Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miałeś ten rom na fonie ? Chciałem zmienić MIUI Global 10.0.2.0 na jakiś inny - a żależy mi tylko na dobry aparacie i czasie na baterii. Co polecasz ?

Miałem ale na rn4. Uważam, że na tamten telefon, to jest najlepszy rom. Mnóstwo ustawień.

W zasadzie to wszystko powinno być i na RN5, natomiast nie wiem jak się sprawowuje na naszym. Sam mam ochotę na zmianę, ale nie mam teraz czasu na zabawę. Jak przejdziesz daj znać .

Pamiętaj by zrobić backup i kopia pamięci. Przed instalacją pełny reset z formatem pamięci. Gdy będziesz chciał powrócić ponownie pełny reset i przywracanie backupu z otg. Gdyby po formacie nie telefon nie widział pamięci zainstaluj w recovery ponownie to samo recovery.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Roman_M napisał:

Miałem ale na rn4. Uważam, że na tamten telefon, to jest najlepszy rom. Mnóstwo ustawień.

W zasadzie to wszystko powinno być i na RN5, natomiast nie wiem jak się sprawowuje na naszym. Sam mam ochotę na zmianę, ale nie mam teraz czasu na zabawę. Jak przejdziesz daj znać .

Pamiętaj by zrobić backup i kopia pamięci. Przed instalacją pełny reset z formatem pamięci. Gdy będziesz chciał powrócić ponownie pełny reset i przywracanie backupu z otg. Gdyby po formacie nie telefon nie widział pamięci zainstaluj w recovery ponownie to samo recovery.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Chcę spróbować najpierw Revolution. Jaka tu jest procedura? Jakie wipe robić? Nie mam zielonego pojęcia a doczytać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę spróbować najpierw Revolution. Jaka tu jest procedura? Jakie wipe robić? Nie mam zielonego pojęcia a doczytać nie mogę.

Nie zawsze jak zawsze. Bierze się to stąd, że przy niektóre romy są szyfrowane, dlatego należy zrobić format pamięci, by uniknąć bootlopu Ja zwykle robię za każdym razem gdy zmieniam rom. Mam pewność, że musi hulać. W przypadku przejścia z global na revolution jest to jak najbardziej wskazane.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za rady. Pytanie jeszcze. Jeżeli chcę flashować miui global dev. to 1.pobieram miui dev. do flash 2. rozpakuję (2x) np. na pulpicie i teraz pytanie, co wybrać z tych rozpakowanych ?

Tak się skradam ze zmianą romu, bo nie chcę maltretować fona a z kolei nie szukam czegoś ekstra. Chodzi mi tylko najlepszy czas pracy na baterii, no i może aparat. Reszta jest dla mnie w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ywis napisał:
Panowie, dziękuję za rady. Pytanie jeszcze. Jeżeli chcę flashować miui global dev. to 1.pobieram miui dev. do flash 2. rozpakuję (2x) np. na pulpicie i teraz pytanie, co wybrać z tych rozpakowanych ? Tak się skradam ze zmianą romu, bo nie chcę maltretować fona a z kolei nie szukam czegoś ekstra. Chodzi mi tylko najlepszy czas pracy na baterii, no i może aparat. Reszta jest dla mnie w tle.   

 

Wskazujesz na rozpakowany katalog, w którym jest obraz romu Zwróć uwagę by w nazwie katalogu nie było spacji.

Edytowane przez Orjon
Nie walmy wierszy na pół strony...
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję od 2 dni RN5 i mam wątpliwość co do działania podwójnego aparatu. Czy on w ogóle działa czy jest atrapą? Jeśli tak, to dlaczego zdjęcia wykonane z zaklejonym jednym z obiektywów nie różnią się niczym od zdjęć przy obu odsłoniętych. Także w trybie portretowym, w którym chyba jest najbardziej prawdopodobne, że ta druga kamerka coś robi, a nie jest atrapą. Jak to jest? Czy jest sposób, aby na 100% wiedzieć, czy działają oba czy jeden?

