Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ziutek11113 napisał:

To jak to w końcu jest z tym kablem? Oryginalny co był z telefonem nie może być? Bo ktoś pisał że działa mu szybkie ładowanie na jakimś starym kablu. 

Po prostu kabel musi być w miarę dobry, nie jakiś badziew. Ponieważ RN5 nie ma USB-C, to może kup sobie taki "dwustronny" do micro-USB?  Coś takiego: https://www.ceneo.pl/51767233#tab=spec

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Chcę zainstalować Revolution OS. Obecnie mam McAosp. Znalazłem link:  https://sourceforge.net/projects/rev...mi%20Note%205/ . Wchodzę i widzę dwa linki: 1.ROS-MIUI-8.12.6  I drugi: fw-non-arb. Pytanie: w jakiej kolejności to flashować ?  Czy najpierw (fw-non-arb) a następnie ROS. A może tylko ROS. Nie wiem. Napiszcie proszę w miarę szczegółowo. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Firmware mozesz wgrac, ale nie musisz. Przyda sie gdy na przyklad nie widzi karty SIM po instalacji revolution. Kolejnosc wgrywania jest nieistotna. (zgaduje, ze Revolution nie dostarcza w paczce zip MIUI aktualizacji Firmware).

wysłane z RN5 via Tapatalk
 

Dziękuję. Czyli tak: wipe cache, dalvik, system. Vendor także czy nie? Potem flash ROS a gdyby, jak piszesz, nie widział karty sim to można raz jeszcze ROS i non-arb. Tak ? I wszystko będzie dobrze? Antirollback nie zrobi jakiegoś numeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data, dalvik i cache. System nie rób, w razie w będziesz miał do czego wrócić. Vendor myślę nie potrzeba czyścić.

Przy wstępnej konfiguracji przez kilka chwil (do minuty) może nie widzieć karty, ale potem powinien ją załapać (sprawdzałem na miuipolska i miuipro). Jeśli nie bedzie widzieć simki to wgrywasz tylko firmware, ROS nie musisz od nowa. I powinno być git. Firmware nie ma ARB (jest napisane w nazwie - non-arb) więc nie wpływa na stan arb (jeśli masz 3 to będzie 3, jeśli 4 to 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roman_M napisał:

Musisz zrobić format z poziomu twrp, dlatego najpierw backup pamięci wewnętrznej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pozdrawiam Roman_M i dzięki. Muszę teraz wyjść. Wieczorem podziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1114 napisał:

Czy komuś działa asystent google po polsku?

Mi osobiście nie, ale rodzicielce tak - nienawidzę tej losowości :P

7 godzin temu, ywis napisał:

Niestety, niby instaluje, pojawia się logo Revolution, kręci kilka minut a potem wraca do TWRP. Co jest zle.

Ty nam napisz :) Jak instalowałeś? Napisz cokolwiek więcej co tam właściwie zrobiłeś, nikt się nie domyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ywis napisał:

Proszę o pomoc. Chcę zainstalować Revolution OS. Obecnie mam McAosp. Znalazłem link:  https://sourceforge.net/projects/rev...mi%20Note%205/ . Wchodzę i widzę dwa linki: 1.ROS-MIUI-8.12.6  I drugi: fw-non-arb. Pytanie: w jakiej kolejności to flashować ?  Czy najpierw (fw-non-arb) a następnie ROS. A może tylko ROS. Nie wiem. Napiszcie proszę w miarę szczegółowo. Dzięki.

Można prosić o link do McAosp i czy jest wart instalacji do codziennego użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolution Os zainstalowany pomyślnie i póki co hula już kilka godzin bardzo sprawnie. Jak to zrobiłem ? Jak już wspomniałem, byłem na McAosp. Zrobiłem wipe data, dalvik i cache potem McAosp rom flash ale po ukazaniu się logo Revolution wracał do TWRP (OrangeFox-R8.3). Idąc za radą zrobiłem format z poziomu TWRP ale znowu logo i powrót do TWRP. Ponieważ McAosp to custom rom nie-miui pomyślałem, że najpierw zainstaluję jakieś miui i zainstalowałem przez twrp global dev. Następnie format i instalacja Revolution no i poszło. Jeszcze kilka słow o -McAosp: baaaaardzo dobry czas na baterii (10-12 godz), dobrze konfigurowalny, żadnych zbytecznych apek, wi-fi, gps, bluetoot działają bardzo dobrze. -Revolution chyba nie będę komentował, bo na dzisiaj to WY macie więcej do powiedzenia. Na koniec - McAosp na pewno wart jest instalacji jako custom nie-miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że telefon już mam dwa tygodnie i jestem z niego zadowolony i spełnia moje oczekiwania, to jedna rzecz mnie niepokoi.

