Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, cort06 napisał:

jest jakiś sposób na szybkie uruchomienie wyszukiwania głosowego jednym kliknięciem

Powinieneś chyba tą ikonę gdzieś mieć. U mnie jest (też Miui10, ale starszy Android bo Redmi 3s). Jak nie ma to można spróbować ją dodać np programem Quick Shortcut Maker. Wyszukiwanie głosowe powinno być w działaniach Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich. Wróciłem na forum. Dzisiaj dostałem XRN5. W ciągu tych dni czekania na telefon przeczytałem chyba całe to forum. Jednak jestem cienki więc proszę o pomoc. Pierwsze, chcę wgrać TWRP i zrobić kopię EFS i obecnego systemu, zanim zacznę cokolwiek kombinować. Mam wersję MIUI Global 9.6 stabilna 9.6.3.0(OEIMIFD), anty4. Mam na kompie mini ADB i RedWolf, sterowniki wgrane, komp widzi telefon. Proces wgrywania -czy dobrze kumam- podpowiedzcie: 1-Tel. uruchomić w fastboot 2-komenda (fastboot flash recovery.img) 3-boot to recovery 4-teraz w TWRP flash RedWolf.img jako recovery 5- reboot to recovery i już potem tylko reboot to system. Następnie mogę flash-ować Magisk 17.1 ???  Czy tak ??

Edytowane przez ywis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzidexx napisał:

0 - odblokować Bootloader.

Reszta blisko ale NIE.

Są dwa poradniki na forum - zajrzyj.

Niezbędny jest "format data"(nie myl z wipe) w twrp, magisk przed reboot system.

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Tak, zapomniałem napisać, że BL zablokowany. A czy możesz wskazać stronę tych poradników - dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mszark napisał:

Tu masz dwa tematy, odblokowywanie bootloadera i wgrywanie xiaomi.eu https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

Więcej nie potrzebujesz. Robiłem zgodnie z nimi w niedzielę i wszystko szybko i sprawnie.

Użyłem metody z linku

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi

i w pewnej chwili zobaczyłem informację, że mam czekać 700 godzin. Czy jest inna metoda albo trzeba czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie: mam dwie karty: jedna do internetu a druga do dzwonienia. Ustawiłem 1 na domyślne połączenia, a 2 na internet, dodatkowo tej 1 zrobiłem limit na 0, żeby wyświetlało się czy pobiera mi z niej internet i wygląda na to, że chyba tak jest bo komunikat mi się wyświetla i dalej mogę być na internecie. Da się wyłączyć tą 1 kartę tylko z internetu nie wyłączając jej rozmów w ustawieniach? A może ustawiając 1 na dzwonienie a 2 na internet już to zrobiłem tylko o tym nie wiem :/ ?
 

Edytowane przez Boro_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie: mam dwie karty: jedna do internetu a druga do dzwonienia. Ustawiłem 1 na domyślne połączenia, a 2 na internet, dodatkowo tej 1 zrobiłem limit na 0, żeby wyświetlało się czy pobiera mi z niej internet i wygląda na to, że chyba tak jest bo komunikat mi się wyświetla i dalej mogę być na internecie. Da się wyłączyć tą 1 kartę tylko z internetu nie wyłączając jej rozmów w ustawieniach? A może ustawiając 1 na dzwonienie a 2 na internet już to zrobiłem tylko o tym nie wiem :/ ?
 
Najlepszym sposobem jest ustawienie jednej z kart na sztywno LTE
MOŻNA TO ZROBIĆ W INFORMACJI O TELEFONIE lub zainstalować apke "4g only LTE". Mam właśnie tak ustawione. Pamiętaj jednak, że przy takim ustawieniu nikt na tą kartę się nie dodzwoni. Oczywiście możesz w każdej chwili ja przełączyć na odpowiednią opcjeb1c03d786a8c7391d81db5ae8cb3a3b2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, przy okazji zauważyłem, że da się to sprawdzić z której karty pobiera w prawym górnym rogu przy ikonie zasięgu- jeśli dwie strzałki skierowane jedna w górę druga w dół są po prawej stronie słupków to właśnie z tej karty pobiera. 

