Oficjalnego w sensie dostępnego do pobrania ze strony MIUI.  ROMy które okazują się być oficjalne a nie udostępnione nie są traktowane jako oficjalne.  POCO wyszedł  później, a już ma do pobrania soft.

 

Czyżby XIAOMI chciał uśmiercić Mi Max? Dodatkowo wydany komunikat, że wersje telefonów na rynek azjatycki nie są przeznaczone do instalacji romów Global (nie można ich zainstalować bez uszkodzenia telefonu,) jak również romy Global mogą być zainstalowane tylko na telefonach przeznaczonych na rynek europejski itp. (chyba chodzi tutaj o telefony z zablokowanym bootloaderem, podczas instalacji takiego romu uszkodzimy telefon). A sam komunikat wydany chyba trochę za późno.

Tak samo wersja 6/128 - ponoć przeznaczona tylko na rynek azjatycki, nie przewidziano dla niej romu Global.  

Coś tutaj jest nie tak, Xiaomi podkłada sobie nogę? Wielu zrezygnuje z zakupu Xiaomi za ich politykę.

Sam zastanawiałem się nad MM3 ale na razie się wstrzymuje, nie wiem jak się potoczy sprawa z ROMami, jakie będzie miał wsparcie. Oby nie skończył jak mój MM1, gdzie poza oficjalnym MIUI i XIAOMIeu nie ma wsparcia dla alternatywnych softów.

 

Dodatkowo wiele osób zapewne będzie szukało wersji 6/128 która nie wiadomo czy dostanie Global, a jak nie to zostaje odblokowanie bootloadera i instalacja softu niezgodnego ze specyfikacją regionalna telefonu. 

 

Czy rom z działu download jest uniwersalny dla wersji 4/64 - 6/128 czy tworzony z myślą tylko o 4/64? 

Ktoś tam gdzieś na XDA wspominał że możliwe jest, że te dwie wersje telefonu mają inaczej adresowane bloki pamięci i wgranie nieodpowiedniego ROMu trochę w nich miesza. 

 

Pozdrawiam i nie odbierzcie tego jako krytykę.

 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie 6/128 nie dostanie global to lipa. Mnie jedyne co wkurza to że nie ma języka pl i większość aplikacji otwiera się po angielsku tak jak jest ustawiony język systemowy. Druga sprawa to żadna aplikacja chociażby pogodowa nie wykrywa położenia tylko trzeba ręcznie dodawać miejsca.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprawa mniej się komplikuje jak masz odblokowany bootloader. Miuipolska wydaje swoje romy oparte na chińskiej wersji developerskiej, więc podrasowany china rom.

Tylko potrzebujemy potwierdzenia od twórców, czy xiaomi.eu/miuipolska ROM można bez żadnych obaw zainstalować na wersji 6/128.

Na XDA ludzie instalowali global na 6/128 i działa, ale... nie wiadomo czy nie rozwala to wewnętrznie jakiejś struktury pamięciowej, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem oferty na ali...

W przypadku wersji 4/64 wszyscy zgodnie podają że telefon ma zainstalowany MIUI w wersji global, nawet są zrzuty ekranu.

W przypadku 6/128 sprzedawcy podają że telefon ma zainstalowany MIUI China global. Czyli ma zainstalowany MIUI w wersji chińskiej z dodanymi językami z wersji global.

Przeglądając Mi store, też potwierdza się teza: na chińskim mi store MM3 ma 6gb RAM i 128gb pamięci, pozostałe, global czy to UK mają MM3 tylko w wersji 4/64

 

Także, łatwo wywnioskować, że 6/128 jest przeznaczona na rynek chiński, i pierwotnie powinien mieć MIUI China. Mając zablokowany bootloader i instalując Global uwalisz telefon. 

Tak samo jest to prawdopodobne, gdy masz jakimś cudem wgraną wersje Global i system automatycznie zaktualizuje się do nowszej wersji blokując bootloader, wtedy też wysypie się system. 

 

Najbezpieczniej jest wgrać dla wersji 6/128 czysty MIUI China i odblokowac bootloader (czekając 720h, chociaż już są zgłoszenia, że xiaomi niektórym każe czekać 1440h), a potem wgram xiaomi.eu/miuipolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale skoro jest jakiś miui China global to może jest jakaś możliwość dodać tylko język pl do oryginalnego China.

 

Poza tym sam coś pisałeś o tym że xiaomi.eu czy miui polska mogą coś namieszać że struktura pamięci telefonu. Ze nie jest to do końca bezpieczne.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI China to MIUI China, ma tylko język angielki i chiński. Sprzedawcy może przerabiają soft dodając dodatkowe języki albo pakują XIAOMI.eu czyli nasz rom m.in. z Miuipolska. Ten rom jest oparty na chińskiej wersji deweloperskiej, czyli MIUI China w wersji dev z dodatkowymi językami i dostosowany do użytkowania w Europie, także w USA jak niektórzy piszą.

 

Nie mam MM3 i nie wiem co pakują sprzedawcy. Jeśli masz to wrzuć screen i zobaczymy.  Jeśli masz tylko angielski i chiński to masz czysty rom china. Jeśli masz xiaomi.eu to zauważysz bo całe forum i portal jest o nim. Chyba, że masz jakiegoś modowanego z globala. 

35 minut temu, samson09 napisał:

Poza tym sam coś pisałeś o tym że xiaomi.eu czy miui polska mogą coś namieszać że struktura pamięci telefonu

Z tego chyba się mogę wycofać, coraz więcej osób ostatnio pisze o wersji 6/128 i używają oni romu xiaomi.eu.  Z telefonami nic się nie dzieje. Czyli xiaomi.eu pasuje na wersje zarówno 4/64 jak i 6/128.  (odblokowany bootloader)

nawet TradingShenzhen podczas zakupu wersji 6/128 proponuje do wyboru MiuiChina lub Xialomi.eu.  Także śmiało możesz odblokowywać bootloader i instalować xiaomi.eu https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.9.13/xiaomi.eu_multi_MIMAX3_8.9.13_v10-8.1.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To raczej nie jest telefon do noszenia w tego typu spodniach. Swojego MM noszę w normalnych jeansach i jest OK, ale czuć jak chodzisz. Wsiadając do samochodu już jest niewygodnie bo uwiera, dlatego najczęściej i najlepiej nosić w bojówkach w bocznej kieszeni. 

Noszenie takiego telefonu w rurkach to nie tylko niewygoda ale proszenie się o uszkodzenie lub wygięcie samego telefonu. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, sam noszę dopasowane spodnie/rurki (jak zwał tak zwał) i wygoda zależy głownie od kieszeni. W jednych jeansach MM spokojnie się mieści i nie sprawia dyskomfortu siedząc, natomiast w drugich spodniach kieszenie nie sa zbyt głębokie i wystaje na 1-2cm ale również nie sprawia to problemu.

Chyba że pisząc rurki masz na myśli dopasowane niczym rajstopy to wtedy może być problem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej na odwrót. Jak masz aplikacje bankowe to wolałbyś nie mieć roota. Root to dostęp do plików systemowych.  Po zainstalowaniu  miuipl nie będziesz miał roota, ale możesz wgrać Magisk Manager i wtedy będziesz miał roota jeśli potrzebujesz. Dodatkowo w magisk możesz ukryć root przed wybranymi aplikacjami i wtedy one nie będą widzieć że masz odblokowany system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...