Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś napisać o co chodzi? Instaluje Recovery, przechodzę do TWRP instaluje ponownie obraz i odpalam system, restartuje i nie ma Recovery.

To jest właśnie to o czym już od kilku postów piszę. Będę miał czas zrobię tutka. Póki co przeanalizuj stronę do której dałem linka . Nie wiem może translator. W skrócie napiszę tak

Zainstaluj program do którego są linki na tej stronie.

Wypakuj. Podłącz telefon do kompa przez fastboot. Uruchom program 2klik. Pokaże się konsola. Wybierz "4". Enter, Enter, ponownie wróć do ekranu głównego konsoli . Wybierasz któreś recovery np "8" to redwolf. Enter, Enter. Telefon się zrebootuje już do recovery. Zainstaluj "no-verity-opt-encrypt-6.0.zip".

I to już wszystko. Masz recovery. Możesz teraz zainstalować (polecam) Orange Fox r8.

Piszę z pamięci .

 

Jeżeli masz już jakieś custom twrp to możesz instalować orange Foxa przez recovery tylko w twrp musisz nacisnąć przycisk img.

 

http://en.miui.com/thread-3282063-1-1.html

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa druga. Często czytam, że są problemy po przejściu z custom romu na global . Ktoś miał zrobioną uprzednio kopię globala i nie może jej uruchomić. Przykład lineage os. Lineage szyfruje system ale już na poziomie recovery nie ma możliwości przywrócenia backupu globala ot tak. Należy użyć opcji format. Telefon zostanie wyczyszczony. Zainstalować ponownie recovery aby mógł widzieć pamięć. Robimy to z poziomu twrp. W takim wypadku przed formatem należy zrobić kopię łącznie z backupem . A więc - format i wpisać "yes" . Następnie przez otg przywrócić backup i całą resztę jeżeli coś tam zarchiwizowane mamy.

Podobnie możemy postąpić jeżeli chcemy przejść z xiaomi eu na global, o ile mamy zrobioną jego kopię.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Roman_M napisał:

To jest właśnie to o czym już od kilku postów piszę. Będę miał czas zrobię tutka. Póki co przeanalizuj stronę do której dałem linka . Nie wiem może translator.
W skrócie napiszę tak
Zainstaluj program do którego są linki na tej stronie.
Wypakuj. Podłącz telefon do kompa przez fastboot. Uruchom program 2klik. Pokaże się konsola. Wybierz "4". Enter, Enter, ponownie wróć do ekranu głównego konsoli . Wybierasz któreś recovery np "8" to redwolf. Enter, Enter. Telefon się zrebootuje już do recovery. Zainstaluj "no-verity-opt-encrypt-6.0.zip".
I to już wszystko. Masz recovery. Możesz teraz zainstalować (polecam) Orange Fox r8.
Piszę z pamięci .



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Poszło, mam red wolf, tylko nie wiem jak go użytkować, jest tam gdzieś wybór języka?

Już mam język polski. Mam zainstalowanego dev globala, jeszcze nic nie restartowałem. Teraz zainstaluje no-verity-opt-encrypt-6.0.zip" i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u góry trybik

Ale lepiej zrobisz gdy wejdziesz na xda i ściągniesz sobie Orange Foxa

To będzie plik z rozszerzeniem img. Kopiujesz do pamięci telefonu Uruchom do recovery, wchodzisz do instal. Naciskasz img podajesz ścieżkę do pliku. Sówak i... po kłopocie.

 

Zrób sobie kopię globala . Najlepiej jak już zrobisz nastawy. Skopiuj cały folder z backupem na kompa. No i dobrze mieć go na telefonie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko jest okej, łatwizna. Nie rozumiałem na początku co mam robić. Ladnie się zainstalowało, system wstał bez problemu, po restarcie jest recovery. Teraz proszę podaj mi znaczący powód dla Orange Fox r8. Przejrzałem o nim pobieżnie i nie wiem czy mi się przyda. Jakie ma główne zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko jest okej, łatwizna. Nie rozumiałem na początku co mam robić. Ladnie się zainstalowało, system wstał bez problemu, po restarcie jest recovery. Teraz proszę podaj mi znaczący powód dla Orange Fox r8. Przejrzałem o nim pobieżnie i nie wiem czy mi się przyda. Jakie ma główne zalety?

Orange to również recovery. Zostanie podmienione Jest nowsze. Będziesz mógł robić update przez ota. Ponadto nie wszystkie recovery potrafią instalować małe paczki. Więc jeżeli aktualizacja będzie ważyła przykładowo 100mb to ściągnie to i zainstaluje, a tak ściąga cały rom 1,7. GB., Czy ile tam ma. A aktualizacje są co tydzień.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fake4r napisał:

@gwalberg daj proszę jak bateria się zachowuje na globalu i czy można ustawić siatkę ikon 5x7.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Na temat baterii nic jeszcze nie mogę powiedzieć, dużo restartów i instalacji. Dopiero za kilka dni będę cos wiedział jak "trzyma".

