Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt u mnie jeszcze w drodze, ale polecam obejrzeć kilka recenzji dostępnych na YouTube.
Widać wyraźny skok jakościowy jeśli chodzi o aparat oraz zwiększenie wydajności soc względem poprzedników.

Bateria spokojnie wystarcza na 10h ekranu i kilka dni korzystania. Używając Quick Charge czas ładowania wynosi ~2h (0% -> 100%), także bomba.

Więcej powiem po otrzymaniu swojego Maxa.

Cena myślę, że jest w porządku, tzn. ~1250zł ~1120zł z przesyłką z ominięciem Vatu od Goldwaya / MI Global Store za wersję 4/64.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie kupna i zastąpienia MiMaxa.
Gdzie najlepiej kupić, na Goldwayu czy Mi global store?
Czy jak wezmę DHL to będzie VAT? Dawno już nie kupowałem fonu i nie orientuję się jak to teraz wygląda.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny telefon. Mnie rozmiary nie przytłaczają. Jakość wykonania na wysokim poziomie. Ekran też ma bardzo ładne kolory. Zaryzykuję stwierdzenie, że nawet podobne do tych w Mi 8 bez zwiększonego kontrastu. Aparat robi bardzo dobre zdjęcia. Jedynym minusem dla mnie to waga, ale przy tym rozmiarze trzeba się z tym liczyć. Jak macie jakieś pytania to dajcie znać, postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka pytań:

1. Czy telefon się nagrzewa? Np. po 30minutach grania w jakąś grę np. PUBG

2. Jak z ciężarem? Czy ręka nie męczy się po dłuższym trzymaniu telefonu?

3. Czy trzymając telefon poziomo (grając w grę) możesz dotknąć prawym i lewym kciukiem środek ekranu bez problemu? 

4. Czy masz wersję miui global czy jeszcze nie wyszła?

5. Ile zapłaciłeś i czy ominąłeś cło?

Edytowane przez Barol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam problemów z przegrzewaniem, ale ja za dużo nie gram.

2. Od zawsze posiadałem większe telefony i byłem ich zwolennikiem. Ostatnim był Samsung Galaxy S8 +. Nie ma mowy o poręczności tego telefonu, w moim przypadku już po chwili czułem rękę.

3. Raczej nie mam z tym problemu, ale to zależy od tego jakie masz duże dłonie.

4. Global.

5. Około 1300 zł, bez cła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dANDq napisał:

Jak macie jakieś pytania to dajcie znać, postaram się odpowiedzieć.

1. Czy ładowarka chińska z przejściówką wspiera QC 3.0 i czy ono działa?

2. Jak z zasięgiem sieci i jakością rozmów? Mój poprzedni Redmi Note 3 Pro spisywał się słabo w tej kwestii

3. Działa VoLTE?

4. Zauważasz przebarwienia przy ramkach wyświetlacza telefonu?

5. Jak z jasnością w pełnym słońcu i minimalnym podświetleniem do czytania ebooków nocą?

6. Działa aplikacja Android Auto?

7. Wifi ma prędkość maksymalną 100Mb/s czy więcej?

8. Czy połączenie bluetooth z samochodem jest stabilne i go nie zrywa?

9. Jak z jakością muzyki na słuchawkach przez jacka?

10. W porównaniu do S8+ jak oceniasz jakość wykonania?

11. Czy aplikacja SafetyNet Check przechodzi test?

12. Czy jest opcja "always on display"?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, Mi Max 3 ma taką samą ładowarkę jak Mi8.

2. Nie mam z tym większych problemów, a mieszkam w miejscu gdzie zasięg jest wyjątkowo słaby a prędkość internetu nie wystarczy do Messengera.

3.  Nie testowałem.

4. Ekran jest idealny, nie ma żadnych przebarwień.

https://photos.app.goo.gl/AxTwhPEMedzrcMA7A

5. Jasność w słońcu jest w porządku, nocą jeszcze lepiej dzięki niskiej jasności - niższej niż na Amoledzie w Mi8.

6. Powiedz dokładniej o co chodzi, jak o apkę to daj namiary.

7. Mam łącze 100/20 więc nie pomogę.

8. W samochodzie nie testowałem, ale ze słuchawkami działa bardzo dobrze.

9. Ja nie widzę różnicy między S8+ i Mi8, dla mnie grają tak samo lub podobnie. Testowane na słuchawkach nausznych Bose.

10. Dla mnie bomba, jakością w ogóle nie odbiega od Samsunga co mnie bardzo zdziwiło. Kiedyś posiadając Redmi Note 2 bardzo narzekałem na jakość wykonania. Obecnie moim zdaniem to ten sam poziom.

11. Nie przechodzi, jest problem z CTS.

12. Nie ma.

 

Przepraszam za brak zdjęć, ale ten telefon to tylko zabawka do testowania i nie noszę go ze sobą za często bo tego klocka musiałbym ciągle w ręce trzymać. Niemniej jednak postaram się za niedługo coś podrzucić. 

Edytowane przez dANDq
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na xda czytałem, że telefony mimax3 sprzedawane w chinach, mające rzekomo global rom, mają nieoficjalna metodą odblokowany bootloader, oraz wgrany fake rom, który jest podróbą, i może uszkodzić partycję w telefonie. XDA zaleca instalację czystego romu China i potem ewentualnie wersję EU. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Mam problem z MI MAX3. Telefon zakupiony na ibuygou w wersji global. Od początku tracę zasięg, w miejscach gdzie poprzednik radził sobie dobrze. Rozmówcy narzekają, że rozmowa ze mną to udręka i wciąż przerywa dźwięk. Czasami mam pełny zasięg i przerywa rozmowę lub wybiera numer 30 sekund i dłużej. Bywa i tak, że rozmowa jest płynna, ja stoję w miejscu, rozmówca również, a problem z płynnością połączenia sie pojawia. Jak sądzicie, co może być przyczyną?

Dodam, że korzystałem wcześniej z mi max 2, również zakupionym na stronie ibuygou. A, no i gdyby ktoś planował zakup wersji gold to warto mieć świadomość, że telefon jest w różowym odcieniu. Takie małe niedopowiedzenie...

received_314679812612074.jpeg

received_679000909120603.jpeg

Edytowane przez C4rlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kiedy jestem przy oknie lub na balkonie słychać mnie dużo lepiej niż w środku mieszkania. Myślicie, że to może być kwestia hardware'owa czy soft? Czy jest możliwość aby dostać telefon z ibuygou z trefnym systemem ? Z tego co czytam na forum od lat, to ibuygou ma świetną reputację. 

Edytowane przez C4rlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ibuygou.store/en-product-details-147.html 

Czyli ibuygou zaczęło sprzedawać syf? Poprzedni telefon nie sprawiał żadnych problemów i był opisany w ofercie identycznie. Global ROM multilang.

Jakie w takim razie jest najlepsze wyjście z sytuacji. Zainstalować system jak w poradniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...