Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Roman_M napisał:

Proszę bardzo
http://download2269.mediafire.com/y56mhnvp9hng/s900g4at7wa1ex7/MIUIPro10_whyred_8.11.1.zip


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

No to teraz mam dylemat bo mnie kusi :-):twisted:

Rozumiem że to jest to "na lewo". Tylko czy w tym "na lewo" nie jest "coś" dodane i czy ten ROM jest "czysty"?

Do samego romu z oficjalnego źródła rozumiem że nie ma żadnych zastrzeżeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dylemat bo mnie kusi default_icon_e_smile.gifdefault_icon_twisted.gif

Rozumiem że to jest to "na lewo". Tylko czy w tym "na lewo" nie jest "coś" dodane i czy ten ROM jest "czysty"?

Do samego romu z oficjalnego źródła rozumiem że nie ma żadnych zastrzeżeń?

Tam na lewo. Wszedłem na xda i....

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/exclusive-miui-pro-10-official-weekly-t3855568#login

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roman_M napisał:

Tam na lewo. Wszedłem na xda i....


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Przetestuje. Tam jest język polski? Mam nadzieję że tez nie będzie problemu  z rootem. Dam znac co i jak

A jak tam wyglądają aktualizacje? Zawsze z paczki zip?

To w końcu jest płatny czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje. Tam jest język polski? Mam nadzieję że tez nie będzie problemu  z rootem. Dam znac co i jak
A jak tam wyglądają aktualizacje? Zawsze z paczki zip?
To w końcu jest płatny czy nie?
Od którejś 8. jest. Nie instalowałem go, ale poczytaj temat się dowiesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gwalberg napisał:

Przetestuje. Tam jest język polski? Mam nadzieję że tez nie będzie problemu  z rootem. Dam znac co i jak

A jak tam wyglądają aktualizacje? Zawsze z paczki zip?

To w końcu jest płatny czy nie?

1. J. polski dodaje @Orjon

2. Jeśli lewe to tylko zip

3. Oficjalne a zarazem pewne - płatny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem te nieoficjalne (nie z witryny miuipro) mogą nie działać, miuipro zabezpiecza się przed tym i kiedy wykryje taki nieoficjalny build to blokuje swoje opcje.

 

Oficjalne źródło to tylko i wyłącznie miuipro.info. Z tego co wiem nie wrzucają oni na Mediafire więc ktoś po prostu ściągnął i udostępnił, łamiąc zasady OTA (ekipa surowo przestrzega tych zasad, nawet ja chwilowo miałem bana..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Orjon napisał:

No właśnie istnieje prawdopodobieństwo że złapiesz, musiałbyś wywalić z skryptu instalacyjnego linijki instalujące firmware. O ile wiem miuipro tego nie modyfikowalo tak jak eu.

Właśnie czytam na xda i chyba odpuszczę instalację a szkoda. Fajnie to wszystko wygląda i chciałoby się przetestować, jednak nie mam czasu na jakieś problemy które mogą się pojawić.

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Trzeba płacić, chyba, że pobierzesz na lewo :) Sprawdź RevolutionOS - działa jak złoto.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/revolution-os-based-miui-10-t3851997

RevolutionOS, tam tez jest ryzyko z anti rollback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RevolutionOS, tam tez jest ryzyko z anti rollback?

Czy te 1,5 ojro to taki mająte? Po co kombinować. A tak prawdę powiedziawszy, te wszystkie opcje można i na globalu i na xiaomi eu mieć. Jest tyle aplikacji.... , że o Xposed choćby wspomnę. Chcesz dodatkowe gesty? Też możesz miec. Na XDA to również znajdziesz, ale tak to już jest - nie wszystko jest darmowe. Nie ma większego znaczenia - ten rom czy inny - ważne by był stabilny i energooszczędny, Reszta to już kosmetyka. Mam trzy różne telefony, a wszystkie podobnie wyglądają wizualnie i od strony użytkowania

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Roman_M napisał:

Czy te 1,5 ojro to taki mająte? Po co kombinować. A tak prawdę powiedziawszy, te wszystkie opcje można i na globalu i na xiaomi eu mieć. Jest tyle aplikacji.....

MIUIPro kosztuje 1,5€? Tyle to mogę zapłacić.

Na oryginalnym nie będzie anti rollback?

To jest jednorazowa opłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUIPro kosztuje 1,5€? Tyle to mogę zapłacić. Na oryginalnym nie będzie anti rollback?

To jest jednorazowa opłata?