Dziwna sprawa bo nigdzie nie widzę zmiany siatki ikon, chyba nie ma tej opcji

9 godzin temu, Roman_M napisał:

Orange to również recovery. Zostanie podmienione Jest nowsze. Będziesz mógł robić update przez ota. Ponadto nie wszystkie recovery potrafią instalować małe paczki. Więc jeżeli aktualizacja będzie ważyła przykładowo 100mb to ściągnie to i zainstaluje, a tak ściąga cały rom 1,7. GB., Czy ile tam ma. A aktualizacje są co tydzień.

Ściągnąłem OrangeFox-R8.3-whyred, dobra wersja?

Teraz mam rozpakować na kompie i wrzucić na fon recovery-plik obrazu dysku i zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Roman_M napisał:

Jest u góry trybik

Ale lepiej zrobisz gdy wejdziesz na xda i ściągniesz sobie Orange Foxa

To będzie plik z rozszerzeniem img. Kopiujesz do pamięci telefonu Uruchom do recovery, wchodzisz do instal. Naciskasz img podajesz ścieżkę do pliku. Sówak i... po kłopocie.

 

Zrób sobie kopię globala . Najlepiej jak już zrobisz nastawy. Skopiuj cały folder z backupem na kompa. No i dobrze mieć go na telefonie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Orange Fox zainstalowany.

Masz jakiś sposób na zmianę regionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia/dodatkowe ustawienia/region

Tutaj wybierz Hong Kong

 

Ktoś pytał o baterię. Na dev global miodzio. 2 dni i prawie jedenaście godzin SOT, podczas gdy na xiaomi eu, na takich samych ustawieniach i tych samych apkach, miałem 6 godzin SOT i po kilkunastu godzinach bateria na wyczerpaniu

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Roman_M napisał:

Ustawienia/dodatkowe ustawienia/region
Tutaj wybierz Hong Kong

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mam tyko Chiny, nie można wejść w zmianę regionu.

Jest jeszcze jeden problem. Próbuje magiska zainstalować poprzez Orange Fox przez jego wbudowaną funkcję i wyskakuje mi taki napis: "Proszę przeinstalować recovery za pomocą instalacyjnego zip".  Mam to zrobić?

Wgrałem tylko obraz.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tyko Chiny, nie można wejść w zmianę regionu.

No, no. Na łatwiznę poszedłeś. Zainstalowałeś sobie pewnie dev przez twrp. Dlatego właśnie się dev po zmianie z xiaomi eu lub globala flaschuje. Ale dobra. Wejdź w ustawienia/ o telefonie/aktualizacja/ naciśnij trzy kropki i wybierz - pobierz najnowszy pakiet. Instalujesz to tak jakbyś uruchomił aktualizację.

Mam nadzieje, że będziesz miał po tej operacji wszystkie opcje jakie daje ten rom.

Teraz poznasz plusy orange. fox

 

Co do magisk. Nie wiem jakiego sciagnaleś. Zarządzanie ci dam linka na mega.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Roman_M napisał:

No, no. Na łatwiznę poszedłeś. Zainstalowałeś sobie pewnie dev przez twrp. Dlatego właśnie się dev po zmianie z xiaomi eu lub globala flaschuje.
Ale dobra. Wejdź w ustawienia/ o telefonie/aktualizacja/ naciśnij trzy kropki i wybierz - pobierz najnowszy pakiet. Instalujesz to tak jakbyś uruchomił aktualizację.
Mam nadzieje, że będziesz miał po tej operacji wszystkie opcje jakie daje ten rom.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mogę zmienić regionu po aktualizacji. Czyli co, miflash? Według tego tutka?

https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić regionu po aktualizacji. Czyli co, miflash? Według tego tutka?https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ 

 

Nie musisz. Jeszcze raz!Zrób takWejdź w ustawienia/ o telefonie/aktualizacja/ naciśnij trzy kropki i wybierz - pobierz najnowszy pakiet. Instalujesz to tak jakbyś uruchomił aktualizację. Gdy pobierze, przycisk na dole zmień podpis na teraz ,

naciśnij ten przycisk . Resztę już zrobi Orange.

Jeżeli sciagnaleś magisk z rozszerzeniem ZIP, to instalować musisz zip, a nie img.

 

 

Wracając do flash. Miałem małą nadzieję, że da radę przez ota, chyba, mało zrozumiałe to opisałem, skoro jednak nie poszło....

Tu masz dokładnie wszystko opisane. Łącznie z tym jak przed flashowaniem rozpakować paczkę z romem.

