Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

Po "full wipe" (ale nadal Global Stable 10.0.4.0) zaczęło działać nagrywanie 4K+EIS w Open Camera, ale... bardzo szybko przestało. Przestało, gdy przestawiłem w ustawieniach systemu temperaturę wyświetlacza na "ciepły". Po powrocie na "standard" - nagrywanie 4k+EIS w Open Camera raz działa, raz nie działa. Losowo.
Gdy wyłączyłem automatyczną regulację jasności - jest nieco lepiej. 50% prób działa, 50% nie działa. ]
Niestety, nawet gdy EIS w 4K działa, to efekt jego działania nie jest aż tak dobry jak w FHD. W ogóle są też jakieś przycinki w nagranym materiale 4K (niezależnie czy z EIS czy bez) - ale na razie widzę je w tel., potem sprawdzę w pececie, czy to naprawdę w nagranym materiale, czy wina odtwarzania w tel.
Sprawdzcie proszę, czy u Was przestawienie temp. ekranu na ciepły też uniemożliwia działanie 4k+EIS (u mnie w 100%). Najlepiej przy włączonej automatycznej jasności.
Problem u mnie przy dokładnie takich samych ustawieniach (nie zmieniałem tylko bitrate'u i klatkarzu) nie istnieje.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezła zagadka :(

Sprawdzę więc jednak jutro na global dev.

Czy dobrze rozumiem, że ze względu na anti-roll-back powrót z global dev na gobal stable może być kłopotem? (nie zamierzam w tym telefonie odblokowywać BL).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem jak ci to pokazać.
W kółku opcja jaką mam na myśli, podkreślone opcje jakie trzeba do niej wyklikać.

Wciskanie "guzików" w okienkach że względów bezpieczeństwa, najczezciej blokują właśnie aplikacje pokazywanie nad innymi.
Np. okienka z mesendżera, ikonka Yanosika itp. Spróbuj wyłączyć wszysyko, zobaczyć czy tamto zaskoczy. ac6558b545bd190497726db780bacf79.jpg

RN5p - whyred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Orjon napisał:

Problem u mnie przy dokładnie takich samych ustawieniach (nie zmieniałem tylko bitrate'u i klatkarzu) nie istnieje.

Chyba znalazłem przyczynę. To kwestia niedoboru RAM-u. Bo ja akurat testuję wersję 3/32. Za mało RAM-u dla działania EIS przy 4K i albo się wykrzacza na starcie, albo "działa", ale efekt jest żałosny - strasznie rwie z powodu gubienia klatek (poniższe dane dot. filmiku nagranego w b. dobrym świetle) :

https://youtu.be/fWE4nDX8Z10

Codec ID/Info               : Advanced Video Coding
Duration                    : 22 s 796 ms
Bit rate                    : 41.4 Mb/s
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 2 160 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 24.610 FPS
Minimum frame rate          : 1.667 FPS
Maximum frame rate          : 30.131 FPS

W tych samych warunkach po wyłączeniu EIS:

Codec ID/Info               : Advanced Video Coding
Duration                    : 25 s 262 ms
Bit rate                    : 42.1 Mb/s
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 2 160 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 30.006 FPS
Minimum frame rate          : 29.742 FPS
Maximum frame rate          : 30.191 FPS

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 21:58, Orjon napisał:

Jest taka możliwość, bo mam 4/64 i działa normalnie.@tpawel, zachęciłeś mnie - przyciąłem, działa ;-)

Co przyciąłeś, RAM?
A ja w międzyczasie dopadłem inny egzemplarz 3/32 i sprawdziłem, czy EIS w 4K zadziała w Open Camera. Dokładnie to samo - nie działa, apka się zamyka.
W swoim egzemplarzu przesiadłem się też na Global Beta/Dev – bez zmian.
(BTW. Może to złudzenie, ale mam wrażenie, że beta działa żwawiej).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciąłem moją SIMkę :P

Moja krótka opinia po mniej więcej tygodniu użytkowania: jestem bardzo zadowolony z działania, jak i ogólnie całokształtu Redmi Note 5. W sumie ciężko być zawiedzionym, przechodząc z Redmi 4A... ;) Bateria obecnie na Globalu Stable spokojnie koło 9h SOT (2 dni użytkowania). Jedyną trochę dziwną rzeczą, jaką zauważyłem, to czasem przydługawe odświeżanie listy dostępnych Wi-Fi - ale z tego, co uświadczyłem, to prawdopodobnie problem jednej konkretnej lokalizacji. Pewnie i tu radą będzie wgranie Xiaomi.eu albo MiuiPro (lub czegokolwiek innego). Obecnie czekam na odblokowanie bootloadera (zostało mi 263 h...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: czy na wersji 4/64 też nie działa EIS w 1080p60fps w apce systemowej? U mnie (3/32) – nie działa. Choć przy 1080p30fps oczywiście działa jak marzenie.