Także systemowa stabilizacja DIS w video- oprócz tego, że robi "crop" (co normalne) to jakoś nie widzę, aby redukowała drgania. MIUI Global Stable 10.0.2.0.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet, problem z aparatami musi być u Ciebie moim zdaniem - od czasu do czasu mam Redmi Note 5 siostry i na zarówno 10.0.2.0, jak i nowszych wersjach (zaktualizowałem ręcznie) nie miałem najmniejszego problemu z działaniem tego drugiego aparatu, szczególnie w trybie portretowym (poniżej zdjęcia mojego poczciwego Redmi 4A, robione mniej więcej do miesiąca temu, wybaczcie za jakość ale oryginału już nie mam, okropna kompresja Telegrama):

Spoiler

photo_2018-11-16_18-33-04.jpgphoto_2018-11-16_18-34-26.jpg

Zresztą, może jeszcze w tym miesiącu (czekam na Black Friday) kupię sobie RN5, to będę miał okazję zobaczyć :) Może rzeczywiście coś jest, ktoś inny musiałby to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja nie narzekam na jakość tych fotek (w tym w trybie portret), tylko na brak różnicy w jakości niezależnie czy drugi aparat jest zasłonięty czy nie. Nie ma jakiejś apki testowej, która jednoznacznie pokaże czy/że oba "oczka" działają?

2. Mam dziwny problem ze Sklepem Google Play – po każdym restarcie telefonu mogę zainstalować tylko jedną apkę. Następne w kolejce wiszą w nieskończoność na komunikacie "czekam na pobieranie". Pomaga tylko restart systemu, ale znów - tylko jednorazowo, na instalację 1 apki i w kółko to samo. Sprawdziłem uprawnienia, oszczędzanie baterii - nic niepokojącego tam nie znalazłem. (Przypominam, że piszę o Global Stable 10.0.2.0). Może lepiej przejdę na Global Dev (bo nie chce mi się BL odblokowywać w tym przypadku).

3. Ekran jest gorszej jakości, niż się spodziewałem. Ale to problem moich za wysokich oczekiwań. Natomiast jakość zdjęć bardzo mile zaskakuje, naprawdę. Na co dzień używam Mi5. Ten Redmi 5 Note kupiłem dla dziecka. Będę go testować do Wigilii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2018 o 15:04, Roman_M napisał:

Tu masz dokładnie wszystko opisane. Łącznie z tym jak przed flashowaniem rozpakować paczkę z romem.

Zdecydowałem się na flash global dev. Próbowałem już kilka razy i ciągle w miflash dostaję komunikat (can not found file flash_all.bat). Najgorsze jest to, że nie wiem co robię źle. Może ktoś poda link do pobrania właściwego pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ywis napisał:

Zdecydowałem się na flash global dev. Próbowałem już kilka razy i ciągle w miflash dostaję komunikat (can not found file flash_all.bat). Najgorsze jest to, że nie wiem co robię źle. Może ktoś poda link do pobrania właściwego pliku?

Co masz w folderze po wypakowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariusz.ur napisał:

Co masz w folderze po wypakowaniu? 

Jeszcze raz wlazłem na strone miui i chyba źle ściągnąłem. Popraw mnie, co wybrać. Widzę tam ; redmi note 5 i redmi note 5 pro. Ja pobrałem plik r.n. 5 pro a chyba powinienem pobrać r.n. 5 bez pro. Jeszcze się ściąga. Rozpakuję i spróbuję raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wlazłem na strone miui i chyba źle ściągnąłem. Popraw mnie, co wybrać. Widzę tam ; redmi note 5 i redmi note 5 pro. Ja pobrałem plik r.n. 5 pro a chyba powinienem pobrać r.n. 5 bez pro. Jeszcze się ściąga. Rozpakuję i spróbuję raz jeszcze.