Otóż, Głośność na słuchawkach jest więcej niż wystarczająca bo aż można ogłuchnąć, to zginęły mi gdzieś trochę basy. Nie są tak wyraziste i mocne jakie miałem w Motoroli Moto X Play. Skopiowałem sobie ustawienia w PowerAmp'ie i nadal mi brakuje tej mocy.

Wygląda to jak na dwóch obrazkach poniżej:

RLscy0gD5y-2QMP_Q0xkQpAFanu21UxWGqcZUXzCs9kf8O45lvLuapOaFhhTwXXKMIw34US91VNZijFgLYXAwWJ9SQY1HGH435y0o3pEhrPUHRm37dLOr_kQ1qGbRkMPz9FkLhO5gM_N9thduszc3OyAzqk7j09c7ocFph5lu_giqposNblxoTK_0YoHAvaPJK0t-ItR8d1bK_38kc5C4azEhYxr46KdAkfiIdYkP_FLIJoWwFXzhSM9ovGeDfS-_mvP3yQ4181TkacEwBwMCEANm9MnBko6HFMOwiBruxkR40mT4EkCjBIPe2kZqwMmravHXJ7lgxLOnzDvRjhXdn8_FIMEqSrKf8prSvARIoEABzU74Bpxhyd5-zK9FfZ_MSP8EgkEhObSEd7aCPruFnFWmiIx-Azckl8_9aVoz3CaPOg8bVvWBJTMdqdxXm2WwEiPlsqxCRPt9638Gb4ZTzjhhVWqqcb6Ardz-RBgvTqOAxtCl6LOQilDOhRcC_x5imfb-ug0yVLppneTvhTxZ2LULNvrwRkH3O82_SKLf4JzInNFTOOfjXrq-vk7wYn-xEVqSh34APjht54eMQFB-S1bANCycSFHs9Urlc8UptXy0IPJMxh6NB6bxy3TjRavCjewI5q_zf38v26yEvOVtU07=w450-h900-no

C_BuCgQgsRsp4elTUxZ2XavwMpBvy25GDe_58PwYe3Ex2gtWRjUDUCgXU1I8WaCwPSmuT2qK2mxHTWOqyiYhUCi35l-yo4x_fOm-SwSvFCcgeB56pJAqL8LtI37vFEvD-II3XRaaGtDKCzl3CLGf3-7HrX_s8IkOsUEny4fyF33RRBRSOKBEoM_vz38yjeJCOlU0XmEx89YEhvtYyqFNwxXMz0WjEMLvBsdzQZkTqqFJxt0VOSZ1-1fa1OLH--0SdmDrChPUbiki71im7MY6x6BMnn8nZ8N8b5PXLWXWQ9cRgbVLLdgeuhM93ZcKjR6wQQHER9sVKKS0Ye5VeCkGWfIa2VFQiY_C4FFwaMCnOwCk06x0k4znTwcbV-3GdQkw_0n0Xd_duaqh_TGZtVkxt3471WteV-hgNSsU2XM3rtlIdUXQsJvM-wZ1LwNQFNP0Ulk2O78N2o4qksmcRULlrbjie_odSAoX0x7joInpLw_G3G9y1uGMEkVqzjb9i7XLElNqgkCKQNKEdSEghUUy2u_aeQj7LfXJ1v5tlAlo5kOSJuacglAWfyb9km_ARto_lR7ExM8XcrBxiFQqJ0eDsrWt1CAh5LxWvZHIm32JBOTvatAdZd1mI89-shX3NCaAk24nSFdVr95tyfiUzZ0A1k9V=w450-h900-no

Definicje: Basy i soprany.

Moje pytanie jest takie: jak wam się udało uzyskać lepszą jakość prócz słynnego Viper4Android? Czy efektami Mi, lub czy zainstalowanie Custom ROM'a coś da? 

Podzielcie się proszę swoimi wskazówkami, byłbym wdzięczny :) 

P.S: Region Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 11:03, ywis napisał:

Proszę o pomoc. Chcę zainstalować Revolution OS. Obecnie mam McAosp. Znalazłem link:  https://sourceforge.net/projects/rev...mi%20Note%205/ . Wchodzę i widzę dwa linki: 1.ROS-MIUI-8.12.6  I drugi: fw-non-arb. Pytanie: w jakiej kolejności to flashować ?  Czy najpierw (fw-non-arb) a następnie ROS. A może tylko ROS. Nie wiem. Napiszcie proszę w miarę szczegółowo. Dzięki.

Ogólnie polecasz Revolution? Jakie wady, jakie zalety, bateria i bezpieczeństwo? Magisk dobrze działa? Zastanawiam się nad nim ale niezbyt ufam takim twórcom. Tym bardziej że będę miał na nim apk bankową i będę pologowany w kilka ważnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gwalberg napisał:

Ogólnie polecasz Revolution? Jakie wady, jakie zalety, bateria i bezpieczeństwo? Magisk dobrze działa? Zastanawiam się nad nim ale niezbyt ufam takim twórcom. Tym bardziej że będę miał na nim apk bankową i będę pologowany w kilka ważnych miejsc.

