Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

@Shly

W moim mniemaniu gigantyczny progres względem poprzedników praktycznie na wszystkich płaszczyznach. Bateria pozwala nawet na 15-16h ekranu, o czym napisałem w oddzielnym temacie.

 

Zasięg.. Mieszkam pod miastem i nigdy przez tyle lat nawet na chwilę nie zlapalo mi LTE, jedynie hspa+. Teraz, pewnie dzięki B20, śmigam sobie na LTE. Nie miewam problemów z jakością połączeń i nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o zasięg.

Do tego dochodzi jeszcze znacznie lepszy aparat, zarówno w dobrym, jak i słabym świetle (do słabego hdr+ od Google Camera), ręczny czas naświetlania do 32s i bardzo dobre ujęcia portretowe.

Jest też nagrywanie 1080p 60fps (ale ono jeszcze wymaga trochę poprawek ;)).

Kupiłem 4/64 bo trafiłem na spadek ceny i za wszystko, wliczając bezvatową przesyłkę, zapłaciłem 1120 zł, podczas gdy do wersji 6/128 trzeba by było dopłacić pare stówek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grothgar napisał:

@Shly

Kupiłem 4/64 bo trafiłem na spadek ceny i za wszystko, wliczając bezvatową przesyłkę, zapłaciłem 1120 zł, podczas gdy do wersji 6/128 trzeba by było dopłacić pare stówek ;)

Hmm, a to ja się zastanawiam za 1040zł tyle wychodzi od goldwaya (283$ z wysyłką), a było taniej 11$, jak dla mnie bez sensu zrobili, że nie zrobili wersji 6/64 i 6/128.........

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie. W nocy zamówiłem stąd https://allegro.pl/xiaomi-mi-max-3-dual-sim-4-64gb-gold-fv23-i7506135770.html?fromVariant=7506140529
Przesyłka ekspresowa, bo jako jedyna aukcja mają w Polsce i można kupić na fakturę za pobraniem. Problemem jest tylko to, że to złoty kolor, ale po Mi Max 2 w kolorze czarnym będzie mam nadzieję miła odmiana. Sprzedawca 100proc opinii, przesyłka nadana z Krakowa o 12 i jutro rano bedzie juz z kurierem u mnie w Poznaniu ;)Cena genialna, bo 1269zł (na firmę ok 1000zł) wiec chyba warto doplacic kilka zlocisz za przesylke w 24h ;)Piszą, że jest polskie menu, więc jak wyczytałem wyżej wychodzi na to, że ma wgrany "fake rom", więc jak rozumiem będę miał odblokowany BL i mogę śmiało wgrywać miui polska?Juz sie nie moge doczekac, mi max 2 to najlepsze urzadzenie jakie mialem, a mialem co roku od 2007 zawsze flagowce, nawet tutaj przy iphone x i v30 wyjmowalem go z szuflady i znow jest na stałe :D podziele sie wrazeniami jak jutro przyjdzie, licze tylko, ze zniknely problemy z wyblakniętym ekranem pod kątem, bo to mnie aktualnie niesamowicie wkurza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się upewnię telefon ma na 100% B20? Nie wszyscy sprzedawcy mają w opisie, a na pewno wszystkie telefony są na rynek chiński.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem :) u goldwaya 1062zł  z casem i folią na ekran kolor black, napisał tylko: you can expect shipping next tuesday, i nie za bardzo rozumiem czy chodzi mu o wysłanie dopiero za tydzień czy paczka już u mnie za tydzień......