 

https://error24.pl/jak-zainstalowac-miui-9/

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roman_M napisał:

Nie musisz. Jeszcze raz!

Zrób tak

Wejdź w ustawienia/ o telefonie/aktualizacja/ naciśnij trzy kropki i wybierz - pobierz najnowszy pakiet. Instalujesz to tak jakbyś uruchomił aktualizację. Gdy pobierze, przycisk na dole zmień podpis na teraz ,

naciśnij ten przycisk . Resztę już zrobi Orange.

Jeżeli sciagnaleś magisk z rozszerzeniem ZIP, to instalować musisz zip, a nie img.

 

 

Drugi raz tak zrobiłem jak piszesz i nadal mam region Chiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Roman_M napisał:

Nie spieszy się tak. Często puszczam wpis, a jak mi coś do głowy przyjdzie nowego to go edytuję, więc wróć do mojego przedostatniego....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Jest flash ale łatwo nie może być. Pojawił się ekran startowy MIUI z pierwszą konfiguracją ale status w MiFlash to "$pause" i nie wiem co teraz robić.

 

Powinno być chyba "sukces" w Miflash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku. Odłącz telefon.

 

Ja u siebie zaraz po flashowaniu i zainstalowaniu twrp, by wyeliminować błędy, robię tak :

 

Wejdź w ustawienia/ o telefonie/aktualizacja/ naciśnij trzy kropki i wybierz - pobierz najnowszy pakiet. Instalujesz to tak jakbyś uruchomił aktualizację. Gdy pobierze, przycisk na dole zmieni nappis na teraz ,

naciśnij ten przycisk . Resztę już zrobi Orange.

 

Trochę więcej zachodu, ale później nie mam problemów

 

A w takim czasie zeszła bateria że stu procent. (Różnica dwóch procent wynika z tego, że w między czasie wysyłałem pliki z kompa na talefon )

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

108a7e55ac0ea2f62261870b7a2839b5.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roman_M napisał:

Wszystko w porządku. Odłącz telefon.

 

Ja u siebie zaraz po flashowaniu i zainstalowaniu twrp, by wyeliminować błędy, robię tak :

 

Wejdź w ustawienia/ o telefonie/aktualizacja/ naciśnij trzy kropki i wybierz - pobierz najnowszy pakiet. Instalujesz to tak jakbyś uruchomił aktualizację. Gdy pobierze, przycisk na dole zmieni nappis na teraz ,

naciśnij ten przycisk . Resztę już zrobi Orange.

 

Trochę więcej zachodu, ale później nie mam problemów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki za wszelką pomoc, wszystko zrobiłem tak jak napisałeś. Działa wszystko bez problemu. Magisk już też zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelką pomoc, wszystko zrobiłem tak jak napisałeś. Działa wszystko bez problemu. Magisk już też zainstalowany.
To tak na koniec - wejdź sobie tutaj i zainstaluj jak w instrukcji plik blokujący reklamy. Działa to lepiej niż adavay, a przede wszystkim blokuje reklamy w aplikacjach ze sklepu.
https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman_M
Powiedz mi coś, bo może nie ogarniam. Wrzucam przez mi-flash globala i normalnie po staremu wgrywam TWRP. Czy aby Magisk nie działa tak jak ten Twój patch? Bo mi nigdy nic nie znikło :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenie to rozczarowanie dev global. Trzeba przyznać że bateria "trzyma" zdecydowanie lepiej, wyraźnie lepiej chociaż żadnych testów nie robiłem. Zadnych problemów z rootem na Magisku nie zauważyłem, wszystko działa sprawnie i to tyle plusów. Teraz minusy: Brak czcionek, brak niektórych motywów, nie mogę znaleźć "swoich motywów, problem z motywami objawiający się pusta stroną z napisem "dotarłeś do końca strony". Nie ma możliwości ustawienia dźwięku pod gmaila, jeden wspólny dźwięk do powiadomień. Sporo syfu od google który trzeba usuwać lub zamrażać np SD Maid, ci co nie będą miec roota będą miec ten cały syf. Jeśli się jednak usunie to i tak wróci po następnej aktualizacji.

Ogólnie wracam do eu, sama bateria to nie wszystko. Najlepszą baterię mam na RN4X, właściwie miałem bo fona dałem żonie., ta bateria trzyma na zoptymalizowanym fonie naprawde bardzo dobrze. Najgorsza to chyba miałem na RN2. Na RN5 i eu aż takiej tragedii nie ma, trzeba czekac jak się uporają w koncu z tą baterią.