 

Nie pamiętam czy ojro czy dolce. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest bez wad. Z tego co pamiętam może wystąpić problem z GPS. Być może już to naprawili. Co do antirollback, to nie uceglisz telefonu. Jak już chcesz instalować, to lepiej zapłać, jednak musisz wiedzieć, że te 1, 5 to dostęp tylko miesięczny. Wot cwaniaki. Taki abonament sobie umyślili. W gruncie rzeczy to się nie dziwię gościowi który udostępnia ten rom. Zapłacisz raz i nie wiadomo co ci wyłączą za miesiąc gdy nie zapłacisz.  (W sensie w następnej aktualizacji)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roman_M napisał:

Nie pamiętam czy ojro czy dolce. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest bez wad. Z tego co pamiętam może wystąpić problem z GPS. Być może już to naprawili. Co do antirollback, to nie uceglisz telefonu. Jak już chcesz instalować, to lepiej zapłać, jednak musisz wiedzieć, że te 1, 5 to dostęp tylko miesięczny. Wot cwaniaki.

To niech spadają, nie będę im płacił co miesiąc za dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech spadają, nie będę im płacił co miesiąc za dostęp.

Jeżeli szukasz wrażeń, to osobiście poleciałbym ci ten rom. Ma masę opcji.  

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/ota-resurrection-remix-os-6-0-0-t3777375

Przed instalacją zrób kopię karty i backup. Po przejściu z powrotem na Miui będziesz w twrp musiał zrobić format. Po tej operacji twrp nie będzie "widzieć" karty. Nie przejmuj się , po prostu zainstaluj jeszcze raz Orange Foxa np z pendrajwa..

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roman_M napisał:

Jeżeli szukasz wrażeń, to osobiście poleciałbym ci ten rom. Ma masę opcji.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/ota-resurrection-remix-os-6-0-0-t3777375

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie chcę rezygnować z miui, bardziej szukam jego modyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 23:53, Roman_M napisał:

To jest właśnie to o czym już od kilku postów piszę. Będę miał czas zrobię tutka. Póki co przeanalizuj stronę do której dałem linka . Nie wiem może translator. W skrócie napiszę tak

Zainstaluj program do którego są linki na tej stronie.

Wypakuj. Podłącz telefon do kompa przez fastboot. Uruchom program 2klik. Pokaże się konsola. Wybierz "4". Enter, Enter, ponownie wróć do ekranu głównego konsoli . Wybierasz któreś recovery np "8" to redwolf. Enter, Enter. Telefon się zrebootuje już do recovery. Zainstaluj "no-verity-opt-encrypt-6.0.zip".

I to już wszystko. Masz recovery. Możesz teraz zainstalować (polecam) Orange Fox r8.

Piszę z pamięci .

 

Jeżeli masz już jakieś custom twrp to możesz instalować orange Foxa przez recovery tylko w twrp musisz nacisnąć przycisk img.

Już się zorientowałem i cena MIUIpro to 1,5$, rocznie 15$ więc w sumie nie jest tak źle jeśli ma być taki super ten ROM.

Jest tam problem tylko z anti rollback, więc mam pytania.

Jeśli zrobiłem tak jak w tym cytacie i zainstalowałem dev globala, później go usunąłem przeszedłem na EU czyszcząc wszystko łącznie z format data, to nadal grozi mi anti rollback przy instalacji MIUI pro?

"Wybierz 4" chyba usuwa anti rollback?

W tej chwili moje TWRP to Orange Fox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zorientowałem i cena MIUIpro to 1,5$, rocznie 15$ więc w sumie nie jest tak źle jeśli ma być taki super ten ROM.
Jest tam problem tylko z anti rollback, więc mam pytania.
Jeśli zrobiłem tak jak w tym cytacie i zainstalowałem dev globala, później go usunąłem przeszedłem na EU czyszcząc wszystko łącznie z format data, to nadal grozi mi anti rollback przy instalacji MIUI pro?
"Wybierz 4" chyba usuwa anti rollback?
W tej chwili moje TWRP to Orange Fox
Właśnie ten dwuklik, którego używałeś ma być zabezpieczeniem przed cofnięciem. Jak jest w rzeczywistości nie wiem . Skoro robiłeś fastboot ponowny napewno musisz użyć go ponownie.

A tak przy okazji może komuś się przyda. Lista wszystkich rodzajów na rn5, ale nie tylko jeżeli przejdziecie wyżej.

https://theunlockr.com/roms/android-roms/xiaomi-roms/xiaomi-redmi-note-5-pro-roms/


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gwalberg napisał:

Właśnie czytam na xda i chyba odpuszczę instalację a szkoda. Fajnie to wszystko wygląda i chciałoby się przetestować, jednak nie mam czasu na jakieś problemy które mogą się pojawić.

