Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 z Mi Box TV - czy to możliwe?


labamba63

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość podłączenia komputerowych głośników 5.1 do Mi Box'a?
Według specyfikacji na oficjalnej stronie producenta jest to możliwe:

Cytat
Sound
  • DTS 2.0+ Digital Out, Dolby Digital Plus
  • Up to 7.1 pass through

Urządzenie teoretycznie posiada obsługę dźwięku do 7.1, ale nie mam pojęcia w jaki sposób mam to niby podłączyć. Głośniki mają 3 przewody jack, a w MiBoxie jest tylko jedno wejście audio.
145950-01.jpg

Z góry dziękuję za pomoc ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem dziękuję za szybką odpowiedź,
głośników jeszcze nie kupiłem, dlatego mam jeszcze możliwość zmiany decyzji. Ogólnie chodzi o to, że w salonie chciałbym mieć jakiś system audio 5.1 do tej pory audio było na dwóch kolumnach stereo, ale gdy zobaczyłem u znajomego jak duży jest przeskok podczas oglądania filmów pomiędzy stereo a 5.1 stwierdziłem, że też muszę u siebie coś takiego zamontować. Szczególnie w polskich filmach gdzie ciężko zrozumieć dialogi na stereo, a w 5.1 słychać je bez problemu.

Czy mogę prosić o doradzenie sprzętu audio, który będzie kompatybilny w możliwie jak najniższej cenie. Nie jestem audiofilem nie potrzebuje idealnej pracy głośników na całym zakresie pasm. Myślałem, że zrobię to tanim kosztem kupując właśnie takie głośniki za 300zł, ale one nie mają wejścia cyfrowego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można polować na używany amplituner z kolumnami. Lub zestaw kina w całości z odpowiednim wejściem. Ale wtedy jakość dźwięku będzie zdecydowanie niższa. Pytanie jaki sprzęt ma znajomy? Czy jest to amplituner z zestawem kolumn, czy jakiś inne rozwiązanie?

Możesz szukać czegoś takiego  https://allegro.pl/glosniki-logitech-z906-5-1-thx-500w-surround-nowe-i7207529606.html

ale jestem pewien, że amplituner z zestawem kolumn zapewni wyższa jakość dźwięku.

Nie wiem jaką kwotą dysponujesz na taki sprzęt.

Edytowane przez IronCXII
Dodanie informacji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że coś do kwoty 500zł uda się znaleźć, a widzę, że co najmniej dwukrotnie większą gotówką trzeba dysponować :( Szkoda bo bardzo chciałbym zaznać w swoim domowym zaciszu tej przyjemności jaką jest dźwięk przestrzenny.

Kolega ma tani sprzęt: Logitech Z506, ale nie ma miboxa tylko są one podłączone do komputera. Pomimo, że są to tanie głośniki czuć znaczną różnicę w jakości dzwięku jeżeli film ma ścieżkę audio 5.1 to jest bajka w porównaniu do mojego stereo...

Nie da się dostać do tej kwoty nic używanego co spełniałoby wymogi, które umożliwią podłączenie nagłośnienia do miboxa?

Edytowane przez labamba63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, labamba63 napisał:

Liczyłem, że coś do kwoty 500zł uda się znaleźć, a widzę, że co najmniej dwukrotnie większą gotówką trzeba dysponować :( 

Wcale nie, kupiłem dla córki używany amplituner Denon AVR 1513 za 400 zł i używany zestaw kolumn 5.1 Prism (chińskie ale grają dość ładnie - 2 podłogowe 3-drożne, 2 surroundy 2-drożne, centralny 3-drożny) za 250 zł. Do tego aktywny sub za ok. 100 zł (ale niekoniecznie bo kolumny przenoszą ładnie niskie tony). Czyli w 650 możesz się zmieścić a jak zrezygnujesz z wejść HDMI i dekoderów True HD czy DTS HD to możesz kupić fajny ampli za 250-300 zł.Szukaj na OLX, kolega niedawno kupił ampli Yamaha (starszy model, bez HDMI) i zestaw kolumn 5.1 z subem za 550 zł. Aha, dojdzie Ci jeszcze wydatek na okablowanie, tu nie możesz być zbyt oszczędny, nie stosuj kabli 1mm, minimum 2.5 mm.

Edytowane przez souacz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega souacz ma rację. Mój link był przykładowy i pokazywał w jaki typ sprzętu trzeba się zaopatrzyć.Jednak propozycje (podpowiedzi) kolegi zagwarantują znacznie wyższą jakość dźwięku . Co prawda zawsze jest ryzyko przy kupnie używanego sprzętu, jednak przy odrobinie zdrowego rozsądku można to zminimalizować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne uwagi. Rozumiem, że jeśli uda mi się kupić amplituner z wejściem HDMI to wtedy nie muszę już podłączać tego przewodu cyfrowego jack od audio z mibox tylko po prostu amplituner będzie pośredniczył pomiędzy miboxem, a telewizorem przewodem HDMI i będzie obsługiwał dźwięk 5.1 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, labamba63 napisał:

... Rozumiem, że jeśli uda mi się kupić amplituner z wejściem HDMI to wtedy nie muszę już podłączać tego przewodu cyfrowego jack od audio z mibox tylko po prostu amplituner będzie pośredniczył pomiędzy miboxem, a telewizorem przewodem HDMI i będzie obsługiwał dźwięk 5.1 tak?

Tak, a ponadto zastosowanie HDMI  umożliwi przesył dźwięku w formatach wysokiej jakości np. DTS Master lub Doby TrueHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że starsze modele ampli mają HDMI 1.3a czyli max. 1080p (z HDR). Więc jeśli do tv UHD i planujesz oglądanie materiałów 4k na boxie w natywnej rozdzielczości to tylko nowy model amplitunera

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Co by nie robić bałaganu napisze tutaj. 

Połączenie bezpośrednie miboxa optykiem do głośników 5.1 bez ampli da efekt dźwięku przestrzennego?

w Netflix brak ikony 5.1 dopiero po włączeniu opcji "dźwięk przestrzenny - zawsze" w ustawieniach miboxa pojawia się ikona 5.1, ale w głośnikach tylko szum. W stereo wszystko działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...