Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lexer napisał:

1. Mimo dodania odcisku palca w ustawieniach telefonu, zabezpieczeń biometrycznych w aplikacjach Peopay i Revolut mogę używać tylko wtedy jeśli ustawię blokadę telefonu na odcisk palca. Naprawdę nie da sie ustawić blokady telefonu np. tylko na wzór i używać biometrii do autoryzacji transakcji? 

2. Mam ustawiona obsługę gestami i bardzo mi się podobają, ale jak np. uruchomić tryb obsługi jedną ręką, czy szybko przełączyć się między poprzednią aplikacją tak jak można się było się przełączyć dwukrotnie klikając guzik opcji (pierwszy z lewej)? 

1. Nie, dokładnie tak to powinno działać - jak dla mnie logicznym jest, że musi być ustawiona blokada odciskiem by to działało.

2a. Jeśli koniecznie chcesz to możesz ustawić sobie wiszący przycisk - ja tak obszedłem ten brak.

2b. Dopiero w MIUI 10 dodali nowy gest, właśnie do powrotu do ostatniej aplikacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. specyfikacji agregacja powinna działać...
Pokaż oficjalną specyfikację z LTE+. Nie ma. Drążyłem temat-abc data twierdzi że nie ma. Snap 636 ma 3CA i 256QAM w Dl czyli teoretycznie 600Mbps przy trzecich nośnych po 20MHz. Niestety Xiaomi wycina LTE advanced w redmi. Nie było ani jednego modelu jeszcze w serii redmi z działającą agregacją. Na pocieszenie dodam że nie wycięli zwiększonej modulacji i modem jest bez agregacji ale zamiast 150Mbps (przy 20MHz) ma 200Mbps. Dobre i to, niestety tak wysoka modulacja działa tylko przy super dobrym sygnale

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Pokaż oficjalną specyfikację z LTE+. Nie ma. Drążyłem temat-abc data twierdzi że nie ma. Snap 636 ma 3CA i 256QAM w Dl czyli teoretycznie 600Mbps przy trzecich nośnych po 20MHz. Niestety Xiaomi wycina LTE advanced w redmi. Nie było ani jednego modelu jeszcze w serii redmi z działającą agregacją. Na pocieszenie dodam że nie wycięli zwiększonej modulacji i modem jest bez agregacji ale zamiast 150Mbps (przy 20MHz) ma 200Mbps. Dobre i to, niestety tak wysoka modulacja działa tylko przy super dobrym sygnale

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

A testowałeś aplikacje NetMonster? W niej pokazuje, które pasma są zagregowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Net monster jest ułomny. Pokazuje agregację a to tak naprawdę oznacza że pasma są dostępne w eterze a nie dochodzi do agregacji. Do potwierdzenia tylko network signal guru z rootem.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

powiem szczerze, że coś w tym co piszesz może być prawdy. Najciekawsze jest to, że netmonster pokazuje agregacje gdy mam włączone WiFi, gdy je wyłączę niby agregacja "ucieka". Także chyba niestety masz racje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka jest świetna. Mam ją ciągle zainstalowaną, na każdym telefonie. Można zaciągnąć dane z btsearch i pokazuje wtedy adresy stacji bazowych. Ale z tą agregacją porażka. Tylko Network signal guru. W nim można nawet bandy wymuszac

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jakiś czas temu miałem ustawione tak, że po zablokowaniu ekranu i ponownym wzbudzeniu nie musiałem używać wzoru do odblokowania. Tam sobie można było ustawić czas np 1min od zablokowania masz czas odblokujesz go bez wpisywania hasła czy też wzoru. Teraz ta opcja nie działa a w ustawieniach nie mogę jej znaleźć. Mam MIUI Global 9.6 stabilna. Coś mi się wydaje że mogło to zostać usunięte przy ostatniej aktualizacji.

Edytowane przez maxio69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod posta, mam tak samo jak autor posta RN4 i chce się przesiąść na RN5 Mam kilka pytań i wątpliwości

Będę najprawdopodobniej kupował z proline (jeszcze szukam tańszych możliwości) i zastanawiam na nad dwoma wersjami, linki do nich wrzucę na końcu komentarza.