Dziś wracam z powrotem na eu.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może MiuiPro ?
Ciekawy rom

funkcje


1- Globalna czcionka iOS - tekst San Francisco. 
2 - Ustawienia niestandardowe sieci w zależności od warunków (np .: Wyłącz Wi-Fi po połączeniu przychodzącym - Wyłącz mobilne dane po podłączeniu do Wi-Fi itp.). 
3- Niestandardowy limit czasu dla wyboru podstawowej karty telefonicznej dla obu kart SIM. 
4- Niestandardowe animacje - wyłączanie ekranu, przełączanie aplikacji itp. 
5 Więcej ustawień dla wyrzutni MIUI - ukrywanie aplikacji, etykiet ikon aplikacji, cieni itp. 
6- Zaokrąglone rogi ekranu. 
7- Niestandardowe ustawienia głośności. 
8- Limit czasu paska głośności. 
9- Własne opcje dźwięku. 
10- Odblokowanie twarzy. 
11 - Obsługa gestów. 
12- Tekst i kolory baterii. 
13- Tryb pełnoekranowy. 
14- Przyciski na ekranie. 
15- Ukryj pasek wyszukiwania na pasku stanu. 
16- Ukryj panel jasności na pasku stanu. 
17 - Ukryj pogodę na pasku stanu. 
18- Zmień styl i układ ikon paska stanu. 
19- Ukryj prędkość sieci poniżej określonej prędkości. 
20- Ustaw liczbę przełączeń na pasku stanu. 
21 - W porównaniu do Xiaomi.EU jest bardziej gładki i płynny, lepiej wielozadaniowy. 
22- Wsparcie funkcji SOS w sytuacjach awaryjnych. 
23 - Odbicie ikony na pulpicie. 
24 - Cienie ikon na pulpicie. 
25 - Gesty na pulpicie (np. Swipe UP-Double tap-Appliction on Swipe lub Double tap). 
26 - Niesamowita żywotność baterii. 
27 - Dodatkowe ustawienia z większą liczbą opcji i gestami. 
28- Zoptymalizowane zasoby systemowe i zużycie energii. 
29 - Wymagane minimum usług Google. 
30- Rozszerzone menu ponownego uruchomienia. 
31- Tweaks build.prop. 
32- Zmodyfikowany dyker zapasowy i aplikacja "Telefon" (możliwość włączenia maksymalnego podświetlenia ekranu podczas wywoływania i konfigurowania akcji po zakończeniu połączenia). 
33- Możliwość włączenia zdjęcia pełnoekranowego podczas połączenia. 
34- Opcja wyboru domyślnego zdjęcia podczas połączenia. 
35- Ustawienia jakości nagrywania rozmów telefonicznych. 
36 - Ustawienia Fashlight podczas dzwonienia. 
37- Zaawansowane ustawienia wyboru rodzaju sieci. 
38- Ustawianie typu sieci podczas nawiązywania połączenia. 
39 - Liczniki czasu połączenia. 
40- Zaawansowane ustawienia wskaźnika baterii. 
41- Naprawiono licznik powiadomień na ikonach. 
42- Możliwość wł / wył. dźwięk po podłączeniu i odłączeniu ładowarki. 
43- Możliwość ręcznego wyboru koloru diody LED z palety. 
44- Możliwość wł / wył. ekran podczas podłączania / wyłączania. rumak. 
45- Możliwość ustawienia koloru tekstu procentowego (własny, gradient, domyślny). 
46- Bez końca przewijanie pulpitów. 
47 - Gesty w dowolnym miejscu na ekranie z możliwością przypisania im dowolnych działań. 
48- Przypisanie aplikacji do kombinacji przycisków. 
49- Raport dostarczenia dźwięku (SMS).
50- Zmodyfikowany dyker zapasowy i aplikacja "Telefon" (możliwość włączenia maksymalnego podświetlenia ekranu podczas wywoływania i konfigurowania akcji po zakończeniu połączenia). 
51- Odciąć nadmiar chińskich aplikacji. 
52- Własne oprogramowanie układowe i repozytorium łatek. 
53- Zmontowany na podstawie chińskiego cotygodniowego oprogramowania (China Dev.). 
54 - Wyskakujący komunikat został wyłączony po wybraniu opcji "Tylko 3G". 
55- Możliwość ustawienia aplikacji w celu przytrzymania klawiszy funkcyjnych. 
56- Poprawki aparatu (tryby robienia zdjęć, 4K i fotografowanie z wyłączonym ekranem, redukcją szumów itp.). 
57- Włączanie / wyłączanie wibracji podczas odblokowywania za pomocą odcisku palca. 
58 - Wyłącz animację ekranu. 
59 - Ustawienia A-GPS. 
60- Przełączanie utworów za pomocą przycisków głośności. 



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba płacić, chyba, że pobierzesz na lewo  Sprawdź RevolutionOS - działa jak złoto.
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/revolution-os-based-miui-10-t3851997
Proszę bardzo
http://download2269.mediafire.com/y56mhnvp9hng/s900g4at7wa1ex7/MIUIPro10_whyred_8.11.1.zip


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...