Jeżeli masz rn5 bez pro, to wiadomo, że ściągasz dla rn5, to raz. Druga sprawa, są dwa rodzaje romów - do instalacji przez twrp i do fastboot. Wiadoma rzecz, że potrzebujesz ten drugi. Być może błąd popełniasz przy rozpakowywaniu. W zależności jakim programem rozpakowujesz, to robisz to na raz (Winrar), lub na dwa razy (7zip). Tu masz linki dla rn5 

http://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html

 

Jedna uwaga, gdy będziesz instalowałeś, program na windowsie może w trakcie flashowaniu zachowywać się dziwnie. Może bez końca instalować. Nie przejmuj się . Czekaj spokojnie aż telefon się uruchomi. Trwa to o ile pamiętam około 10 minut. Może dłużej trochę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem . Rozpakowałem 2x. Mam teraz tak - whyred_global_images_8.11.15_20181115.0000.00_8.1_global. Potem miflash i !!! ten sam komunikat. Poradźcie co proszę !!

12 minut temu, Roman_M napisał:

Jeżeli masz rn5 bez pro, to wiadomo, że ściągasz dla rn5

Mam podwójny aparat z tyłu. To jaki to jest ? W telefonie jako oznaczenie modelu mam : redmi note 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem . Rozpakowałem 2x. Mam teraz tak - whyred_global_images_8.11.15_20181115.0000.00_8.1_global. Potem miflash i !!! ten sam komunikat. Poradźcie co proszę !!
Mam podwójny aparat z tyłu. To jaki to jest ? W telefonie jako oznaczenie modelu mam : redmi note 5.
Telefon na pewno jest połączony z kompem? Jaki komunikat z konsoli Windows? Może kable?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can not found file flash_all.bat

Nie pytam o komunikat programu. Jaki masz windows?

 

Tutaj masz krok po kroku jak instalować.

https://error24.pl/jak-zainstalowac-miui-9/

Natomiast muszę mieć pewność czy jesteś połączony z kompem i to najpewniej sprawdzisz uruchamiając konsolę windowsa. Myślę jednak, że skoro odblokowałeś telefon, to i nie powinieneś mieć problemu z połączeniem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie według tego robiłem.

Otwierasz katalog w którym jest adb na windowsie Otwierasz wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)Przechodzisz do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)Sprawdzasz obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID).

 

Drugi sposób. Otwierasz eksploratora windows. Otwierasz katalog adb

Klikasz prawym przyciskiem myszy wciskając jednocześnie lewy przycisk spacji w katalogu adb. Otworzy się menu. Wybierasz "otwórz tutaj okno programu PowerShell" w oknie gdy już już wyświetli się komenda wpisujesze fastboot devices i kończysz dwoma znakami ./ akceptujesz Enter

 

(musi się pokazać ID).

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows widzigo, jest id.

Nie mogę dłużej . Jutro ci pomogę. Nie martw się. Na razie dokładnie sprawdz co robisz źle przy wypakowywaniu, bądź w programie . Podałem link do strony powyżej. Skonfrontuj. W najgorszym wypadku masz linki do romu który można instalować przez recovery. Możesz go instalować. Jest to wersja w której o ile pamiętam jest region Chiny. Można to zmienić na region pl, czy HK, jednak nawet w tym drugim nie będzie odblokowania gębą. Ale póki co wszystko inne raczej jest. Jutro ci pomogę choć prawdę powiedziawszy to już niewiele mogę. Sprawdź czy wszystko zaznaczasz jak w programie. Liczą się detale. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że błąd popełniasz przy wyborze katalogu. Po rozpakowaniu masz dwa katalogi. Jeden z nich wybierasz, ten w ktorym jest plik o nazwie flash_all.bat.

 

Jeżeli dostajesz komunikat

can not found file flash_all.bat

to znaczy, że program nie widzi własne katalogu z plikiem flash_all.bat. Innymi słowy podajesz zła ścieżkę do tego katalogu. Może też być oczywiście w ogóle nie ten rom, ale chyba wiesz jaka jest marka twojego telefonu i wiesz co ściągasz. Nie pisze złośliwie. Po prostu, czasami wszyscy popełniamy głupie błędy. Staram się tylko dojść gdzie popełniasz go teraz ty.