Oraz - bo to też dotyczy 1080p60fps  – czy widać "oszukaną" rozdzielczość w porównaniu do 1080p30fps? (krawędzie, ukośne linie, itp.).

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz. Widać odczuwalne lagi jeszcze przed nagrywaniem jakiegokolwiek wideo w 1080p60 z EIS (bez EIS dokładnie tak samo). Ponadto - przynajmniej w przypadku mojego testowego nagrania - 1080p60 z EIS wychodzi o wiele ciemniejsze niż 1080p30 z EIS. Aż musiałem przekopiować te nagrania na kompa, tak na telefonie zupełnie niczego nie było widać.

Porównanie kadru:

porownanie.png

EIS wydaje się nie działać, aczkolwiek jutro rano jeszcze nagram jakieś testowe przykłady i wrzucę do analizy na YT. 

Na razie zauważam, jakby w 1080p60 ciągle tak jakby próbował mi złapać gdzieś ostrość i gubił ją przy okazji - ale to może w moich wieczornych warunkach... Pojawiają się także interferencje tak jakbym nagrywał jakiś stary telewizor z innym klatkarzem ("pasy")...

Spoiler

Film z 1080p60 ma u mnie takie parametry:


Codec ID/Info               : Advanced Video Coding
Duration                    : 21s 653ms
Bit rate                    : 20.0 Mbps
Width                       : 1 920 pixels
Height                      : 1 080 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 30.434 fps
Minimum frame rate          : 30.080 fps
Maximum frame rate          : 40.706 fps

60 klatek nie ma, dobija co najwyżej do 40.

Natomiast teraz mogę podesłać filmik z Open Camera 4K z EIS - krótki i nie najwyższych lotów, ale mogę najwyżej dokręcić coś jakby ktoś chciał, na szybko robiłem.

Spoiler

 

Parametry:

Codec ID/Info               : Advanced Video Coding
Duration                    : 9s 698ms
Bit rate                    : 42.1 Mbps
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 2 160 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 30.000 fps
Minimum frame rate          : 29.732 fps
Maximum frame rate          : 30.201 fps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. 

Przy słabym świetle testy 60fps nie mają sensu. Ale i tak jestem w szoku patrząc na to:

Frame rate                  : 30.434 fps
Minimum frame rate          : 30.080 fps
Maximum frame rate          : 40.706 fps

U mnie jednak trzyma te 60 FPS, pomimo, że ciemno. Natomiast EIS nie działa, jak pisałem, a także - rozdzielczość jest oszukana. Wygląda na 720p przeskalowane w górę. Sprawdź to sobie przy b. dobrym świetle.

Co do EIS w 4K w Open Camera - hmm... dziwne, ale mam wrażenie, że na Twoim nagraniu działa on ledwie ledwie. W ogóle dużo artefaktów i ogólnie słabo to wygląda. O wiele gorzej niż w tym teście poniżej, gdzie w4K EIS w RN5 bije na głowę OIS w Galaxy S7!

https://www.youtube.com/watch?v=muGQvPg_kgE

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem sobie dzisiaj rano trochę rzeczy, idąc akurat do szkoły. Różnica między EIS a brakiem EIS w przypadku stockowej apki jest, aczkolwiek nie jest ona duża i objawia się głównie tym, że telefon cały czas, gdy poruszam ręką, usiłuje siłowo "wyprostować" kadr i pojawiają się zakłócenia. Bez EIS tego nie ma. Czasami też tak jakby dziwnie zamazuje się kadr... Niestety jakość filmów wygląda prawdopodobnie dokładnie tak jak napisałeś - na pewno nie jest to 1080p. 

Co do ilości klatek - na moich porannych nagraniach jest prawie tak samo jak było wczoraj wieczorem. 1080p60 z EIS odpowiednio:

film 1
Frame rate                  : 33.623 fps
Minimum frame rate          : 19.548 fps
Maximum frame rate          : 48.413 fps

film 2
Frame rate                  : 30.999 fps
Minimum frame rate          : 30.090 fps
Maximum frame rate          : 41.802 fps

Bez EIS:

Frame rate                  : 37.577 fps
Minimum frame rate          : 29.990 fps
Maximum frame rate          : 50.279 fps

Co do 4K EIS - zrobiłem dzisiaj jeszcze jedną próbę :) 

Spoiler

Frame rate                  : 29.910 fps
Minimum frame rate          : 14.995 fps
Maximum frame rate          : 30.201 fps

 

Tak swoją drogą - myślę że dobrym pomysłem będzie oddzielenie tego tematu - jeśli mamy rozprawiać o samych filmach to zróbmy do tego nowy temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziwne zamazywanie się kadru to typowy objaw działania EIS bez OIS, szczególnie przy słabszym świetle lub gwałtowniejszych ruchach. To mniejsze zło.