1. Przede wszystkim czy wersja 3GB ram i 4GB ram znacząco robi różnice? Tam jest różnica na przeszło 100 złotych, więc nie wiem czy warto mi dopłacać. Słuchawka mi służy głównie do dzwonienia, przeglądania neta i słuchania muzyki. Jednak może różnice w tych dwóch wersjach są znaczące i warto dopłacać?

2. Rozumiem że z polskiej dystrybucji bootleader jest zablokowany? Widziałem na Ali u Goldiego z odblokowanym, może taki wziąć? Cenowo nie wychodzi źle z opcją  DHL

3. Trochę gubię się w tych wersjach. Jaki to jest model RN5? Pro czy jakiś inny i jakie ma oznaczenie kodowe?

4. Ogólnie polecacie fona do tego co napisałem wyżej? Chodzi o codzienne użytkowanie, net, muza, dzwonienie. Będzie też zrootowany, z tego co przeczytałem na pierwszej stronie to chyba nie ma z tym problemu?

Linki do dwóch wersji nad którymi się zastanawiam:

https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-5-black-32gb-dual-sim-lte-polska-dystrybucja-p1240254

https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-5-black-64gb-dual-sim-lte-polska-dystrybucja-p1231840

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez 4GB wersje. 

Model rn5 pro jest wypuszczony na rynek indyjski. Tam zmieniony jest przedni aparat ma 20mpx. Tam też chyba można kupić wersję 6GB.

Ja swój kupiłem w xkomie. Wiem że sporo przepłaciłem ale nie żałuję. Z telefonem nie mam żadnych problemów. Ja się na tych romach i przeróbkach systemu nie znam. Korzystam z tego co jest. Jak dla mnie bomba. Siedzę sporo na necie muzyki jako tako nie słucham ale warto od razu zmienić region gdyż na polskim ciszej gra na słuchawkach na Rosję np jak zmienisz to dodatkowo masz odblokowanie twarzą, które działa naprawdę spoko. Mieszkam na wsi ale LTE łapie dość spoko sieć PLUS. Problemem z zasięgiem nie mam a wcześniej miałem Samsunga A5 2016 i w nim zdążało się że gubił zasięg.

Ogolnie telefon jak dla mnie bajka. Wkurza mnie tylko to że region Polska jest taki ograniczony ale podobno to przez Unię...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bioly87 napisał:

Też macie problem z przyciskiem power, jak blokujecie ekran to tak jakby działa podwójnie i od razu podświetla ekran po zablokowaniu?

Tak też to zauważyłem. Tak się zastanawiam czy to nie jest specjalnie. Jak np go nacisne lekko i szybko puszczę to właśnie podświetla mi ekran blokady. Zaś jak go mocniej wcisnęła i chwilę dłużej przytrzymaj to mi od razu blokuje. Nie wiem ale jakaś wadą tego guzika albo coś w tym co pisze jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo.
Już nawet "guziki" w kondonie wyciąłem.
I mam wrażenie że to bug jakiś oprogramowania, nie ma problemu w żadnym innym wypadku z powerem tylko z ON OFF.
Przy latarce np nigdy się nie zacięło, w testerze również.. wkurza mnie to, bo czasem działa OK a czasem do szału doprowadza.
Mam wrażenie że kilka wersji softu temu lepiej działało, a teraz na najnowszym znowu kłopot.

Szukałem "po necie" i wielu pisało że wystarczy kondona nie używać bo coś z nim jest nie teges, innym to nic nie daje..
Możliwe że to faktycznie fizyczny problem a ja się oszukuję żeby na gwarancję nie słać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie z innej beczki. Ile fps macie w slowmotion? Bo ja kiedys mialem zainstalowaną google camere i tam mialem do wyboru 120fps albo 240fps teraz jak zainstalowałem to mam tylko 120fps. Jak sprawdziłem to i stockowa apka i Gcam nagrywają slow-mo w 60fps.

Teraz sprawdzilem nagrywanie w 1080p w 60fps i tak naprawde to jest 46fps..

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...