Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy


Chelsey

Rekomendowane odpowiedzi

Część, planuje przesiadkę z Note 4 Global na Note 5 i mam parę pytań.

1. Czy dioda powiadomień w note 5 jest różnokolorowa czy tylko biała?

2. Czy w miui stable obecnie można korzystać normalnie z gestów zamiast przycisków nawigacyjnych? I czy w przyszłym MIUI 10 też będzie to obsługiwane?

3. Czy Note 5 z Proline to ta sama wersja która jest dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji np. x-kom?

Linki:

Proline: https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-5-black-64gb-dual-sim-lte-polska-dystrybucja-p1231840

X-kom: https://www.x-kom.pl/p/429745-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-5-4-64gb-black.html

Dzięki za pomoc ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui 10 jest na razie tylko w wersji global beta. Na global stable jeszcze trzeba poczekać. Z tego co się orientuje można ściągnąć plik na telefon i normalnie zainstalować poprzez aktualizator betę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...

Podepnę się w tym temacie, bo nadgorliwy mod usuwa temat, nie ważne czy był czy nie był, może ma od usunięcia 10 gr to niech chłop zarobi. 

 

Do rzeczy:

 

Witam, mam nietypowy problem z Magieskiem. Telefon odblokowany, MIUI POSLKA 8.8.9, TWRP 3.2.3. Gdy z poziomu recovery wgram Magiska, to android długo się ładuje i wywala go do recovery, aby włączył się normalnie, muszę wgrać androida z zip, bez Wipe i działa normalnie...  Miał ktoś kiedyś taki problem? Chciałem ogarnąć na telefonie Google Camere, ale bez chwilowego root'a nie bardzo uda się ta sztuka. Miał ktoś z was taki problem na tym telefonie?

 

Wiem, błąd był taki, że trzeba go usunąć najpierw zip od Magiska, a nie androidem.

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięte już, nie chciałem full wipe robić właśnie. Bo ja root'a robię tylko na dopisanie linijki, aby google camera działała i później usuwam. Okazało się, że źle usuwam. Trzeba z poziomu twrp usuwać plikiem od Magiska i jak znowu go zainstaluje to nie ma problemu. Bo ja brałem jego ikone i przeciągałem i nara. Po ponownym zainstalowaniu Magiska, nie chciał wstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że będziesz musiał po każdej aktualizacji romu dopisywać tą linijkę? A poza tym google camera na nasz model działa tak sobie.. nie zawsze robi dobre zdjęcia.. ja testowałem i tylko czasem wychodzi lepsza fotka niż stockową apką. Np w nocy google camera często rozjaśniała za bardzo zdjęcia i wychodził wielki szum..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, instalowałem Magiska i wyszedł ten problem. Możliwe, że za bardzo się napaliłem na tą apkę i gra nie jest warta świeczki. Może trzeba poczekać aż ktoś wykodzi dobrą apkę na nasz tel.

 

Instalował ktoś 8.8.16? Ja ściągałem dwa razy i w TWRP pisze, że file is corrupted...

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomości miałem wersje global stable 9.5.19 anti4 zainstalowałem wersje global dev 8.7.26 z poziomu aktualizatora i poszło wszystko cacy mam teraz miui 10 instalacja na zablokowanym bootloaderze
Jak bateria w porównaniu do stable? Oprócz miui10 jakieś nowe funkcje na tym devie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel co do baterii to ja nie zauważyłem różnicy, co do nowych funkcji to też nie zauważyłem w zasadzie to nie bardzo się opłaca przechodzić na dev chyba że ktoś chce mieć wygląd miui 10 lepiej odblokować bootloader i wgrać miui Polska tam jest dużo więcej nowych funkcji np. odblokowanie twarzą, wybudzanie telefonu przy podniesieniu,można wgrać motywy z zewnątrz nie trzeba zmieniać regionu żeby mieć dostęp do aplikacji motywy w wersji dev miui 10 tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od dziś jestem posiadaczem Nota 5.

Znalazłem na razie dwie rzeczy, które mnie irytują. I pytanie do Was, czy też tak macie, czy ja coś robię źle. Oprogramowanie 9.6.3.0

1. Mimo dodania odcisku palca w ustawieniach telefonu, zabezpieczeń biometrycznych w aplikacjach Peopay i Revolut mogę używać tylko wtedy jeśli ustawię blokadę telefonu na odcisk palca. Naprawdę nie da sie ustawić blokady telefonu np. tylko na wzór i używać biometrii do autoryzacji transakcji? 

2. Mam ustawiona obsługę gestami i bardzo mi się podobają, ale jak np. uruchomić tryb obsługi jedną ręką, czy szybko przełączyć się między poprzednią aplikacją tak jak można się było się przełączyć dwukrotnie klikając guzik opcji (pierwszy z lewej)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...