Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Areczek2018 napisał:

Nawet sprzedawca od którego kupiłem niesprawnego mi max 3 podniósł cenę o 120 zł

ja mam od oneplus za 1299zl kolor czarny, ale też już ma podniesioną cenę.

kolor złoty mają:

https://allegro.pl/xiaomi-mi-max-3-636-4gb-64gb-5500mah-qc-3-0-pl-i7467430024.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40452053_1947789535520837_87596813632143

 

Co teraz? Jak wygląda sprawa ze zmianą systemu w Mi Max 3? Dopiero co zamówiłem przez Allegro od sprzedawcy anx_com_pl i trochę się zmartwiłem. Przyjdzie mi pewnie z syfmiui, nie będzie łapał zasięgu i zrobi się problem z odblokowaniem Bootloadera. Na grupie Xiaomi Polska piszą, że czasem z ChRL przychodzą telefony z tzw. sfałszowanym bootloaderem. Czyli przy włączeniu urządzenie melduje się jako "unlocked" , potem TWRP wygrasz ale przy customie uceglisz fona...zostaniesz tylko z napisem "system has been destroyed".Uceglenie jest na tyle poważne w tym przypadku że czasami już nawet serwis nie da rady. 

W takim wypadku zostanie mi jedynie wysłanie do MiCenter na wgranie Globala ich metodą z pominięciem zablokowanego bootloadera? Ewentualnie jak sprawdzić po przyjściu telefonu, czy BL jest odblokowany naprawdę czy fejkowo? Jestem totalnie zielony w kwestiach software'owych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec przed odblokowaniem botloadera. Na początku miałem czas odblokowania konta 360h po paru dniach zostało mi mniej niż 200h. Spróbowałem przełączyć na inne konto i sprawdzić jaki czas jest na drugim. Teraz na obydwu kontach czas odblokowania powiększył się do 720h. Jestem wkurzony na to xaiomi strasznie takie coś irytuje

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grothgar, wyczerpująco mi pomogłeś.
Do wgrania zwykłego Global potrzebuję odblokowanego BL? 
Ogólnie czy da radę poradzić sobie z tym samemu, czy zostaje mi wysyłka do MiCenter? Skąd pobrać ten cały china dev i potem z niego przejść na globala? Jak się za to zabrać?

Edytowane przez grosz213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o pomoc z aktualizacją systemu. Wchodzę w aktualizację i naciskam sprawdź, wyskakuje info pobierz 1,6GB (foto) po wciśnięciu wyskakuje że MIUI jest aktualna (foto)

Problem w tym że podczas podpięcia telefonu do komputera w aplikacji MIUI wyskakuje info że muszę zaktualizować urządzenie. Macie jakiś pomysł ?

Screenshot_2018-09-02-10-37-01-440_pl.zdunex25.updater.png

Screenshot_2018-09-02-10-37-42-193_pl.zdunex25.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Orjon napisał:

MiPCSuite nie działa z nowymi telefonami.. co do aktualizacji - pobierz z miuipolska.pl i zaktualizuj ręcznie (3 kropki w aktualizatorze..)

Według telefonu mam taką wersję (foto), więc chyba nie mam co instalować. Dodatkowo gdy chcę dodać coś do chmury to też dostaje info że mam zaktualizować i takie troszkę błędne koło :( Jest jakiś program którym można obsługiwać telefon przez pc-ta ?

Screenshot_2018-09-02-11-04-05-301_pl.zdunex25.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2018 o 11:15, Shly napisał:

ja mam od oneplus za 1299zl kolor czarny, ale też już ma podniesioną cenę.

kolor złoty mają:

https://allegro.pl/xiaomi-mi-max-3-636-4gb-64gb-5500mah-qc-3-0-pl-i7467430024.html

tez tam kupilem, za 1269 dwa tyg temu :) i nie zaluje ze jest zloty, bialy front wyglada mistrzowsko, a zlote obwodki w czarnym case Nillkin Frosted po prostu genialnie :)
oczywiscie 10min po odebraniu paczki już śmigał na Miui Polska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty jest ok, ale już miałem P9 białego to czas na czarny :)
Ponawiam pytanie odnośnie Magisk, instaluje apki prosto z niego i niby się instalują a ich nie ma......ktoś kojarzy w czym może być problem?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2018 o 12:43, samson09 napisał:

A jak się nie zgodzę i paczka wróci do chin to oddadzą kasę . 23% to trochę dużo i jeszcze pewnie jakieś koszta dojdą obsługi itd. telefon wyjdzie ze 2000

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
 

w preferncjach włącz klawisz rozpoznawania mowy i się pojawi w prawym górnym rogu klawiatury

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2018 o 11:10, johns1988 napisał:

Według telefonu mam taką wersję (foto), więc chyba nie mam co instalować. Dodatkowo gdy chcę dodać coś do chmury to też dostaje info że mam zaktualizować i takie troszkę błędne koło :( Jest jakiś program którym można obsługiwać telefon przez pc-ta ?

Screenshot_2018-09-02-11-04-05-301_pl.zdunex25.updater.png

Jest ktoś kto mi pomoże z tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A co masz napisane w zakładce "Pełna specyfikacja"? MIUI 10 by xiaomi.eu 8.8.9 (rozwojowa) ? Jeśli tak, to raczej wszystko w porządku.