2. Wygląda na to, że aktualizacja 8.11.29 cichaczem* zmieniła sposób działania nagrywania 60fps. Zarówno na EU (bo zakładam, że masz EU) jak i na Global (u mnie Global Dev 8.11.29 ). Wcześniej za wszelką cenę trzymany był klatkaż 60, co przy słabszym świetle dawało niedoświetlony obraz, ludzie na to narzekali. No to teraz uzależnili klatkaż od światła i tylko przy naprawdę bardzo dobrym będzie się zbliżał do 60. Na szczęście średni FPS nie spada poniżej ~30 w żadnym trybie kamery, nawet w ciemności.

Reasumując: obecnie w RN5 (i tak samo jest w Mi8 Lite) w trybie 1080p60 fps:

  • nie działa EIS
  • rozdzielczość jest oszukana (upscaling z około 720p)
  • klatkaż, zależnie od światła, waha się między 30 a 60.
  • tu mogę się mylić, ale wydaje mi się, że AF działa nieco gorzej niż przy 30 fps.

* - oczywiście w changelogach o takich rzeczach nie wspominają, bo po co... :(

"Brawo" Xiaomi, znów się udało coś spieprzyć.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zrobić żeby messenger miał ten pływający dymek wiadomości? Mam ustawione pływające powiadomienia a mimo to nie ma tego okrągłego dymku wiadomości który można przesuwać 

Co to jest ten eis? Gdzie to włączyć? :p

Edytowane przez ziutek11113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 12:39, LukaszQ napisał:

Cześć. Używa ktoś z Was miui pro? Mam najnowszą wersję i chciałbym zapytac czy da się zmienić wygląd ikony baterii? Tak żeby procenty były na zewnątrz ikony. Pozdrawiam.
 

Może poprzez motyw... to robota China, oni tego nie robią.

Dnia 6.12.2018 o 15:09, ziutek11113 napisał:

Wie ktoś co zrobić żeby messenger miał ten pływający dymek wiadomości? Mam ustawione pływające powiadomienia a mimo to nie ma tego okrągłego dymku wiadomości który można przesuwać 

Co to jest ten eis? Gdzie to włączyć? :p

Ustawienia > Zainstalowane aplikacje > Messenger > Inne uprawnienia > zezwól na wyskakujące okna

EIS = elektroniczna stabilizacja obrazu, w Ustawieniach aparatu jako Stabilizacja obrazu

1 godzinę temu, piter1114 napisał:

na globalu jak na razie takiej opcji brak ;(

bo kolega mówi o wersji beta, a ty pewnie masz wersję stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziutek11113 napisał:

Dzięki za ustawienia messengera ale tej stabilizacji obrazu nie mogę znaleźć 

W trybie Video wchodzisz w ustawienia aparatu - tam znajdziesz. Tuż nad wyborem rozdzielczości. EIS dotyczy tylko video. I działa tylko przy 30 fps w 1080p. Nie działa przy 60 fps, ale ten tryb ma też inne wady i praktycznie używanie go nie ma wiele sensu.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ziutek11113 napisał:

coś taniego ale żeby ładowanie było 3.0

https://allegro.pl/quick-charge-3-0-usb-turbo-power-szybka-ladowarka-i7484173212.html

 

u  mnie działa dobrze

Mam pytanie z innej beczki, czy jest możliwość ustawienia live tapety ekranu blokady z aplikacji zew.? zainstalowałem dwie apki i żadna nie zmieniła ekranu blokady mimo nadania im uprawnień "pokaż na ekranie blokady" macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ziutek11113 napisał:

Dzięki wam :)

Teraz inna kwestia. 

Chcę kupić ładowarkę do szybkiego ładowania, czy polecacie coś z Ali albo gerbeast? 

Czy muszę mieć specjalny kabel? 

BlitzWolf BW-S5 QC3. 0 18W 

Kupiłem za 25zł w banggood. W podobnej kwocie kupisz teraz. Używam od roku i polecam. Kabel musi też wspierać szybkie ładowanie. USB C 3A, micro USB 2,4A. 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...