RevolutionOS, tam tez jest ryzyko z anti rollback?

Już to komuś pisałem (być może Tobie, nie pamiętam), ale nie odpowiadam za te modyfikacje więc niczego nie obiecuję :) Mam ARB4, więc też samodzielnie nie zweryfikuję.

1 godzinę temu, Roman_M napisał:

A tak przy okazji może komuś się przyda. Lista wszystkich rodzajów na rn5, ale nie tylko jeżeli przejdziecie wyżej.

https://theunlockr.com/roms/android-roms/xiaomi-roms/xiaomi-redmi-note-5-pro-roms/

Przejrzałem i nie wszystkich :P

12 godzin temu, LukaszQ napisał:

Można w tych romach z xda ustawić gesty z miui? Czy tylko działa navbar?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Można - to po prostu mocno (bardziej niż xiaomi.eu) zmodyfikowane MIUI.

19 godzin temu, Roman_M napisał:

Przecież wspomniałem coś o pobieraniu na lewo, nie? Skupiłbyś się na odpowiedzi na pytanie, chyba, że nie potrafisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi mi się bardziej o gesty z miui w np. Android 9.0, Pixel.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

W RevolutionOS nie wiem, nie używałem ich AOSP. Ale generalnie są takowe rozwiązania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jest problem. Nie mogę usunąć napisów pod ikonami. Mam zmodyfikowany plik com.miui.home który używałem na RN4X który usuwa napisy pod ikonami. Tutaj tego pliku w system/media/theme/default w ogóle nie ma, jednak tam go wrzuciłem i nadałem odpowiednie uprawnienia, jednak napisy nie znikają. Mogę na wiele przymknąć oko i się pogodzić z różnymi niedogodnościami ale nie z tym że będę miał napisy pod ikonami, one mnie po prostu przeszkadzają i denerwują. Wiem że taką opcję daje nova laucher ale nie mam tam "moich" ikon , poza tym nie lubię tego lauchera. Jeśli nie usunę tych napisów to będę zmuszony jednak szukać innego ROMu, konto na MIUIPRO już załozyłem ale się jeszcze waham czy płacić i instalować.

Jest na to jakiś sposób żeby się pozbyć tych napisów?

Może jakiś moduł magiska to ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MiuiPro i jestem pod wrażeniem. Szybkość, mnogość ustawień, pozbyłem się wreszcie napisów pod ikonami. Instalacja jak miui eu. Baterii nie testowałem, mogę tylko napisać że przez noc (7godz) zszedł mi 1%  Magisk działa bez problemu. Jak na razie nie zauważyłem jakichś problemów, dopiero co mam, więc okaże się to później czy są takowe. Jeśli się sprawdzi to te 15$ na rok to pikuś dla takiej sprawności.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania związku z miuipro to dawać. W miarę możliwości będę odpowiadał.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie minęło ileś tam set godzin i bootloader mam odblokowany. Teraz prośba. Czy ktoś z Was dysonuje anielską cierpliwością żeby odpowiadać na moje "dziecinne" pytania ??? Chcę wgrać TWRP i Magisk. Chodzi mi o to TWRP. Które jest najbardziej universalne ? I czy ktoś zechciałby podać link lub stronę z tutkim ? Nie jest to łatwizna z mojej strony tylko strach, żeby nie uwalić fona.

Edit: Red Wolf zainstalowany. teraz chcę zainstalować OrangeFox ale nie wiem czy Whyred czy Vince ?  Pomoże ktoś, co jest najwłaściwsze dla rn5 pro albo jaka jest różnica między nimi ?

Nie podbijamy wątku. ~Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman_M dziękuję, dziękuję !!! Już jest Whyred. Doradz jeszcze proszę, którego Magisk zainstalować. Może być 17.1  ?

Używam 17,1. Musisz jednak wiedzieć, że mam zainstalowaną wersję miui dev, co nie powinno mieć znaczenia.  

Przy okazji zajrzyj na tę stronę. Polecam instalację. Nie jest już potrzebna żadna apka blokująca reklamy. To blokuje nawet reklamy w apkach sklepowych.

 

 https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI !!!  Następna sprawa to ta, że żaden mod gcam nie chce działać. Co robię zle ?

Dnia 6.11.2018 o 00:01, Roman_M napisał:

Jeżeli szukasz wrażeń, to osobiście poleciałbym ci ten rom. Ma masę opcji.  

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/ota-resurrection-remix-os-6-0-0-t3777375

 

Czy miałeś ten rom na fonie ? Chciałem zmienić MIUI Global 10.0.2.0 na jakiś inny - a żależy mi tylko na dobry aparacie i czasie na baterii. Co polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...