Natomiast tak sobie grzebałem i takie coś znalazłem. Co to? Raczej nie jest to komponent pakietu WPS, bo zarówno przed instalacją jak i po usunięciu tej apki cały czas  jest:

Spoiler

Screenshot_2018-09-03-20-39-54-748_com_miui.securitycenter.thumb.png.149e11e8f176b9af47da348e8f8fc7b3.pngScreenshot_2018-09-03-20-40-54-176_com_miui.securityadd.thumb.png.66d64e0cad9ad11c304ae193364fcda4.png

I jeszcze jedno... Jak Google widzi Waszego Mi Maxa 3 na liście urządzeń? U mnie rozpoznaje jako... MI 6 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A co chcesz obsługiwać? Moim zdaniem wszystko (lub prawie wszystko) można robić bezpośrednio telefonem

2.  Jak z każdą baterią Li-Ion. Nie dopuszczać do głębokiego rozładowania oraz narażania na wysokie temp.

3. Rozumiem że to opaska? Proponuję inny dział lub inne forum - tu rozmawiamy o konkretnym telefonie

4. "Akcesoria z Xiaomi"? - patrz pkt. 3. Akcesoria do Mi Max 3 - jest stosowny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fido70 napisał:

@up A co masz napisane w zakładce "Pełna specyfikacja"? MIUI 10 by xiaomi.eu 8.8.9 (rozwojowa) ? Jeśli tak, to raczej wszystko w porządku.

Natomiast tak sobie grzebałem i takie coś znalazłem. Co to? Raczej nie jest to komponent pakietu WPS, bo zarówno przed instalacją jak i po usunięciu tej apki cały czas  jest:

  Odkryj ukrytą treść

Screenshot_2018-09-03-20-39-54-748_com_miui.securitycenter.thumb.png.149e11e8f176b9af47da348e8f8fc7b3.pngScreenshot_2018-09-03-20-40-54-176_com_miui.securityadd.thumb.png.66d64e0cad9ad11c304ae193364fcda4.png

I jeszcze jedno... Jak Google widzi Waszego Mi Maxa 3 na liście urządzeń? U mnie rozpoznaje jako... MI 6 :shock:

U mnie przed instalacją normalnej wersji miui Google wykrywał jako MI 6, a po zmianie softu MIX 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś jak sprawić, żeby powiadomienia z maila normalnie przychodziły? uruchomiłem autostart i ustawieniach baterii bez ograniczeń dla działania w tle,są gdzie są jeszcze jakieś blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmai/bluemail i kilka innych raz przychodzi raz nie......   jak miałem mi5 to samo było.....

na apce outlook działa w końcu normalnie :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to, czego NIE będziesz robił. Np. instalowanie podejrzanych aplikacji i przeglądanie niezbyt bezpiecznych stron. Przy zachowaniu rozsądku i świadomości korzystania, moim zdaniem nie jest potrzebny antywirus, który zresztą i tak jest (Tencent, Avast) zaimplementowany w ROM-ach miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Avast w jednej z opcji nie chce się aktualizować, więc wybrałem Tencent. Na pozostałych urządzeniach (tablet i drugi smartfon) - bez żadnego antywirusa od 7 lat i nie mam problemów. Powtarzam, moim zdaniem - Istotny jest Play Protect i certyfikacja urządzenia. Myślę, że to wyjaśnia już wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - dosyć szybko ucieka mi bateria, zwłaszcza przy danych pakietowych. W tej chwili mam 69% baterii, na danych siedziałem może 30min - facebook, insta, przeglądarka. Czas włączenia ekranu - 3 godziny. Zlatuje szybciej niż w rocznym Redmi Note 4X, a telefon mam raptem dwa tygodnie. Tylko raz rozładowałem go poniżej 15% - do 6%. Czy to mogło uszkodzić baterię? Niemalże cały czas mam też włączone oszczędzanie energii, wyświetlacz nie jaśniej niż połowa, a maksymalny SOT jaki zrobiłem to 10 godzin... Trochę mało jak na 5500mah i opinie o 12-14 godzinach. Nie gram w gry ani nic, nie wiem o co może chodzić. Soft to Miui Polska 10. 

+ jeszcze strasznie szybko, aż dziwnie szybko, ładuje się do pełna na zestawowej ładowarce, która chyba QC nie jest. Coś mi tu nie gra, choć może przesadzam 

Edytowane przez grosz213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Grothgar napisał:

Pewnie jest szybkie ładowanie. 

Sprawdź czy podczas ładowania na ekranie ładowania jest napisane "szybkie ładowanie". 

10h na danych to normalka. Zwłaszcza na wysokim poziomie jasności 

Tylko, że ja te 10h SOT jestem w stanie zrobić jedynie na WiFi i to na włączonym cały czas oszczędzaniu energii oraz połowie jasności. Na danych wychodzi o wiele mniej. Jakaś masakra. Niby 5500mah a czuje się jakbym miał maks 4000... Nie podoba mi się to. Po pierwszym ładowaniu wszystko było super. Po drugim, gdy podnosiłem go z 6% do 100% ten czas się pogorszył i bateria zaczęła spadać szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...