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślę, czekam na odpowiedź z jego strony, ale u nich czas do przodu 7h więc dopiero jutro się dowiem.........

edit. no wysyłka dopiero we wtorek czyli u mnie za 2tyg..... o ile dobrze pójdzie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mi Max 1 zauważalnie wygiął się po kilku miesiącach noszenia w kieszeni. Był to powszechny problem użytkowników tego telefonu. Teraz dla bezpieczeństwa noszę trójkę w kieszeni w sposób rotacyjny. Jeden dzień z ekranem skierowanym do wewnątrz, a drugi odwrotnie. I każdemu radzę robić to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Max 1 jest niezniszczalny, ja usiadłem na swój na łóżku, wygiął się jak banan, szkło ochronne popękało, etui wyskoczyło. Naprostowałem go wyginając w drugą stronę tak że śladu nie ma. ekran nie pękł nawet się nie odkleił, zero uszkodzeń, działa jak należy. mega telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 10:53, Bartos napisał:

na xda czytałem, że telefony mimax3 sprzedawane w chinach, mające rzekomo global rom, mają nieoficjalna metodą odblokowany bootloader, oraz wgrany fake rom, który jest podróbą, i może uszkodzić partycję w telefonie. XDA zaleca instalację czystego romu China i potem ewentualnie wersję EU. 

Od razu po rozpakowaniu (no, prawie, bo pobawiłem się tym globalem 15 min bez konfigurowania Google itp) wrzuciłem TWRP + MIUI.Polska bez przechodzenia przez China... Wszystko jest ok., nawet nie było żadnych błędów podczas instalacji (na czerwono). Jakieś powody do martwienia się w najbliższym czasie?

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fido70 napisał:

Od razu po rozpakowaniu (no, prawie, bo pobawiłem się tym globalem 15 min bez konfigurowania Google itp) i od razu wrzuciłem TWRP + MIUI.Polska bez przechodzenia przez China... Wszystko jest ok., nawet nie było żadnych błędów podczas instalacji (na czerwono). Jakieś powody do martwienia się w najbliższym czasie?

jak od razu instalujesz miuipolska to coś tam zostaje w fonie z fake'a i temu się wgrywa najpierw china

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawe. Rozumiem że tak jest (może być) nawet po formatowaniu wszystkiego co bezpieczne w TWPR przed instalacją. Cóż, zobaczymy.

[edit] Faktycznie, doczytałem (Xda) że problem może być w sposobie odblokowania BL. Dlatego źródło sugeruje instalację China z blokadą a następnie ponowne odblokowanie BL normalną metodą. Póki co, zostawiam jak jest i będę obserwował sprawę.

Edytowane przez fido70
Uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jeszcze raz. Na moje pytanie nie dostałem konkretnej odpowiedzi więc zainstalowałem miui polska ver. 8.8.23 i u mnie cały czas badziewie się zawiesza w ustawieniach nie mogę wybrać zakładki dźwięk i wibracje. Proszę Was jeszcze raz o radę o jaką wersję zainstalować, która będzie bezproblemowa?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2018 o 20:44, C4rlito napisał:

Cześć! 

Mam problem z MI MAX3. Telefon zakupiony na ibuygou w wersji global. Od początku tracę zasięg, w miejscach gdzie poprzednik radził sobie dobrze. Rozmówcy narzekają, że rozmowa ze mną to udręka i wciąż przerywa dźwięk. Czasami mam pełny zasięg i przerywa rozmowę lub wybiera numer 30 sekund i dłużej. Bywa i tak, że rozmowa jest płynna, ja stoję w miejscu, rozmówca również, a problem z płynnością połączenia sie pojawia. Jak sądzicie, co może być przyczyną?

Dodam, że korzystałem wcześniej z mi max 2, również zakupionym na stronie ibuygou. A, no i gdyby ktoś planował zakup wersji gold to warto mieć świadomość, że telefon jest w różowym odcieniu. Takie małe niedopowiedzenie...

received_314679812612074.jpeg

received_679000909120603.jpeg

Witam, panowie mam ten sam problem co C4rlito i to dosłownie.. Chciałbym się zapytać czy tu na forum jest możliwość pobrania ver miui 10 bo przejrzałem i w sumie nie znalazłem - bo zakładam że to jedyna opcja aby wszystko było ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...