Edytowane przez Boro_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roman_M napisał:

To jest chyba najprostszy sposób. Potem root i magisk.

http://en.miui.com/thread-3282063-1-1.html

Zapytam jeszcze dla pewności. Czy ty robiłeś tą metodą i czy BL miałeś zablokowany tak jak ja, czy miałeś już odblokowany. No bo czytam tam already Unlock Bootloader on your device.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze dla pewności. Czy ty robiłeś tą metodą i czy BL miałeś zablokowany tak jak ja, czy miałeś już odblokowany. No bo czytam tam already Unlock Bootloader on your device.
Tak robiłem tą metodą.BL miałem odblokowany. Ścigasz pliki i wypakowujesz Włączasz program z rozszerzeniem ini (Telefon w fastboot). Pokaże się zielone okno. Wpisujesz (4), enter,enter. Ponownie pokaże się okno wyboru. (Ja wybrałem redvolfa). Wpisujesz odpowiednią cyfrę. Enter enter

Po pierwszym uruchomieniu redvolfa z ainstaluj uprzednio umieszczony w pamięci telefonu no werify nastepnie przejdź do menu uruchom telefon do recovery.. Uruchomi się ponownie
i restart do system. Później to już magisk....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roman_M napisał:

Tak robiłem tą metodą.BL miałem odblokowany. Ścigasz pliki i wypakowujesz Włączasz program z rozszerzeniem ini (Telefon w fastboot). Pokaże się zielone okno. Wpisujesz (4), enter,enter. Ponownie pokaże się okno wyboru. (Ja wybrałem redvolfa). Wpisujesz odpowiednią cyfrę. Enter enter

Po pierwszym uruchomieniu redvolfa z ainstaluj uprzednio umieszczony w pamięci telefonu no werify nastepnie przejdź do menu uruchom telefon do recovery.. Uruchomi się ponownie
i restart do system. Później to już magisk....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

No tak ale ja chyba nie mogę bo mam zablokowany BL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy gdzie zakupione wasze RN5?  

Jestem już zdecydowany na kupno 2 szt, ale jak to Janusz biznesu nie chce przepłacać... 

Co sądzicie o ofercie z bestcena? 

Ktoś już tam kupił? 

https://bestcena.pl/smartfony-i-telefony/xiaomi-redmi-note-5-4-64gb-dual-sim-zloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet rzecz w tym że 835 zł za wersję 4/64 to raczej bardzo dobra cena. Napewno dużo mniej niż mediamarkt itp

Zakupy prosto z Chin raczej robię często lecz drobne i takie które nie podlegają opłatami celnym.  Bo wersja 4/64 na AliExpress wychodzi 750 zł lecz jeżeli paczka zostanie oclona to interes żaden. A ja potrzebuje kupić 2 szt więc ryzyko raczej duże więc sklepy z Chin raczej nie biorę pod uwagę. Dlatego też chcę poznać wasze opinie o bestcena i dowiedzieć gdzie inni użytkownicy kupili swoje rn5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pako123456 napisał:

Zakupy prosto z Chin raczej robię często lecz drobne i takie które nie podlegają opłatami celnym.

Wiele sklepów ma opcję wysyłki z kraju EU, a nawet z PL.

Np. tu: https://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-5-5-99-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Gold-398947.html

masz opcję wysyłki z Niemiec za 47 zł (łącznie 733+47 zł) lub z Polski za free, ale akurat wtedy rzeczywiście cena podstawowa jest wyższa i taniej nie jest. Tyle że w obu przypadkach nie ma ryzyka vat, a dostawa powinna być b. szybka.

Cena 835 zł w Proline za 4/64 jest bardzo spoko. To co wyżej napisałem i skreśliłem, to było o wersji 3/32.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet w sumie to cena podobna. A bestcena ma dość dobrą ofertę. Cały mój dylemat polega na tym że nie chce kupić o kilka zł taniej i kupić pseudo global z "syfmiui" bo już miałem taką sytuację z moim rn3 z allegro. A ty gdzie kupiłeś? 

Ps o co chodzi z proline? 

Edytowane przez Pako123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jesteś jeszcze szczęśliwym posiadaczem rn5;-) ale i tak dzięki za wypowiedź. Gdybym nie przerobił nieuczciwego sprzedawcy to pewnie teraz bym się tak nie skradał :grin: Może wypowie się jeszcze jakiś właściciel rn5 odnośnie źródła zakupu. 

@latet a proline o którym pisał @Antyhaker to nazwa sklepu. 

Edytowane przez Pako123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jesteś jeszcze szczęśliwym posiadaczem rn5;-) ale i tak dzięki za wypowiedź. Gdybym nie przerobił nieuczciwego sprzedawcy to pewnie teraz bym się tak nie skradał default_icon_e_biggrin.gif Może wypowie się jeszcze jakiś właściciel rn5 odnośnie źródła zakupu. 

[mention=1689]latet[/mention] a proline o którym pisał [mention=10517]Antyhaker[/mention] to nazwa sklepu. 

Proline jest poważną, dużą firmą. Posiada sieć sklepów. Kupowałem u nich rn4 i ostatnio rn5 z dwuletnią gwarancją. Znajomy podobnie. Jaki telefon u nich zamówisz taki dostaniesz.

Dodam tylko, że telefony xiaomi sprzedają w wersji global na Europę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...