 

I jeszcze jedna rzecz. Być może utworzyłeś sobie katalog do którego wypakowałeś rom. NAZWA TEGO KATALOGU NIE MOŻE MIEĆ SPACJI.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, latet napisał:

1. Ja nie narzekam na jakość tych fotek (w tym w trybie portret), tylko na brak różnicy w jakości niezależnie czy drugi aparat jest zasłonięty czy nie. Nie ma jakiejś apki testowej, która jednoznacznie pokaże czy/że oba "oczka" działają?

Nie pisałem o jakości fotek, odnosiłem się do różnic - piszę ten post właśnie z Redmi Note 5 siostry, świeżo po aktualizacji do 10.0.4.0 (ręcznej) i różnicę między zdjęciami w trybie portretowym a tymi w normalnym trybie po prostu widać. Portret działa dokładnie tak jak powinien. Niestety nie mam info o tym, czy jest jakaś apka, która byłaby w stanie sprawdzić działanie obydwóch "oczek"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam wrażenie, że się nie rozumiemy. Porównaj zdjęcie w trybie portretowym ze zdjęciem w tym samym trybie (portret), ale zrobionym przy zasłoniętym drugim (tym bliżej krawędzi) aparacie. U mnie nie ma różnicy. I oba są dobre, oba różnią się tak samo wyraźnie od zdjęcia w trybie zwykłym. Oba też mają takie same błędy (pewne elementy zostają rozmazane, choć nie powinny).

A może druga kamerka daje tylko pomoc w ostrzeniu (szybsze, pewniejsze ostrzenie)? To ciężko sprawdzić, bo nawet przy zasłoniętym "pomocniczym" obiektywie ostrzenie jest b. szybkie. Może w pewnych warunkach to pomaga lub zapobiega nieprzyjemnemu zjawisku "focus hunting".

P.S. W "wyższych" modelach Xiaomi w trybie ręcznym aparatu można wybrać, który aparat działa - normalny / tele.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić pełen backup, wszystko. To znaczy że system, apk, pliki, aktywne logowania, ustawienia, root, motywy, tapety, itp.

Mam OrangeFox i takie opcje w kopii:

-system

-data

-boot

-Cache

-internal storage

-Vendor

-Recovery

-Persit

Co tam mam zaznaczyć? tak żeby wszystko przywrócić i żeby śmigało bez problemów.

Będę instalował inny ROM i chcę wszystko przywrócić po instalacji żeby nic nie robić.

 Będę też wszystko czyścił do zera, łącznie z format data, przed instalacją ROMu

Backup chce przekopiowac na kompa i po przetestowaniu ROMu wszystko wyczyścić i przywrócić z backupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Roman_M napisał:

Sprawdź

No to sprawdzałem i czytałem, czytałem i sprawdzałem. Okazało się, że to problem Windowsa. Pliki z końcówką .bat są felerne, na końcu linijki nie mają tego .bat. Poprzestawiałem windows ale komunikat ciągle ten sam. Tak się zdenerwowałem, że pobrałem plik nie dla fastboot i aktualizowałem ręcznie. Wszystko przebiegło dobrze i mam global dev. Wszystkie zdjęcia, apki i.t.d pozostało  nienaruszone. Zastanawiam się czy zrobić teraz reset do ustawień fabrycznych czy dać spokój? gdy będę miał trochę czasu to spróbuję jeszcze flashować ale na Linux ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdzałem i czytałem, czytałem i sprawdzałem. Okazało się, że to problem Windowsa. Pliki z końcówką .bat są felerne, na końcu linijki nie mają tego .bat. Poprzestawiałem windows ale komunikat ciągle ten sam. Tak się zdenerwowałem, że pobrałem plik nie dla fastboot i aktualizowałem ręcznie. Wszystko przebiegło dobrze i mam global dev. Wszystkie zdjęcia, apki i.t.d pozostało  nienaruszone. Zastanawiam się czy zrobić teraz reset do ustawień fabrycznych czy dać spokój? gdy będę miał trochę czasu to spróbuję jeszcze flashować ale na Linux ubuntu.

