Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grothgar napisał:

Android 9 juz jest w najnowszym xiaomi.eu

Nie dość, ze instalacja na starsza wersje zakończyła sie u mnie bootloopem, to po wipe i ponownej czystej instalacji wszystko chodzi 2x wolniej.

no beznadzieja ja bym powiedział, że 3x wolniej działa fon, tyle czekania a tu takie gó... wypuścili powinni to usunąć bo szkoda czasu na instalowanie, same negatywne opinie w wątku.

zainstalowałem ten https://forum.xda-developers.com/project-treble/trebleenabled-device-development/aosp-9-0-phh-treble-t3831915 

i jest git

Edytowane przez regssau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, by nie instalować.  na xiaomi.eu wszyscy zgodni, że ta wersja powoduje opóźnienia.  Rom został usunięty z sekcji pobierania, więc kto ściągnął wcześniej to niech sobie zaoszczędzi problemów i nie instaluje zwłaszcza, że sprawny powrót na oreo wymaga full wipe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... Oki... 

Zapytałem się ponieważ u mnie nie zarejestrowano takowych kwiatków. I to na 9.6 i na 10.0.1 aktualnym. Obojętnie czy SD jest w środku, czy podpięta na zewnątrz przez adapter, czy idzie kablem, czy dane lecą po wiufiu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xda i na forum xiaomi potwierdzone. Jak masz plik zapisany w pamięci. Wew. I chcesz go w menedżerze plików np. solid Explorer skopiować lub przenieść na kartę SD to plik będzie miał rozmiar 0b lub się nie otworzy. Po restarcie telefonu jest ok i jego rozmiar powraca. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to piszemy o miui.eu czy pl i zewnętrznym menadżeże plików? 

Powtórzę na miui globalu i stokowym menadżeże, oraz korzystając z mi dropa (przy rzucie na inny smarkfon) tego nie zarejestrowałem. 

Dlatego już się przestałem motać i przeszedłem na wygodnictwo... Starość Panie... ;) starość NIE radość.... Młodość NIE trzeźwość... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też młody nie jestem. Mini.eu i pl to ten sam ROM. A my piszemy o global oraz miui.eu czyli miui.pl czyli naszym forumowych miui. 

Nie chodzi mi o przenoszenie plików między urządzeniami tyloonwewnatrz telefonu. Np pobieram pobieram obrazek z neta i zapisuje się on w pamięci wewnętrznej , ja go przenosze zewnętrznym menedżerem na kartę SD i albo ma on pojemność 0bajtow albo nie można go otworzyc  aż do ponownego uruchomienia telefonu. Tak jest na Oreo. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli andku 8.xxxxx...

Toć pisałem, że obojętnie w którą stronę, obojętnie jaką techniką i obojętnie na jaki nośnik - bez problemu. A trochę tym mieszam z powodu potrzeb... Ciastka jeszcze nie mam, bo na razie aktualizacja OTA tego nie przewiduje, dlatego jest co jest... 

Teraz musiałbym kartę znowu wetknąć, bo dwa simy już jakiś czas męczę (będzie z ponad tydzień, bo nie chce mi się dwóch cegłówek nosić ;-) ) a pliki otg lądują na sd, albo na kompie. 

Screenshot_2018-12-01-23-26-04-275_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników najnowszej wersji.

Czy również występuje problem z wybudzaniem na ekranie blokady? Jestem na ostatniej wersji z oreo (tj. 8.11.15) i przy powiadomieniach na ekranie blokady ekran cały czas się wybudza od razu po wyłączeniu, dopóki nie odczytamy widniejącego powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale ona nie powinna tak działać. Powinna wybudzić raz (po otrzymaniu) a potem już pozwolić wylaczyc ekran. 

W ogóle powiadomienia na ekranie blokady kuleją w tej wersji. By w ogóle się wyświetlały trzeba wyłączyć i ponownie włączyć powiadomienia tej aplikacji w ustawieniach. I tak przy każdym uruchomieniu aplikacji.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, nie działa wybudzanie ekranu przy powiadomieniach. Ale to ciągle powtarzam, że miui i powiadomienia to jakaś porażka..... Naprawdę nie rozumiem, czemu muszę ustawiać w 3 różnych miejscach ustawienia apki aby przychodziły normalnie powiadomienia, gdzie w każdym innym telefonie to po prostu działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią wersję miałem 8.11.15 i powiadomienia działały poprawnie, ekran raz się wybudzał podczas otrzymania powiadomienia i potem już tylko dioda migała. Nic nie ustawiałem, nie zmieniałem w powiadomieniach. 

 

PS, parę razy zdarzyło się, że nie otrzymywałem powiadomień z gmaila, ale odinstalowanie i ponowna instalacja pomogła. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma PIE czy może sprawdzić, czy ma możliwość w systemowym menedżerze plików  przesłania pliku na kartę SD z komputera, przez połączenie FTP, na Oreo działało świetnie a tutaj nie działa, tylko na pam. wew. 

 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...