Ja polecam Revolution jak najbardziej. Zmieniłem w nim tylko zegar na ten ze starszych MIUI, ten nowy mi się nie podoba. Mam wrażenie, że w Revolution jest zebrane wszystko co było do tej pory w MIUI najlepsze. Magisk działa, bateria przy moim użytkowaniu super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gwalberg napisał:

Ogólnie polecasz Revolution? Jakie wady, jakie zalety, bateria i bezpieczeństwo? Magisk dobrze działa? Zastanawiam się nad nim ale niezbyt ufam takim twórcom. Tym bardziej że będę miał na nim apk bankową i będę pologowany w kilka ważnych miejsc.

Polecam bardzo. Nie jestem specem ale do normalnego użytku super. Bateria lepsza niż w global dev. Magisk i jego moduły działają elegancko. Zmieniłem luancher na Ewie, bo nie podobają mi się tak duże ikony w miui a nie wiem jak to zmienić - może Ty mi podpowiesz?. Co do bankowości to nie używam, nie wiem. Twórca ROS to chyba Hiszpan więc ja mam zaufanie. Natomiast dev. McAosp jest Rosjanin i tu już mam obawy, choć bateria i inne są lepsze niż w ROS. Instaluj Revolution i spróbuj bo warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, będę w takim razie instalował. Święta idą więc będę miał czas.

Spróbuj zmienić motyw, zainstaluj jakiś motyw, wejdź we "własne" znajdź ikony i zainstaluj, jeśli nie chcesz całego motywu. Wybierz motyw z mniejszymi ikonami. Poza tym może sam Revolution daje taką możliwość, przejrzyj wszystkie opcje.

Edytowane przez gwalberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ywis napisał:

 Zmieniłem luancher na Ewie, bo nie podobają mi się tak duże ikony w miui a nie wiem jak to zmienić - może Ty mi podpowiesz?

A próbowałeś zmienić układ ekranu? Ja mam 4x7 i Rozmiar Wyświetlacza ustawiony na Małe i nie jest źle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaki jest zakres temperatury zewnętrznej dla poprawnej pracy baterii?
Ostatnio zdarza mi się zostawiać telefon na chłodzie [ powiedzmy że 0 do - kilku], i telefon się wyłącza. Po wykresie baterii widać że tak jak by gwałtownie spadała do 0. Po ogrzaniu telefonu włącza się bez problemu.
Teraz tak, chciałbym wiedzieć czy to normalne czy nie? Może bateria nawala a może telefon się wyziebia i to standard. Jest gdzieś info o tym w jakiej temp można używać telefonu?


I druga sprawa, gdyby to była bateria i gdyby serwis uznał i wumienił baterię, to czy można to jakoś sprawdzić? Czy na prawdę mam nowe ogniwo czy tylko tak sobie napisali a ja muszę wierzyć? Bez jakiegoś rozbierania telefonu.

RN5p - whyred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gwalberg napisał:

Spróbuj zmienić motyw

Zmieniałem chyba ponad 20. Nie mogę trafić w ten "mój". Chciałbym małe ikony, siatkę 5x7 i ciemny kolor - głównie w "Ustawienia"-ch. Może ktoś podpowie, który jest taki"?

 

15 godzin temu, Arek-SJ napisał:

A próbowałeś zmienić układ ekranu?

Oj próbowałem. Ostatecznie może być ale to nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek-SJ napisał:

Sprawdź motyw Dark Mod.

Super doradziłeś. Skorzystałem. Jeszcze pytanie: -telefon dostałem (arb4) z MIUI Global 9.6.3 teraz mam Revolution Os. Bezpiecznie mogę wrócić do wersji Global 9.6.3 ? Tak? A do której wersji Global Developer mogę się BEZPIECZNIE cofnąć ???

Edytowane przez ywis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super doradziłeś. Skorzystałem. Jeszcze pytanie: -telefon dostałem (arb4) z MIUI Global 9.6.3 teraz mam Revolution Os. Bezpiecznie mogę wrócić do wersji Global 9.6.3 ? Tak? A do której wersji Global Developer mogę się BEZPIECZNIE cofnąć ???
Tu masz listę, która pomoże ci się zorientować w sytuacji.
http://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o użytkowników Global Dev na tym telefonie. Czy Wam też po wczorajszej (8.12.20) aktualizacji przestał działać Panel Sterowania? U mnie tak się stało. Nie pomogło wyczyszczenie danych tej apki. Może jakiejś innej dane trzeba wyczyścić? Z ciekawości - czy problem też jest może na 8.12.20 EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...