Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, ywis napisał:

Mam pytanie ale nie wiem czy to dobry dział. Jeżeli nie ten dział to proszę wskazać, gdzie się z tym udać. Pytanie moje - jaki custom rom używa-cie, -liście ?

Global stable, global dev, miuipro, obecnie miui.eu

Super był miuipro, mnogość ustawień, przyjazny dla baterii, bez zbędnego syfu. Jednak walił czasami błędami.

Teraz jestem na eu i już zostanę, nie warto się bawić w przesiadki jeśli tego naprawdę nie wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Ja dostałem telefon z global 9.6.3 i zaraz zaktualizowałem do 10.0.2.0. Potem wrzuciłem global dev. A teraz zainstalowałem McAosp, rewelacja. Czytam, że masz eu, jak bateria na nim. Interesuje mnie głównie bateria, jakikolwiek jest rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ywis napisał:

Dzięki za odpowiedz. Ja dostałem telefon z global 9.6.3 i zaraz zaktualizowałem do 10.0.2.0. Potem wrzuciłem global dev. A teraz zainstalowałem McAosp, rewelacja. Czytam, że masz eu, jak bateria na nim. Interesuje mnie głównie bateria, jakikolwiek jest rom.

Bateria mi trzyma od 2 do 3 dni. Nie narzekam na baterię, po tym jak miałem RN2 i ładowałem 2 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gwalberg napisał:

Bateria mi trzyma od 2 do 3 dni. Nie narzekam na baterię, po tym jak miałem RN2 i ładowałem 2 razy dziennie.

To jest super. No, oczywiście zależy co i ile używasz.

gwalberg zainstalowałem eu i mam pytania 1.jak wydobyć opcje programistyczne? 2.Jak zmienić 4g na 3g ?

Edytowane przez Orjon
Nie piszemy posta pod postem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ywis napisał:

To jest super. No, oczywiście zależy co i ile używasz.

gwalberg zainstalowałem eu i mam pytania 1.jak wydobyć opcje programistyczne? 2.Jak zmienić 4g na 3g ?

1. Tąpnij parę razy na wersje miui jest w "o telefonie" w "pełna specyfikacja"

2. "W kartach SIM" szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem wątek na temat kernela -Twist Lup Kernel- podobno najlepszy. Oczywiście dla redmi note 5 pro dla miui oraz innych custom roms. Nie jestem dobry w takich zawiłościach dlatego podaję Wam dla analizy i podzielenia się opiniami. No i jeszcze link [KERNEL][HMP/EAS][UC/OC][ANDROID-LINUX-STABL… | Xiaomi Redmi Note ... https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5.../kernel-twistloop...

Czy można, skąd pobrać miui eu  z przed dwóch tygodni ?

Edytowane przez Orjon
Nie piszemy posta pod postem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie i prośbę o pomoc.

Mianowicie mam RN5 z najnowszym xiaomi.eu, bootloader odblokowany, Red Wolf zainstalowany. Wszystko działało OK, póki nie postanowiłem zainstalować na Magisku Xposed i ViperFX dzisiaj. Po restarcie telefon zostaje niestety na logo MI i kropeczkach androida. Próbowałem w RedWolfie odinstalować moduły magiska, całego magiska, sflashować jeszcze raz ostatni ROM... Nie pomaga. Deinstalator Xposed (jakoś przeczuwam, że to jego wina) nie widzi plików do odinstalowania, menedżer magiska do TWRP nie ma już żadnych modułów... Nie wiem, co zrobiłem nie tak. Macie jakiś pomysł? Nie chcę pochopnie robić formatu i instalować systemu na czysto, bo (oczywiście...) nie mam kopii - a trochę się boję, że nawet to mogłoby nie pomóc.

Proszę więc Was o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z głupoty sobie uwaliłem. Na RN2 za czasów Miui 8 miałem Xposed. Potem nie było odpowiedniej wersji.

Magisk działa fajnie, więc skoro w opisie było, że wersja dostosowana jest do wszystkich SDK, zainstalowałem bez myślenia. Dziwne, że ponowny flash romu bez wipe'u data nie pomógł. Mam zrobiony backup z TWRP w momencie, gdy już system się nie uruchamiał - i gdy teraz przywracam z niego data, to system znów nie wstaje. Więc clean install, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę - o sprawdzenie, czy działa Wam (a powinno!) nagrywanie w 4K z EIS apką Open Camera? U mnie niestety nie (apka się wysypuje). Ale już bez EIS - działa a także w innych rozdzielczościach (nawet z EIS) - działa. Używam Global Stable 10.0.4 i podejrzewam, że to może być wina wersji ROM-u. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że nagrywanie 4K z EIS jest (było) na tym telefonie możliwe i na YT znajdziecie dziesiątki przykładowych filmików, gdzie pokazują, że to działa z Open Camera. Czyli działało. Efekty były dobre. Teraz nie działa i nie wiem, dlaczego. Może to wina konkretnego ROM-u, a może nowy bug w Open Camera.

EDIT: Ten sam problem w apce Cinema FV-5, więc to raczej jednak wina ROM-u.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Orjon - - - Nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny. Telefon nowy, prawie żadnego softu jeszcze nie zdążyłem zainstalować, w szczególności nic związanego z kamerką. Zrobię może factory reset na tym 10.0.4.0, a jak to nic nie da, to spróbuję szczęścia na Global Dev. Jest o co walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie wczoraj dostałem ten telefon i nagrywanie w 4k z EIS działa prawie normalnie na 10.0.4.0 (3/32) bo przy odtwarzaniu miałem jakiś mikro stuttering w niektórych momentach (a moze to wina samego odtwarzacza, nie wiem). Pytanie ode mnie, ktoś poleca jakieś szkło na ekran (najlepiej link), bo na allegro pełno tych różnych wersji a czytałem tu i podobno problem z nimi jest. Dobrze też by było żeby nie kolidowało z tym dołączonym etui, bo założyłem i raczej będę używał.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, latet napisał:

Dzięki @Orjon - - - Nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny. Telefon nowy, prawie żadnego softu jeszcze nie zdążyłem zainstalować, w szczególności nic związanego z kamerką. Zrobię może factory reset na tym 10.0.4.0, a jak to nic nie da, to spróbuję szczęścia na Global Dev. Jest o co walczyć.

Po "full wipe" (ale nadal Global Stable 10.0.4.0) zaczęło działać nagrywanie 4K+EIS w Open Camera, ale... bardzo szybko przestało. Przestało, gdy przestawiłem w ustawieniach systemu temperaturę wyświetlacza na "ciepły". Po powrocie na "standard" - nagrywanie 4k+EIS w Open Camera raz działa, raz nie działa. Losowo.

Gdy wyłączyłem automatyczną regulację jasności - jest nieco lepiej. 50% prób działa, 50% nie działa. ]

Niestety, nawet gdy EIS w 4K działa, to efekt jego działania nie jest aż tak dobry jak w FHD. W ogóle są też jakieś przycinki w nagranym materiale 4K (niezależnie czy z EIS czy bez) - ale na razie widzę je w tel., potem sprawdzę w pececie, czy to naprawdę w nagranym materiale, czy wina odtwarzania w tel.

Sprawdzcie proszę, czy u Was przestawienie temp. ekranu na ciepły też uniemożliwia działanie 4k+EIS (u mnie w 100%). Najlepiej przy włączonej automatycznej jasności.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...