Rozumiem, że zainstalowałeś przez recovery. Tak więc miałeś region tylko Chiny. Rozumiem, że po aktualizacji możesz już wybierać region jaki chcesz. Jest to istotne dla tych którzy chcieliby przejść np. z miui pl. na dev z pomocą recovery. Te kilka dni z regionem chińskim można wytrzymać, jeżeli ktoś ma opory co do flashowania. Zwłaszcza, że na dev aktualizacja jest tygodniowa. Chyba, że się mylę i nadal masz tylko Chiny. Oświeć nas. 

PS

Nie nie musisz przywracać ustawień fabrycznych, instalowałeś przecież na czysty telefon. Jedynie zawsze po instalacji dalvic/cache.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Roman_M napisał:

masz tylko Chiny

Cieszę się, że się odezwałeś. Po restarcie mam ustawione Chiny ale do wyboru cała reszta. Z ciekawości wybrałem Szwajcaria i od razu zmieniła mi się siatka ekranu głównego z 6x5 na 5x5. Co ciekawe, wystarczy zrestartować fon a region wraca na Chiny a siatka na 6x5. Ot, czary-mary !

17 minut temu, Roman_M napisał:

Rozumiem, że zainstalowałeś przez recovery.

Tak, przez TWRP. Motywów jest mnóstwo i wszystko hula. Bateria trzyma super, gcam mod. rewelacja. Zostanę na tym chyba długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się odezwałeś. Po restarcie mam ustawione Chiny ale do wyboru cała reszta. Z ciekawości wybrałem Szwajcaria i od razu zmieniła mi się siatka ekranu głównego z 6x5 na 5x5. Co ciekawe, wystarczy zrestartować fon a region wraca na Chiny a siatka na 6x5. Ot, czary-mary !

Więc ściągnij BuildProp Edytor i zrób coś takiego:

  1.

Name -> ro.miui.cust_variant

Value -> EN

(click save)

 

2.

Name -> ro.miui.region

Value -> HK

(click save)

 

W drugim Hk Lub Szwajcaria. Nie pamiętam skrótu

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale bez Twojej pomocy nie dam rady. Nie mogę znaleźć tych wierszy, które napisałeś

 

Jeden z nich na pewno jest drugi musisz dodać. Ściągnij tę apke ze sklepu, będzie prościej.

Skopiuj sobie build przed edycją, gdyby poszło coś nie tak. Nie wiem jaka będzie reakcja ponieważ nie spotkałem się z takimi problemami. Być może wiąże się to z tym, że instalowałeś z recovery. Musisz wiedzieć, że dlatego właśnie się instaluje z fastboot, bo wersja recovery ma ograniczone funkcje. Jednak widać, że aktualizacja przez ota na prawiła to, aczkolwiek nie do końca. Może zastosowałeś niepełną aktualizacje.

Jeżeli problemy wystąpią. Zrób reset do ustawień fabrycznych. Powinno pomoc.

Jeżeli nie wytrzyscić wszystko (za wyjątkiem formatu pamięci). Nastepnie pobrać o tydzień wcześniejszą aktualizacje dla recovery po to by od razu zainstalować pełną najnowszą wersję. Żeby zainstalować już pełną, musisz pozwolić systemowi by pobrał przez OTA częściową. Po pobraniu wejść do katalogu downloaded_rom i skasować to co pobrał. Po tej operacji pobierze ci cały rom.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 23:46, ywis napisał:

Pobrałem . Rozpakowałem 2x. Mam teraz tak - whyred_global_images_8.11.15_20181115.0000.00_8.1_global. Potem miflash i !!! ten sam komunikat. Poradźcie co proszę !!

Mam podwójny aparat z tyłu. To jaki to jest ? W telefonie jako oznaczenie modelu mam : redmi note 5.

Zrób folder bezpośrednio na dysku c: i tam wypakować i wtedy spróbuj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...